REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD

Apple TV+ zapowiada nowy serial z Garym Oldmanem, a szef programowy platformy odchodzi ze stanowiska. Co czeka dalej nowy serwis?

W zaledwie dwa tygodnie od oficjalnego startu platformy streamingowej Apple TV+ ze stanowiska szefa programowego, odpowiedzialnego za produkcje oryginalne serwisu, odchodzi Kim Rozenfeld.

15.11.2019
20:08
Apple - logo
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Apple TV+ wystartowała 1 listopada tego roku w ponad 100 krajach świata, w tym w Polsce. Na start otrzymaliśmy osiem seriali oryginalnych - „The Morning Show”, „See”, „Dickinson”, „For All Mankind”, „Ghostwriter”, „Oprah’s Book Club”, „Helpsters”, „Snoopy in Space” oraz film dokumentalny „The Elephant Queen”.

Dickinson - kadr promocyjny class="wp-image-345062"

Wspomniane produkcje spotkały się z dość ostrożnym odbiorem widzów i krytyków. Tylko niektóre z nich mocno chwalono, większość przyjmując z umiarkowanym entuzjazmem. Dodając do tego, że wielu widzów miało sporo problemów technicznych z użytkowaniem nowej platformy, trudno nazwać wejście Apple TV+ na rynek wielkim sukcesem.

Wydaje się więc, że decyzja Kima Rozenfelda jest pokłosiem takiego odbioru nowej platformy. Choć nie podano oficjalnych powodów jego odejścia, w mediach pojawiają się spekulacje na ten temat, sugerujące właśnie taki bieg wypadków. W tym momencie wiadomo na pewno, że tymczasowo szefa działu programowego zastępują Matt Cherniss oraz Molly Thompson.

Co to jednak oznacza dla Apple?

See - kadr z serialu Apple TV+ class="wp-image-345074"

W tym momencie trudno jeszcze powiedzieć. Na pewno firma będzie musiała przemyśleć swoją dotychczasową strategię dalszego rozwoju, nie tylko pod względem doboru treści, ale także samego ich marketingu.

Pierwsze oznaki nowego kierunku widać już dzisiaj, gdy firma ogłosiła nowy projekt serialowy. To produkcja „Slow Horses”, bazująca na serii powieści szpiegowskich Micka Herrona „Slough House”. Oldman miałby wcielić się w głównego bohatera, będącego liderem szpiegowskiej grupy. Byłaby to pierwsza pierwszoplanowa rola telewizyjna brytyjskiego aktora, który występował gościnnie w kilku serialach w przeszłości (m.in „Przyjaciele”, „Królik Greg”).

Warto przypomnieć też, że wiele produkcji Apple TV+ zostało już ogłosozonych, ale wciąż oczekuje na swoją premierę.

W najbliższych tygodniach na platformie na pewno zobaczymy dwa seriale oryginalne:

Servant

Opowieść o opiekunce do dzieci, która przychodzi zająć się synem pewnej pary, sygnowana jest nazwiskiem M. Night Shyamalana. Wiemy więc, że to, co zapowiada się na swojską opowieść o rodzeniu się więzi z dzieckiem, będzie posiadać drugie, mroczniejsze dno.

Premiera: 28 listopada

Truth Be Told

Serial, bazujący na powieści Kathleen Barber „Are You Sleeping?” o dziennikarce śledczej Poppy Scoville-Parnell (Octavia Spencer), która jest autorką hitowego podcastu dotyczącego prawdziwych zbrodni. Dzięki jej odkryciom na karę więzienia skazany został Warren Cave (Aaron Paul). Teraz jednak mężczyzna zarzeka się, że został wrobiony w całą sprawę. Poppy postanawia raz jeszcze prześledzić bieg wydarzeń.

Pemiera: 6 grudnia

Oficjalna strona Apple TV+ podpowiada też, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się premiery dwóch filmów oryginalnych:

Hala

Opowieść o 17-letniej Amerykance Pakistańskiego pochodzenia, która przeżywa problemy każdej dorastającej osoby w urokliwej produkcji, przyglądającej się uniwersalnym problemom młodych ludzi.

The Banker

Samuel L. Jackson i Anthony Mackie w filmie opisywanym jako „historia pierwszego czarnoskórego bankiera w Ameryce” w reżyserii George'a Nolfiego, autora scenariuszy do filmów „Ultimatum Bourne’a”, „Ocean’s Twelve: Dogrywka”, czy „Władćów Umysłów”.

Przypomnijmy też, że sześć seriali dostało już zamówienie na kolejne sezony. Wśród nich znalazły się: „See”, „For All Mankind”, „Dickinson”, „Little America”, „Home Before Dark” oraz „The Morning Show” – każdy z tych tytułów będzie miał 2. serię.

„Little America” to produkcja sygnowana nazwiskami Kumaila Nanjianiego oraz Emily V. Gordon, odpowiedzialnych za sukces produkcji „I tak cię kocham” („The Big Sick”). Serial-antologia ma opowiadać o życiu imigrantów w USA, przybliżając je w komediowy sposób.

Home Before Dark - kadr z serialu class="wp-image-345092"

„Home Before Dark” produkowana pod okiem Dany Fox i Dary Resnik to bazująca na prawdziwych wydarzeniach opowieść o młodej dziewczynce, Hildie Lysiak (w tej roli objawienie filmu „The Florida Project”, Brooklynn Prynce), która odkrywa tajemniczy sekret swojego miasteczka i postanawia zabawić się w dziennikarza śledczego i rozwiązać zagadkę.

REKLAMA

Podczas konferencji Apple w marcu 2019 roku, podczas której prezentowano plany nowej platformy streamingowej, sporo miejsca poświęcono też nowemu serialowi Stevena Spielberga „Amazing Stories”, „Mythic Quest”, opowiadające o pracy w studiu tworzącym gry komputerowe, „Lisey’s Story” na podstawie opowiadania Stephena Kinga, do którego Mistrz Grozy przygotuje wszystkie scenariusze, czy „Little Voice” sygnowane nazwiskiem J.J Abramsa. Chwilowo nieznane są dalsze losy tych głośno zapowiadanych produkcji.

Jaka przyszłość czeka Apple TV+ dowiemy się zapewne w najbliższych tygodniach i miesiącach. Na razie osiągnięcia Apple w sferze streamingu nie są szczególnie zachwycające.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA