REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

"Broad Peak" to pierwszy film realizowany na wysokości 5 tys. metrów. Netflix pokazuje zwiastun

"Broad Peak" już w połowie września trafi na platformę Netflix. Twórcy chcieli wiernie oddać historię Macieja Berbeki, dlatego postanowili zrobić coś, czego nie dokonała żadna inna ekipa filmowa. Nie było wcześniej produkcji, do której zdjęcia odbywałyby w bazie na wysokości ponad 5 tys. metrów. Przedsmak efektu ich pracy możecie poczuć na udostępnionym zwiastunie.

25.08.2022
10:41
broad peak netflix zwiastun trailer
REKLAMA

"Broad Peak" to pierwszy w historii film fabularny, do którego zdjęcia odbywały się m.in. w Karakorum, a dokładnie w bazie pod K2 na wysokości ponad 5 tys. metrów. Twórcy chcieli bowiem wiernie oddać realia wypraw, jakich w 1988 roku i 25 lat potem podjął się polski himalaista Maciej Berbeka. Produkcja trafi na platformę Netflix już w połowie września.

Tymczasem możecie przekonać się, czy wysiłek filmowców się opłacał. Netflix udostępnił właśnie pierwszy zwiastun "Broad Peak". Zobaczycie w nim zdjęcia, które zapierają dech w piersiach. Ten monumentalizm szczytów w Karakorum powala, a pokrywający je śnieg, mrozi krew w żyłach. Skoro w trailerze udało się osiągnąć taki efekt, to jak to musi wyglądać w samej produkcji.

REKLAMA

Broad Peak - Netflix udostępnił zwiastun filmu

Jak możemy przeczytać w informacji udostępnionej przez Netflix, "Broad Peak" to opowieść o pasji i determinacji, która "pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi". Leszek Dawid (twórca m.in. "Jesteś Bogiem") pokazuje jak po jednej nieudanej próbie, zdobycie tytułowego szczytu stało się obsesją Macieja Berbeki.

Broad Peak - Netflix - zwiastun- premiera
REKLAMA

W główną rolę w "Broad Peak" wciela się Ireneusz Czop. Na ekranie towarzyszą mu jeszcze m.in. Maja Ostaszewska, Łukasz Simlat, Piotr Głowacki, czy Tomasz Sapryk. To oni dbają, aby do tego mroźnego świata przedstawionego wprowadzić nieco ciepła.

"Broad Peak" ma szansę zostać polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Produkcja będzie wyświetlana podczas tegorocznego festiwalu w Gdyni, a w połowie września trafi na platformę Netflix. Pozostaje więc założyć górskie ciuchy i z niecierpliwością wyczekiwać premiery.

Premiera "Broad Peak" 14 września na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA