REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

DCEU wraca na właściwe tory? Są pierwsze reakcje po pokazie Aquamana

Odbyły się już pokazy testowe nowego obrazu Jamesa Wana. Wygląda na to, że DCEU zaczyna zmierzać w dobrą stronę. A jest to niemała niespodzianka.

09.11.2018
13:20
aquaman pierwsze reakcje dceu
REKLAMA
REKLAMA

Obrazy z bohaterami ze stajni DC nie miały do tej pory łatwego żywota. Batman v Superman i Legion samobójców co prawda swoje zarobiły, ale spotkały się z ogólną krytyką. Złą passę przerwała Wonder Woman, a i Liga Sprawiedliwości była dość ciepło przyjęta, choć mówiło się, że to w dużej mierze zasługa Jossa Whedona, który dokończył film za Zacka Snydera mierzącego się w tym czasie z tragedią rodzinną.

Kolejnym dokonaniem DCEU jest Aquaman z Jasonem Momoną, którego premiera już za nieco ponad miesiąc. W Polsce obraz wkroczy na ekrany 19 grudnia. Wieść niesie, że i tym razem twórcy nie powinni mieć powodów do wstydu.

Reakcje widzów dają jasno do zrozumienia, że Aquaman jest dobrym filmem, choć nie pozbawionym wad.

Mogę powiedzieć, że widziałem #Aquaman. Nie mogę zdradzać szczegółów, ale mogę powiedzieć, że jest to znaczące osiągnięcie w tworzeniu filmów i opowiadaniu historii. To pokaz tego, że Walter Hamada robi świetną robotę i dowód na to, że James Wan powinien nakręcić więcej filmów DC.

Więc co do Aquamana. Reakcje z filmu:
- Jest całkiem nieźle! Nie przełomowo, ale solidnie
- Akcja jest dobra, historia w porządku
- CGI jest przyzwoite
- Muzyka taka se
- Mera/Arthur to pudło
- Ogólnie, dobry film

Pojawiły się również porównania Aquamana do filmów Marvela.

Tak już było przy okazji wspomnianej Ligi Sprawiedliwości, przy której maczał palce Joss Whedon, reżyser Avengers i Czasu Ultrona. Postawienie w jednym rzędzie Aquamana i filmów Marvela to pomysł Caseya Walsha, redaktora naczelnego portalu Geeks WorldWide.

Może to nie zadowolić części fanów DCU, ale Aquaman ma sporo wspólnego z MCU - jest kolorowy, zabawny i wydaje mi się, że publiczność polubi ten nowy świat.

Reakcje widzów są dobre, ale przewidywane zarobki w box office już nie.

REKLAMA

Niedawne wyliczenia wskazały, że Aquaman będzie prawdopodobnie najgorzej zarabiającym filmem DCEU w weekend otwarcia. Przewiduje się, że obraz zgarnie po pierwszych dniach wyświetlania od 40 do 60 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych. Ta liczba poniżej wyniku Ligi Sprawiedliwości, która zarobiła w weekend otwarcia 93,8 miliona dolarów.

Być może jednak należy skorygować te przewidywania, skoro sieć już dzieli się pozytywnymi reakcjami dotyczącymi filmu. A to z pewnością dobra reklama, która ma szansę przełożyć się na wynik finansowy dzieła.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA