REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Batman i Superman w jednym filmie!

Z okazji tegorocznego panelu na Comiconie, największym na świecie konwencie komiksowym, filmowym i science-fiction (który w chwili obecnej stał się festiwalem wszystkiego, co nerdowe) Reżyser Zack Snyder zapowiedział, że kontynuacja Człowieka ze Stali zawierać będzie jednego, szczególnie niespodziewanego gościa. 

26.07.2013
15:36
Batman i Superman w jednym filmie!
REKLAMA

Zack Snyder podczas panelu poświęconemu nowemu Człowiekowi ze Stali na konwencie Comicon w San Diego powiedział:

REKLAMA

"To już oficjalna informacja, że będziemy robić kolejnego Supermana. Ale prawda jest taka, że nie chcecie żebym opowiadał o czym jest ten film. Choć, mogę oczywiście dać małą podpowiedź o czym może być.”

Aktor Harry Lennix następnie wyszedł na scenę i wyrecytował dość znany cytat :

"Chciałbym, żebyś to pamiętał, Clark. Przez te wszystkie lata w przyszłości, w swoich najbardziej osobistych chwilach. Chciałbym, żebyś pamiętał moją dłoń na Twojej krtani. Chciałbym, żebyś pamiętał o jedynym człowieku, który Cię pokonał. "

2

Wtedy, oczom wszystkich uczestników objawiła się znana S-ka na tle nowego Batsygnału. Powyższy cytat pochodził z wielkiej walki Supermana i Batmana w finale komiksu Powrót Mrocznego Rycerza Franka Millera. Nowy symbol nietoperza również przywodzi na myśl projekt z tego komiksu. To pierwszy raz, kiedy dwóch najpopularniejszych superbohaterów DC będzie dzielić jeden ekran na dużym ekranie. Ale w komiksach czy animacjach, obaj panowie od dawna trzymają ze sobą jak bracia. Choć, cytat i jego okoliczności sugerują raczej otwartą walkę pomiędzy herosami.

Film opowiadający o duecie Batman i Superman był obiektem plotek już kilkakrotnie, jednak produkcja zdawała się być okropnie pogmatwana i jedyną rzeczą jaką fani w końcu dostali był easter egg w Jestem Legendą (powyższy symbol na plakacie w tle). Logo zaprezentowane przez Zacka Snydera jest również bezpośrednio inspirowane symbolem komiksowej serii World’s Finest i wielokrotnie pojawiało się w różnych mediach.

Druga część Człowieka ze Stali, będzie reżyserowana przez Zacka Snydera, scenariusz będzie pisany przez David S. Goyera, a produkcją zajmie się Christopher Nolan. Choć reboot Supermana został przez krytyków potraktowany raczej sceptycznie, film zdołał zarobić wystarczającą liczbę pieniędzy, żeby studio natychmiast pokazało zielone światło dla produkcji kontynuacji.

4

Henry Cavill powróci do swojej roli jako Clark Kent i Superman, tak samo jak i cała reszta obsady będzie obecna. Wciąż nie jest jasne, kto ubierze maskę nietoperza - na tym etapie można jedynie powiedzieć, że na pewno nie będzie to już Christian Bale. Przeciwnik nie jest jeszcze zapowiedziany, ale twórcy już kilka razy podpowiadali możliwość pojawienia się Lexa Luthora.

Jest to  kluczowy moment w historii adaptacji komiksów DC - zaznacza zapowiedź wspólnego, dzielonego uniwersum DC, tak jak to ma miejsce już u Marvela. Jest to jeden krok bliżej do zapowiadanego i obiecanego filmu o Lidze Sprawiedliwości.

Jeśli chcesz zobaczyć jak Nadczłowiek Jutra i Mroczny Rycerz uzupełniają się w komiksach, powinieneś obczaić wyśmienitą serię Superman/Batman, dostępną na Comixology.  Powrót Mrocznego Rycerza Franka Millera, uważane za jeden z najważniejszych komiksów ostatnich kilku dekad, jest tam również dostępny.

REKLAMA
3

Jeśli jesteś zainteresowany różnymi komiksami z Supermanem, powinieneś zobaczyć nasze zestawie komiksów na początek . Jeśli zaś preferujesz coś ruchomego, Łukasz skompilował całkiem ciekawą listę filmów i seriali, które można zobaczyć zamiast Człowieka ze Stali. Zaś wszystkie filmy z Batmanem z ostatnich dwudziestu lat dostępne są na  ipla.tv.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA