REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

DC pokazało zdeformowanego Jokera. Usunięta scena z "Batmana" wzbudzi gniew części fanów

Joker miał niewielką rolę w tegorocznym filmie "Batman", ale od dłuższego czasu w kuluarach mówiło się o znacznie dłuższej scenie. Według plotek wycięto ją z filmu na skutek reakcji widzów na pokazach testowych. Teraz trafiła jednak do sieci. Robert Pattinson i Barry Keoghan stają naprzeciw siebie jako najwięksi komiksowi przeciwnicy. Jak wypadło to spotkanie?

24.03.2022
20:33
batman joker usunięta scena film 2022 dc
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z filmu "Batman".

"Batman" w reżyserii Matta Reevesa od dwudziestu dni rządzi kinami na całym świecie i jednocześnie pewnie zmierza do swojego debiutu na HBO Max. Wygląda jednak na to, że DC, Warner Bros. i twórcy produkcji nawet po takim czasie wciąż mają kilka asów w rękawie. Właśnie postanowili pochwalić się jednym z nich. Do sieci trafiła bowiem usunięta z filmu scena, w której Robert Pattinson (grający Mrocznego Rycerza) staje naprzeciw Barry'ego Keoghana. Irlandzki aktor wciela się w Jokera z tego filmowego uniwersum.

W tegorocznym "Batmanie" Joker ostatecznie pojawia się w zaledwie jednej krótkiej scenie i nie jest zbyt wyraźnie pokazany. Widzimy go przez moment, gdy nawiązuje "przyjaźń" z również osadzonym w Arkham Riddlerem Paula Dano. Scena wywołała sporo kontrowersji wśród fanów najsłynniejszego przeciwnika Batmana. Część fanów uważa, że DC za szybko sięgnęło po nowego Jokera. Niecałe trzy lata temu triumfy w tej roli święcił przecież Joaquin Phoenix, a w międzyczasie do postaci sadystycznego klauna w niezły sposób powrócił też Jared Leto.

REKLAMA

Czy nowy Joker przeciągnie widzów na swoją stronę? Pomoże mu w tym usunięta scena z filmu "Batman".

Barry Keoghan jako Joker - Batman 2022

Zaprezentowany przed kilkudziesięcioma minutami materiał trwa ponad pięć minut, więc nie mamy tutaj do czynienia z banalnym easter eggiem. To prawdziwa scena, która miała swoją rolę do odegrania w filmie. Matt Reeves i szefowie Warnera ostatecznie zdecydowali się jednak usunąć ją z końcowej wersji "Batmana". Usunięty fragment pokazuje rozmowę Mrocznego Rycerza ze swoim nemezis zamkniętym w Azylu Arkham.

REKLAMA

Batman próbuje skonfrontować metody działania nowego seryjnego mordercy i poznać zdanie Jokera na jego temat. Trochę tak jak Will Graham robił z Hannibalem Lecterem w "Czerwonym smoku". Dowiaduje się od swojego przeciwnika kilku ciekawych informacji, ale jednocześnie Joker nie odmawia sobie satysfakcji zakpienia z Batmana. Rzuca też cień na motywacje Mrocznego Rycerza. Duże kontrowersje wzbudzi na pewno wygląd Księcia Zbrodni Gotham, który w tej wersji wygląda na kompletnie zdeformowanego i jeszcze mocniej niż zwykle zainspirowanego "Człowiekiem, który się śmieje".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA