REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Dali nam Ricka i Morty'ego, a teraz zrobią animowany serial w świecie Łowcy androidów. Blade Runner - Black Lotus to będzie hit

Blade Runner 2049 nie odniósł komercyjnego sukcesu, ale wśród fanów świata Łowcy androidów rozbudził nadzieję na więcej. Właśnie ogłoszono, że stacja Adult Swim, odpowiedzialna za Ricka i Morty'ego, wyprodukuje wraz z platformą Crunchyroll nowy serial animowany Blade Runner - Black Lotus.

29.11.2018
21:22
blade runner - black lotus
REKLAMA
REKLAMA

Łowca androidów to jeden z ulubionych filmów każdego fanatyka science fiction. Produkcja Ridleya Scotta doczekała się statusu dzieła kultowego, ale na filmową kontynuację musieliśmy czekać aż trzydzieści pięć lat. Blade Runner 2049 nie zawiódł oczekiwań, doczekał się też dwóch Oscarów za efekty specjalne i zdjęcia, ale wyniki finansowe nie rzucały na kolana. Ambicje studia okazały się po prostu niewspółmierne do zainteresowania zwykłych widzów, którzy nigdy nie słyszeli o Łowcy androidów czy literackim pierwowzorze autorstwa Philipa K. Dicka.

Nie oznacza to jednak, że kolejne produkcje w świecie Blade Runnera nie będą cieszyć się sporą popularnością. Kilka miesięcy temu poinformowano, że Blade Runner 2049 doczeka się komiksowej kontynuacji, a to nie koniec pozytywnych informacji. Jak ujawnił serwis Variety, rozpoczęły się również prace nad animowanym serialem Blade Runner - Black Lotus.

Za produkcję odpowiadają stacja Adult Swim (to właśnie tam zadebiutowały serial Rick i Morty oraz nowy sezon Samuraja Jacka) we współpracy z platformą dystrybucji anime Crunchyroll.

blade runner - black lotus class="wp-image-227888"

Kto stworzy nowy serial w świecie Łowcy androidów? Zaszczyt ten przypadł Alcon Television Group. Nie będzie to pierwszy raz, gdy studio przygotuje animację w uniwersum Blade Runnera. Alcon miał swój udział także w stworzeniu jednego z krótkometrażowych prequeli towarzyszących premierze filmu w reżyserii Denisa Villeneuve. Krytycy ocenili Blade Runner Black Out 2022 niezwykle pozytywnie.

REKLAMA

Blade Runner - Black Lotus będzie dostępny w dwóch wersjach językowych - japońskiej i angielskiej. Szczegóły fabuły na razie są utrzymywane w tajemnicy, ale wiadomo, że akcja serialu będzie się rozgrywać w 2032 roku. W serialu pojawią się podobno postaci znane ze świata Blade Runnera. Animacja liczyć będzie trzynaście odcinków po trzydzieści minut każdy.

Data premiery serialu Blade Runner - Black Lotus nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo także, czy produkcja będzie możliwa do obejrzenia w Polsce. Zarówno Adult Swim, jak i Crunchyroll nie są na razie dostępne w naszym kraju.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA