REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Ruszyły zdjęcia do 2. sezonu „Barbarzyńców” Netfliksa. Serial zostanie nakręcony w Polsce

Ruszyły zdjęcia do 2. sezonu serialu „Barbarzyńcy”, czyli do niedawna najpopularniejszego niemieckiego serialu oryginalnego Netfliksa. Co ciekawe, produkcja jest realizowana w Polsce, a dokładniej: w Krakowie i okolicach.

03.09.2021
16:59
barbarzyńcy sezon 2 polska serial netflix
REKLAMA

Barbarzyńcy”, niemiecki serial Netfliksa, jest produkcją historyczną opowiadającą o walce germańskich wojowników z Rzymianami. W pierwszym sezonie widzowie mogli zobaczyć m.in. bitwę w Lesie Teutoburskim, którą germańskie plemiona pod wodzą Arminiusza stoczyły z wciągniętymi w zasadzkę trzema rzymskimi legionami (dowodził nimi Publiusz Kwinktyliusz Warus). Potyczka miała miejsce w 9 roku naszej ery. Podczas trwających przez trzy dni i dwie noce walk zginęli prawie wszyscy spośród 20 tys. legionistów i kilku tysięcy ludzi służb pomocniczych. Kilkaset osób dostało się do niewoli; uratowało się jedynie kilkunastu żołnierzy, którym udało się umknąć przez bagna. Warus i jego oficerowie popełnili samobójstwo.

Batalia zapoczątkowała trwającą siedem lat wojnę, na skutek której ustanowiono granicę na Renie jako granicę Cesarstwa Rzymskiego. Obowiązywała ona przez czterysta lat, aż do upadku cesarstwa. 2. sezon serialu „Barbarzyńcy” skupi się na wydarzeniach po bitwie. Będzie składał się z sześciu 45-minutowych odcinków, a za reżyserię czterech z nich odpowie Stefan Ruzowitzky, showrunner projektu.

REKLAMA
REKLAMA

Sporym zaskoczeniem jest fakt, że cały 2. sezon „Barbarzyńców” powstanie w Polsce – w Krakowie i jego okolicach.

Nie ujawniono jeszcze daty premiery drugiej odsłony serialu. „Barbarzyńcy” do niedawna byli najpopularniejszą niemiecką produkcją z oferty Netfliksa (tak, pobili nawet „Dark”); widzowie za nic mieli sobie niezbyt przychylne recenzje. W ostatnim czasie seria została jednak zdeklasowana przez film „Krwawe niebo”. Obraz w ciągu pierwszych 28 dni od premiery w serwisie został wyświetlony w ponad 50 mln domowych gospodarstw.

W nowych odcinkach powrócą m.in. Jeanne Goursaud, Laurence Rupp i David Schütter. Wśród nowych twarzy zobaczymy aktorów takich jak Cynthia Micas, Daniel Donskoy, Murathan Muslu, Katharina Heyer, Giovanni Carta i Alessandro Fella. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA