REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Ben Stiller przyjechał do Polski pomagać Ukraińcom: "Jestem tu, żeby się uczyć"

Popularny aktor i reżyser Ben Stiller przyjechał w sobotę wieczorem do Polski jako ambasador dobrej woli Agencji ONZ ds. uchodźców. Na miejscu spotkał się Ukraińcami, którzy uciekli do naszego kraju z powodu wojny bezprawnie wytoczonej przez Rosję. Gwiazdor przyznał, że jest w Rzeszowie, by uczyć się i poznawać historie. A potem wyruszył dalej w podróż po Polsce i Ukrainie.

19.06.2022
11:33
ben stiller w polsce uchodźcy ukraina
REKLAMA

Ben Stiller jest przez wielu Polaków kojarzony przede wszystkim ze swoimi komediowymi rolami w takich filmach jak "Poznaj mojego tatę" czy "Jaja w tropikach", ale ma też na swoim koncie wybitne osiągnięcia reżyserskie. Ostatnio pokazał klasę w świetnym serialu "Rozdzielenie" od Apple TV+, a kilka lat wcześniej zgarniał nominacje do najważniejszych nagród za "Ucieczkę z Dannemory". Tym razem Stiller trafił jednak na medialne czołówki z innego powodu niż swoja kariera artystyczna.

Z ramienia Agencji ONZ ds. uchodźców przyjechał do Polski, by wesprzeć i spotkać się z ukraińskimi uchodźcami. O podróży aktor poinformował na swoim Twitterze i Instagramie. Zamieścił tam też przy okazji zdjęcie pokazujące, jak rozmawia z przedstawicielką UNHCR i drugą kobietą. Pod postami Bena Stillera znaleźć możemy wiele podziękowań od Ukraińców oraz głosów wsparcia dla podjętej przez niego inicjatywy.

REKLAMA

Ben Stiller w Polsce i Ukrainie poznaje historie uchodźców.

REKLAMA

Przyjechałem do Polski z Agencją ONZ ds. uchodźców na spotkanie z rodzinami, których życie rozdarła wojna i przemoc w Ukrainie. Miliony zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów, z czego ponad 90 proc. uchodźców to kobiety i dzieci. Jestem tutaj, żeby się uczyć, dzielić historiami pokazującymi ludzki wymiar wojny i wzmocnić przekaz o solidarności. Mam nadzieję, że dołączycie i podzielicie się własnymi wiadomościami ze wsparciem dla osób, które uciekły ze swoich domów w Ukrainie i dla uchodźców z całego świata. Każdy ma prawo poszukiwać bezpieczeństwa. Ktokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek

- zaapelował Ben Stiller.

W kolejnych godzinach aktor był widziany również w Przemyślu, a potem we Lwowie, gdzie przechadzał się ulicami. Na miejscu rozpoznało go wielu Ukraińców, którzy podzielili się zdjęciami i opisami spotkania ze Stillerem m.in. na TikToku. Nie wiadomo, jak długo potrwa podróż Amerykanina, ale z pewnością docenią ją i Polacy, i Ukraińcy. Ben Stiller jest kolejnym hollywoodzkim celebrytą, który zaangażował się w wsparcie uchodźców zza naszej wschodniej granicy.Wcześniej zrobili to m.in. Sean Penn, Mila Kunis i Ashton Kutcher czy Angelina Jolie.

*Zdjęcie główne: Twitter/UNHCR

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA