REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To uczucie, kiedy tęsknisz za VHS-ami. Sprawdzamy najciekawsze nowości Blu-ray kwietnia

Za sprawą premier Blu-ray w zeszłym miesiącu możemy wybrać się do światów już nieistniejących, fantastycznych, a nawet surrealistycznie przerażających.

05.05.2021
20:41
blu ray nowosci premiery kwiecien
REKLAMA

W kwietniu na Blu-ray ukazały się filmowe przygody superbohaterki z katalogu DC i serial na podstawie książki Szczepana Twardocha. To jednak nie wszystko. Wśród nowości nie zabrakło chociażby thrillera z Kevinem Costnera i kultowego filmu Davida Lyncha.

REKLAMA

Najciekawsze nowości Blu-ray – kwiecień 2021 roku

Wielka nieobecna w naszych kinach. Przez pandemię nie mieliśmy okazji zobaczyć przygód Diany Prince w ejtisowej estetyce na dużym ekranie, więc musieliśmy to zrobić w zaciszu własnego domu. „Wonder Woman 1984” jest już dostępne na Blu-rayu, co pozwoli wam czerpać największą możliwą w naszym pandemicznym klimacie przyjemność z walk protagonistki i stylistyki całego filmu. Oczywiście samą produkcję możecie już znać z HBO GO, ale wydanie to napakowane jest dodatkami w sam raz dla jej fanów. Dzięki nim mamy okazję zajrzeć za kulisy projektu i zobaczyć chociażby jak dobrze na planie bawiły się Gal Gadot i Kristen Wiig. Nie brakuje też analiz niektórych scen, pozwalających lepiej zrozumieć ich kształt.

Kwiecień był oczywiście miesiącem Oscarów. Wszyscy zadawaliśmy sobie pytanie który film zdobędzie tę nagrodę w najważniejszej kategorii. Tymczasem Galapagos przygotowała ofertę z tytułami docenionymi przez Amerykańską Akademię w poprzednich latach. Znalazło się w niej miejsce na szaloną i kontrowersyjną komedię „Jojo Rabbit”. Taika Waititi stanął tu po obu stronach kamery. Przed nią wcielił się w samego Adolfa Hitlera - wyimaginowanego przyjaciela tytułowego bohatera. Teraz możecie zobaczyć jak młody chłopiec uczy się tolerancji w najwyższej jakości obrazu i dźwięku. Dodatkowo w wydaniu znajdziecie niewykorzystane sceny, gagi i komentarz reżysera.

Głowa do wycierania

Kultowy midnight movie, a jednocześnie pełnometrażowy debiut Davida Lyncha. „Głowa do wycierania” to opowieść o strachu przed ojcostwem, w której porwie was surrealistyczny klimat. Nic nie jest tu tym, czym się wydaje. Na dokładkę natomiast możecie wejść głębiej w umysł reżysera za sprawą jego wypowiedzi na temat produkcji z 1979 roku i kilku jego krótkich metraży.

Prawo krwi

Kevin Costner i Diane Lane u Zacka Snydera wychowywali wspólnie Supermana. W „Prawie krwi” muszą zmierzyć się ze stratą syna i opuścić swoje ranczo, aby uratować jedynego wnuka. Odkryją jednak, że niebezpieczna i żyjąca w odosobnieniu rodzina nie jest skora do oddania go, a my otrzymamy pełnokrwisty thriller, od którego się nie oderwiemy. A kiedy emocje już opadną będziemy mogli zajrzeć za kulisy filmu i dowiedzieć się nieco więcej chociażby na temat jego głównych bohaterów.

REKLAMA

Nie samymi filmami człowiek żyje. Czasami trzeba też obejrzeć serial. A jedną z najgłośniejszych produkcji odcinkowych ostatnich miesięcy jest „Król”. Adaptacja prozy Szczepana Twardocha zabierze was do przedwojennej Warszawy, opowiadając historię gangstera-boksera, który zostaje wciągnięty w polityczny spisek i mafijne porachunki. Dwudyskowe wydanie Blu-ray jest najeżone dodatkami. Prócz oficjalnych zwiastunów znajdziemy wśród nich materiały pozwalające nam zajrzeć za kulisy projektu i posłuchać reżysera przedstawiającego pierwszą scenę.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA