REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu" już na Disney+, a do kin zakrada się zupełnie nowy film MCU

Najnowszy film MCU - „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” - trafiła na Disney+ 1 lutego 2023 roku. Fakt: debiutu w serwisie od premiery kinowej zdecydowanie nie dzieli rekordowo krótki odstęp czasu, nie musieliśmy jednak czekać zbyt długo. Fani nie powinni narzekać - tym bardziej, że już w tym miesiącu na wielkie ekrany trafi kolejna produkcja Marvela. 

01.02.2023
14:17
czarna pantera wakanda w moim sercu disney plus
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

To już! Od dziś - czyli od 1 lutego 2023 roku - subskrybenci Disney+ mogą znaleźć film "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu" w ofercie serwisu. Film zarobił ponad 842 mln dolarów na całym świecie i cieszył się ciepłym przyjęciem widzów i krytyków (kolejno 94 proc. i 84 proc. pozytywnych opinii w serwisie Rotten Tomatoes). Sam miałem do filmu kilka uwag, ostatecznie jednak oceniłem go pozytywnie - to zdecydowanie jedna z bardziej udanych odsłon 4. fazy MCU i kolejny dowód na to, że Ryan Coogler to zdolny i wrażliwy twórca.

Disney wrócił do starych praktyk, wydłużając okienko dystrybucyjne. Od początku wyglądało ono różnie, bo wytwórnia indywidualnie rozpatruje każdy film. Wśród branych przy tym pod uwagę czynników jest zainteresowanie widzów daną produkcją. Im jest ono większe, tym później tytuł wchodzi na platformę streamingową Myszki Miki. Nic dziwnego, że na "Czarną Panterę 2" trzeba było poczekać prawie trzy miesiące. Przypomnę, że "Doktor Strange w multiwersum obłędu" trafił na Disney+ zaledwie 47 dni po swojej kinowej premierze, a "Thor: Miłość i grom" potrzebował na to 62 dni. 

REKLAMA
Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu na Disney+

Czarna Pantera 2 już na Disney+. A do kin zmierza Ant-Man i Osa: Kwantomania

Serial zwany MCU nie ma końca! "Ant-Man i Osa: Kwantomania" zmierza na wielkie ekrany. Twórcy już teraz sugerują, że trzecia część przygód Scotta Langa ma mieć znacznie większy wpływ na uniwersum, niż poprzednie, a przy okazji będzie też odsłoną znacznie poważniejszą w tonie. Wagi temu obrazowi z pewnością dodaje fakt, że to pierwszy film Marvela, w którym zobaczymy głównego antagonistę Sagi Multiwersum: Kanga Zdobywcę. Jeden z wariantów Kanga pojawił się dotychczas jedynie w serialu "Loki".

"Ant-Man i Osa: Kwantomania" w reżyserii Peytona Reeda rozpocznie 5. Fazę Kinowego Uniwersum Marvela. Premiera w kinach już 17 lutego.

REKLAMA
Ant-Man i Osa: Kwantomania

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA