1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Wakacje z dziećmi potrafią być wyzwaniem. Na szczęście istnieją fantastyczne audiobooki dla dzieci i młodzieży od Audioteka Klub

Lokowanie produktu

Sezon wakacyjny w pełni, a to oznacza mnóstwo wypoczynku, atrakcji, ale też długich podróży. Jak radzić sobie w takich momentach z nudą? Doskonałym rozwiązaniem dla dzieci i ich rodziców są audiobooki dostępne w ramach abonamentu Audioteka Klub. W towarzystwie tak niezwykłych opowieści po prostu nie sposób się nudzić.

06.08.2021
18:55
audiobooki na wakacje dla dzieci audioteka klub

Wakacje właśnie przekroczyły półmetek, ale dla wielu z nas wypoczynek i podróże dopiero widnieją na horyzoncie. Trudno powstrzymać w związku z tym emocje, bo niewiele rzeczy jest równie ekscytujących jak rodzinne urlopy. Rzecz w tym, że dla rodziców młodszych dzieci wakacje nader często wiążą się też ze stresem i koniecznością wymyślania atrakcji na czas podróży. Ciekawym wyjściem są od kilku lat gry mobilne i towarzyskie, wielu z nas decyduje się też na książki. Co jednak w przypadku młodszych czytelników i osób, które nie lubią czytać w samochodzie czy pociągu? Dla nich idealnym rozwiązaniem będą audiobooki.

W ofercie Audioteki i Audioteka Klub znaleźć można mnóstwo pobudzających wyobraźnię opowieści dla dzieci i młodzieży. Dzięki nim całą rodziną przeniesiecie się do magicznych krain, poznacie tajemnice natury, dowiecie się więcej o wyjątkowym postaciach z historii, a nawet odkryjecie w sobie na nowo wyobraźnię dziecka. Każdy z poniższych tytułów sam w sobie zachęca do spędzenia z nim urlopu, a przecież wybór z każdym tygodniem staje się coraz bogatszy.

Najlepsze audiobooki dla dzieci na wakacyjną podróż – poleca Audioteka Klub:

Bracia Lwie Serce

Na całym świecie znajdziemy tysiące osób, które od dzieciństwa są zakochane w prozie Astrid Lindgren. Jeżeli wasze pociechy jeszcze nie miały okazji zapoznać się z jej książkami, to doskonałym punktem wyjścia będzie audiobook „Bracia Lwie Serce”. To nowość w bibliotece Audioteka Klub i wciągająca opowieść o przyjaźni dwóch braci, którzy żyją w baśniowej krainy Nangijali. Wspólnie będą musieli wyruszyć na niebezpieczną i pełną zwrotów akcji wyprawę.

Od jej powodzenia będą zależeć losy nie tylko domu braci, ale też całej Nangijali. Całość trwa sześć godzin, w trakcie których nie ma nawet chwili nudy. Co ważne, Audioteka oferuje całą serię poświęconą twórczości Lindgren w interpretacji Edyty Jungowskiej. Oprócz „Braci Lwie Serce” znajdziemy tam też takie tytuły jak „Dzieci z Bullerbyn”, „Lotta z ulicy awanturników” i „Emil ze Smalandii”.

„Alicja w Krainie Czarów” i „Alicja po drugiej stronie lustra” to dwie opowieści cieszące się niemijającą popularnością już od prawie 200 lat. Nowa wersja kultowej książki Lewisa Carolla, która zachwyca tak dzieci, jak i dorosłych swoim językiem i głębią wyobraźni, jest od niedawna dostępna w ramach Audioteka Klub. W rozśpiewanej superprodukcji o podróży do tajemniczej Krainy Czarów swoich głosów użyczyli m.in. Zuza Jabłońska jako tytułowa bohaterka i Mateusza Damięcki jako Szalony Kapelusznik. W postać Królowej Kier wcieliła się Agata Kulesza, zaś jej wiecznie spóźnionego sługę Białego Królika odegrał Łukasz Simlat.

Niesamowitość przygód Alicji od niepamiętnych czasów zachęca kolejne pokolenia dzieci do zapadnięcia się wraz z nią w ten fantastyczny świat mówiących zwierząt, absurdalnego humoru i czarów, jakich nikt z nas na oczy nie widział. Sympatyczna powierzchowność bohaterki (świetnie oddana przez Jabłońską) sprawia zaś, że każdy bez względu na wiek od razu chce być jej przyjacielem lub przyjaciółką. W niektórych przypadkach ta przyjaźń trwa przez całe życie.

Przyrodyjki

Jak leniwe są leniwce z Ameryki Południowej? Co porabiają w wolnym czasie polskie niedźwiedzie? Jak podążać śladami chomika? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań zadawanych przez wiecznie ciekawskie dzieci znajdziecie w serii „Przyrodyjki” dostępnej w Audioteka Klub i czytanej przez samą Krystynę Czubównę. Książki, filmy i seriale przyrodnicze cieszą się w ostatnich latach olbrzymią (i ciągle rosnącą) popularnością. Wielu rodziców słusznie wychodzi zresztą z założenia, że o pięknie natury warto nauczać od najmłodszych lat.

„Przyrodyjki” Marcina Kostrzyńskiego sprawdzają się w tej roli doskonale. Autor bestsellerowych „Gawęd o wilkach i innych zwierzętach” wraca z nową serią opowiastek o dzikiej faunie. Inspiracją dla Kostrzyńskiego są prawdziwe wydarzenia zaobserwowane przez niego w polskich lasach od Bieszczad aż po Bałtyk i poza granicami naszego kraju. Dla wielu młodych słuchaczy to będzie pierwsze tak bliskie spotkanie z codziennym życiem zwierząt.

Mania Skłodowska

W ostatnich latach na rynku obrodziło w skierowane do dzieci i młodzieży opowieści o wybitnych kobietach z naszej historii. Nowego spojrzenia na swoje życie doczekała się też podwójna noblistka Maria Skłodowska-Curie. Idealna dla młodych słuchaczy powieść „Mania Skłodowska” autorstwa Jakuba Skworza pokazuje słynną Polkę z perspektywy czytającej o niej Oli. Dziewczynka w magiczny sposób przenika do przeszłego świata znanego jej wcześniej tylko z opowieści. Tam napotyka na małą Manię Skłodowską i w jej towarzystwie rozpoczyna niecodzienną podróż śladami niepokornej kilkulatki, pełnej marzeń młodej dziewczyny i błyskotliwej kobiety, która zmieniła świat.

W Krainie Wysokich Traw

Dzieci w wieku od 4 do 6 lat z pewnością zakochają się w bohaterach audiobooka „W Krainie Wysokich Traw”. Magiczna opowieść autorstwa Marii Holki i Witolda Karolaka rozgrywa się w krainie ukrytej w gęstwinie pobliskiej łąki i kręci się wokół postaci ślimaka Sergiusza oraz dżdżownicy Honoraty. Na przestrzeni niemal 3 godzin młodzi słuchacze poznają szereg przygód dwójki przyjaciół, których łączy szczególnie bliskie uczucie, choć na pozór tak wiele ich od siebie odróżnia. „W Krainie Wysokich Traw” to audiobook w równym stopniu wciągający, co pouczający. Porusza bowiem takie tematy jak tolerancja dla odmienności, wybaczenie, zaufanie do przyjaciół i cierpliwość wobec popełnianych przez nich niekiedy błędów. A wszystko to zostaje dodatkowo ubrane w przepełnione humorem i muzyką historie.

Smerfy

Wielbiciele Smerfów znajdą w Audioteka Klub prawdziwą żyłę złota. A może lepiej byłoby powiedzieć smerfnych jagód? Tak czy inaczej, kilkadziesiąt różnych opowieści o dzielnych, pomysłowych i przyjacielskich Smerfach zadowoli nawet najbardziej wymagającego fana. Subskrypcja zapewnia dostęp do takich historyjek jak „Smerf trojański”, „Smerf dyktator”, „Papa Smerf zzieleniał!” czy „Kosmosmerf”. Niezwykły świat wymyślony przez belgijskiego twórcę komiksów znanego jako Peyo przez lata nie stracił nic na swojej aktualności i wciąż jest w stanie bawić dzieci w różnym wieku. Trudno więc sobie wyobrazić lepszy wybór na długą podróż.

Szeptanki Zasypianki

My dorośli bardzo często szukamy wielkich opowieści w fantastycznych krainach i odległych podróżach. Dzieci od dawna uczą nas jednak, że ciekawą historię da się znaleźć również w pobliskich zabawkach i przedmiotach codziennego użytku. Bohaterowie znajdujący się na wyciągnięcie ręki i bliscy nam siłą codzienności naprawdę potrafią czasem dokonać cudów (wystarczy zapytać twórców „Toy Story”). Z tego konceptu skorzystała też Klara Piwoni, która w „Szeptankach Zasypiankach” sięga po dziecięcą wyobraźnię i znajduje niezwykłe historie tuż pod ręką.

W ramach serii młodzi odbiorcy będą mogli posłuchać m.in. o klaksonie, który nie potrafił hałasować, poduszce, która zachciała być bardziej puszysta czy pomocnym acz nielubianym przez dzieci lekarstwie. Audiobook przyda się dodatkowo w wakacyjnej podróży z uwagi na jeszcze jedną kwestię. Jak sama nazwa wskazuje, urocze opowiastki Piwoni przygotowują dziecko do snu, w czym dodatkowo pomaga zaczynający każdą bajkę relaksacyjny wstęp. W sam raz na zakończenie emocjonującego dnia pełnego zabaw.

Szczegóły dotyczące oferty Audioteka Klub znajdziecie na stronie internetowej usługi.

* Tekst powstał we współpracy z Audioteką.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze