REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pamiętacie Batman v Superman? Film, który podzielił fanów DC możecie obejrzeć dziś na TVN-ie

Batman v Superman to film, który podzielił fanów komiksów DC i ich kinowych adaptacji. Produkcja Zacka Snydera znalazła swoich wielbicieli i zarobiła niemałe pieniądze, ale otrzymała bardzo negatywne oceny od krytyków. Ktokolwiek jeszcze nie widział filmu, już dzisiaj będzie miał okazję do nadrobienia tej zaległości.

09.11.2018
19:22
batman v superman w tvn
REKLAMA
REKLAMA

Batman czy Superman? Pytanie o to, który z największych superbohaterów w historii amerykańskich komiksów wygrałby w pojedynku, nurtowało fanów przez kilkadziesiąt lat. Kilka razy próbowano na to odpowiedź w powieściach graficznych oraz serialach animowanych. Różne wersje obu herosów toczyły ze sobą czasem przyjacielskie, a czasem wrogie starcia. Na dużym ekranie obu bohaterów w jedynym filmie zobaczyliśmy jednak dopiero w 2016 roku.

Film Zacka Snydera Batman v Superman: Świt sprawiedliwości miał nie tylko połączyć bohaterów w ramach wspólnego kinowego uniwersum, ale też pokazać, kto wyszedłby zwycięsko z ich starcia. Do pojedynku faktycznie doszło. Na wielu fanach walka Batmana z Supermanem zrobiła duże wrażenie, ale jej zakończenie zakrawało o parodię. Pozytywów było jednak więcej niż problemów.

Przekonają się o tym osoby, które już dzisiaj będą mogły zobaczyć film w polskiej telewizji. Batman v Superman zostanie wyemitowany o godzinie 20:00 na antenie TVN.

REKLAMA

Duże wrażenie na widzach zrobi zapewne obsada filmu. W produkcji zagrali Ben Affleck, Henry Cavill, Jesse Eisenberg, Amy Adams, Laurence Fishburne, Gal Gadot i Jeremy Irons. Muzykę nagrał z kolei sam Hans Zimmer. Najbardziej pozytywnie oceniono z tej grupy Afflecka, który nadał Batmanowi brutalnego, niepokojącego rysu.

Kolejne części uniwersum Worlds of DC nie odniosły sukcesu porównywalnego z Batman v Superman (nie licząc kinowej wersji Wonder Woman). Poprawić sytuację filmów może jednak zbliżająca się premiera Aquamana. Pierwsze reakcje na film są zaskakująco pozytywne. Fani Batmana czekają jednak najbardziej na zapowiedzianego na przyszły rok Jokera oraz solowy film o Mrocznym Rycerzu. Wciąż nie wiadomo jednak, czy Henry Cavill i Ben Affleck powrócą do swoich ról ze Świtu sprawiedliwości.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA