REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Antek Królikowski wyręcza innych i canceluje się sam. Aktor odchodzi z serialu Polsatu

W obliczu olbrzymiej afery z zeszłego tygodnia, Antek Królikowski postanowił wycofać się z życia publicznego. Wygląda na to, że podszedł do tej decyzji bardzo poważnie, nie tylko znikając z sieci, lecz także rezygnując z dużych projektów, z którymi był już związany. Teraz odszedł z serialu Polsatu "Bracia".

11.04.2022
17:28
antek królikowski odchodzi serial bracia polsat wojna ukraina
REKLAMA

Antek Królikowski mierzy się obecnie z wielkim wizerunkowym kryzysem. Pogłoski o jego życiu osobistym już od pewnego czasu psuły mu PR; na domiar wszystkiego aktor strzelił sobie w kolano, decydując się promować nową freak fightową federację Royal Division walką sobowtórów Wołodymyra Zełenskiego i Władimira Putina. To właśnie na Królikowskim jako na włodarzu nowej gali skupiła się wściekłość społeczeństwa - wściekłość, podkreślam, w pełni uzasadniona, bo reklamowanie kolejnego mordobicia semi-celebrytów groteskowym nawiązaniem do zbrodniczej agresji Rosji na Ukrainę jest niesmaczne, oburzające i zwyczajnie paskudne.

Po fali krytyki, jaka zalała Królikowskiego, aktor zdecydował się odciąć od wspomnianej federacji i wycofać z życia publicznego. Biorąc pod uwagę sytuację, w jakiej się znalazł (a raczej: którą sam sobie zgotował), było to chyba najrozsądniejsze wyjście. Tania prowokacja, w której wziął udział, odbiła się w branży i mediach szerokim echem. Królikowski ewidentnie nie chce czekać na cancel i zaczął cancelować się sam - w przeciwieństwie do, przykładowo, Barbary Kurdej-Szatan; jej związany z kryzysem migracyjnym na granicy białorusko-polskiej wpis sprawił, że rozpadły się jej duże i wieloletnie współprace.

REKLAMA
Antek Królikowski i Royal Division
REKLAMA

Antek Królikowski odchodzi z serialu Bracia Polsatu

"Bracia" to nowy serial Polsatu, którego premiera zaplanowana jest na jesień 2022 roku. Królikowski miał w nim zagrać jednego z tytułowych bohaterów. Według Polsatu i producenta aktor sam podjął decyzję o odejściu. Jak podaje Press, zdjęcia do produkcji ruszyły w listopadzie ubiegłego roku, jednak w dotychczas realizowanych scenach Królikowski nie występował. Nie wybrano jeszcze aktora, który go zastąpi.

Nie da się ukryć, że po całym tym nieudolnym tłumaczeniu się i mizernych przeprosinach, szybkie wycofanie się z mediów to najlepsza z możliwych decyzji - lepiej odpuścić samemu, zachowując pozory pokory i chęci pracy nad sobą, niż czekać, aż zaczną zwalniać cię z projektów. Zakładając oczywiście, że to faktycznie wyłącznie jego decyzja, której Polsat nie "pomógł" podjąć.

"Bracia" będą liczyć 12 odcinków, a serial przedpremierowo udostępni Polsat Box Go. Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy nagle umiera ojciec głównych bohaterów. Produkcja ma być realistyczną, przewrotną oraz pełną humoru i dystansu historią ze śmiercią w tle, skupioną na relacjach rodzinnych i związkach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA