REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

"Broad Peak", "Detektyw Forst" i "Pan Samochodzik". Nadchodzą nowe polskie seriale i filmy Netfliksa

Netflix oficjalnie zapowiedział, że zrobi kolejne polskie filmy i seriale. Na ten moment wiemy więcej o osiemnastu, którepojawią się w 2. połowie 2022 i w 2023 roku. O czym opowiedzą takie tytuły jak "Broad Peak", "Pan Samochodzik i Templariusze", "Dzisiaj śpisz ze mną", "HELLHOLE", "Brokat" czy "Detektyw Forst"? Zdradzamy szczegóły fabularne, członków obsady i przybliżone daty premiery.

12.04.2022
12:38
netflix nowe polskie seriale detektyw forst kiedy premiera
REKLAMA

Od listopada 2018 roku i premiery pierwszego polskiego serialu Netfliksa pt. "1983" minęły zaledwie niecałe cztery lata. Można jednak odnieść wrażenie, że od tego czasu zmieniło się niemal wszystko. Polska nie jest już niepozorną ciekawostką na liście produkcyjnych planów platformy. Zamiast tego staliśmy się jednymi z europejskich dominatorów, których biją tylko Brytyjczycy, Hiszpanie i Niemcy. A to przecież dopiero preludium do tego, co Netflix przyszykował na najbliższe półtora roku. Nowych produkcji będzie kilkadziesiąt, a my wiemy już sporo o 18 z nich.

REKLAMA

Netflix robi nowe polskie filmy i seriale - lista:

Gry rodzinne - serial

"Gry rodzinne" to komediowa ośmioodcinkowa opowieść z zagadką kryminalną w tle. Produkcja kręci się wokół ślubu studentki medycyny z zamożnym chirurgiem plastycznym. Członkowie rodzin młodej pary od początku wiedzą, że łączą ją głównie rozmaite sekrety i kłamstwa. Wszystkie te skrywane tajemnice wypłynął w trakcie ślubnej uroczystości. W obsadzie serialu pojawili się m.in. Paweł Deląg, Izabela Kuna, Bartosz Gelner, Marek Kalita i Małgorzata Mikołajczak, Edyta Olszówka, Piotr Pacek, Eliza Rycembel. Scenariusz napisała Agnieszka Pilaszewska, a za reżyserię odpowiada Łukasz Ostalski.

Gatunek i data premiery: dramat komediowy, lato 2022

Broad Peak - film

W filmie "Broad Peak" Netflix opowie prawdziwą historię próby zdobycia tytułowego szczytu przez Macieja Berbekę, Aleka Lwowa i Andrzeja Zawadę w 1988 roku. To właśnie wtedy po miesiącach przygotowań oraz tysiącach wydanych dolarów wyruszyła międzynarodowa zimowa wyprawa mająca na celu zdobycie najtrudniejszej góry świata, K2. Misja niestety zakończyła się niepowodzeniem, ale dwójka Polaków wpadnie na pomysł zdobycia sąsiadującego Broad Peak. W filmie Leszka Dawida zagrają Ireneusz Czop, Piotr Głowacki, Maciej Kulig, Dawid Ogrodnik, Maja Ostaszewska, Maciej Raniszewski, Łukasz Simlat oraz Tomasz Sapryk.

Gatunek i data premiery: dramat oparty na prawdziwej historii, jesień 2022 (nieoficjalnie wrzesień)

netflix nowe polskie filmy class="wp-image-1937593"
Netflix - Broad Peak film

Gang Zielonej Rękawiczki - serial

Po serialu "Gang Zielonej Rękawiczki" możemy się spodziewać czarnej komedii w starym stylu. Cała historia rozpoczyna się bowiem od nieudanego napadu zaplanowanego przez trzy doświadczone złodziejki. Kobiety postanawiają ukryć się przed policją w cichym domu opieki. Na miejscu bohaterki postanawiają rozerwać się, dając przy okazji drugą młodość jego mieszkańcom.

Obsada zawiera takie nazwiska jak: Beata Bandurska, Karolina Rzepa, Mirosław Zbrojewicz, Andrzej Grabowski, Joachim Lamża, Olgierd Łukaszewicz. Odtwórczynie głównych ról zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Reżyseruje Tadeusz Śliwa, a "Gang Zielonej Rękawiczki" ma liczyć 8 epizodów.

Gatunek i data premiery: komedia kryminalna i czarna komedia, jesień 2022

HELLHOLE - film

Polscy fani Netfliksa uwielbiają horrory, więc na liście zapowiedzianych produkcji nie mogło zabraknąć pozycji należącej do tego gatunku. Za "HELLHOLE" odpowiadają twórcy filmów "W lesie dziś nie zaśnie nikt" i "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" Bartosz M. Kowalski i Mirabella Zaradkiewicz. Według zapowiedzi ma to być jednak zdecydowanie bardziej klasyczny horror. Akcja filmu rozpoczyna się w 1987 roku, gdy do odciętego od świata klasztoru przybywa podszywający się pod duchownego milicjant Marek. Ateistyczne przekonania mężczyzny zostaną poddane próbie, gdy stanie się częścią knutego przez zakonników demonicznego spisku. W filmie zagrają Piotr Żurawski, Olaf Lubaszenko i Sebastian Stankiewicz.

Gatunek i data premiery: horror, jesień 2022 (nieoficjalnie październik)

Brokat - serial

Akcja "Brokatu" toczy się w latach 70. w Sopocie, gdzie trójka niezależnych i wyrafinowanych kobiet postanawia cieszyć się życiem na własnych warunkach. Polska właśnie zaczęła otwierać się na Zachód, więc bohaterki postanawiają to wykorzystać, świadcząc usługi seksualne za odpowiednią cenę. Główne role w serialu zagrają Magdalena Popławska, Wiktoria Filus, Matylda Giegżno, a towarzyszyć na ekranie będą im Jędrzej Hycnar, Bartłomiej Kotschedoff, Stanisław Linowski, Folco Marchi, Łukasz Simlat, Szymon Piotr Warszawski. "Brokat" ma liczyć 10 odcinków.

Gatunek i data premiery: dramat, jesień 2022 (nieoficjalnie listopad)

Dzień Matki - film

Od lat słychać narzekania, że w polskim kinie brakuje filmów akcji z prawdziwego zdarzenia. Być może zmieni się to za sprawą "Dnia Matki" w reżyserii Mateusza Rakowicza ("Najmro. Kocha, kradnie, szanuje"), który w dodatku napisał scenariusz wraz z Łukaszem M.Maciejewskim. Produkcja opowiada historię Niny, byłej agentki do zadań specjalnych NATO. Kobieta będzie musiała przypomnieć sobie wszystkie triki wyuczone w dawnej pracy, gdy bezwzględni gangsterzy porwą jej syna. Główne role w filmie zagają Agnieszka Grochowska (jako Nina), Dariusz Chojnacki, Adrian Delikta, Jowita Budnik.

Gatunek i data premiery: film akcji, jesień 2022 (nieoficjalnie listopad)

Pewnego razu na krajowej jedynce - serial

W trakcie spotkania zorganizowanego dla polskich dziennikarzy przedstawiciele platformy Netflix przedstawili "Pewnego razu na krajowej jedynce" jako komedię omyłek w stylu Quentina Tarantino. Fabuła serialu kręci się wokół grupy skonfliktowanych nieznajomych, która przypadkowo przejmuje samochód użyty w napadzie na bank. W środku znajdują dwa miliony złotych i postanawiają zatrzymać pieniądze. Problem w tym, że na wolności wciąż przebywa ich oryginalny zdobywca. W produkcji zagrają Juliusz Chrząstowski, Łukasz Garlicki, Anna Ilczuk, Mateusz Król, Jaśmina Polak, Michał Sikorski oraz Maja Wolska.

Gatunek i data premiery: dramat komediowy, jesień 2022 (nieoficjalnie listopad)

Jeszcze przed Świętami - film

"Jeszcze przed Świętami" to bożonarodzeniowa komedia romantyczna, w której dziwny zbieg okoliczności łączy dwie (pozornie) niepotrafiące się dogadać osoby. Główną bohaterką filmu jest 30-letnia kurierka, samotnie wychowująca syna. Kobieta stanie przed największym wyzwaniem w swojej karierze, gdy w dzień Wigilii ktoś złośliwie zamieni paczki z prezentami, przez co na jej drodze stanie pewien wyjątkowo namolny klient czekający na swoją przesyłkę. Obsada produkcji składa się z takich postaci jak: Monika Frajczyk, Piotr Pacek, Franek Krupowicz, Mirosław Baka, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Barbara Jonak, Maria Maj, Dorota Kolak, Łukasz Simlat oraz Zdzisław Wardejn.

Gatunek i data premiery: komedia romantyczna, jesień 2022

Noc w przedszkolu - film

Reżyser Rafał Skalski pod koniec grudnia 2022 roku przedstawi Polakom czarną komedię o samolubności i braku obiektywizmu rodziców. Akcja filmu toczy się w trakcie próby generalnej przedszkolnych jasełek. Zwyczajna sytuacja niespodziewanie przeradza się w grupowy sąd nad niegrzecznym 5-latkiem. W obronie chłopca staje partner jego matki, który początkowo kieruje się wyłącznie egoistycznymi pobudkami (ale z czasem zaczyna też dojrzewać do roli ojca). W "Nocy w przedszkolu" zagrają Piotr Witkowski, Lena Góra, Zbigniew Zamachowski, Sylwia Boroń, Piotr Borowski, Matylda Damięcka, Aleksandra Domańska, a także Dobromir Dymecki, Maciej Nawrocki, Masza Wągrocka i Julia Wyszyńska.

Gatunek i data premiery: czarna komedia, grudzień 2022 roku

Dziewczyna i kosmonauta - serial

"Dziewczyna i kosmonauta" to klasyczny romans o miłosnym trójkącie z elementami science fiction, który rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych: w 2023 i 2053 roku. Głównymi bohaterami produkcją są dwaj piloci F-16, Bogdan i Nikodem. Mężczyźni rywalizują o serce pięknej Marty i możliwość odbycia lotu w kosmos. Zawodową rywalizację wygrywa Niko, ale w wyniku awarii jego statek znika z radarów i powraca dopiero po 30 latach.

Co ciekawe, mężczyzna nie postarzał się nawet o jeden dzień i chce odzyskać Martę. Świat jest jednak bardziej zainteresowany sekretem jego młodości. "Dziewczyna i kosmonauta" będzie mieć międzynarodową obsadę, w której pojawią się m.in. Vanessa Aleksander, Magdalena Boczarska, Magdalena Cielecka, Anna Cieślak, Andrzej Chyra, Grzegorz Damięcki, Jędrzej Hycnar, Zofia Jastrzębska i Artem Manuilov. Serial liczy sześć odcinków.

Gatunek i data premiery: modern romance, 2023 rok

Dzisiaj śpisz ze mną - film

W 2023 roku Netflix przerobi na film również powieść Anny Szczypczyńskiej pt. "Dzisiaj śpisz ze mną". Za kamerą usiądzie Robert Wichrowski, a sama produkcja skupi się na życiu zmęczonej odgrywaniem roli dobrej pani domu i bezwzględnej bizneswoman Niny. Kobieta niespodziewanie porzuci stabilny dom, by rzucić się w objęcia swej pierwszej miłości. Obsada "Dzisiaj śpisz ze mną" nie jest jeszcze znana.

Gatunek i data premiery: romans, wiosna 2023

Informacja zwrotna - serial

"Informacja zwrotna" to adaptacja wydanej w 2021 roku powieści Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Serial będzie śledzić uzależnionego od alkoholu Marcina Kanię. Były muzyk rockowy wyruszy w nocną podróż po najciemniejszych zakątkach Warszawy i ludzkiej psychiki w poszukiwaniu zaginionego syna. Mężczyzna przy okazji natrafi też na ślad największej afery reprywatyzacyjnej w naszym kraju. Główną rolę w "Informacji zwrotnej" zagra Arkadiusz Jakubik, a za kamerą siądzie Leszek Dawid ("Jesteś Bogiem").

Gatunek i data premiery: character drama i thriller, drugi kwartał 2023 roku

netflix seriale informacja zwrotna arkadiusz jakubik class="wp-image-1937728"
TURIN, ITALY - NOVEMBER 28: Actor Arkadiusz Jakubik is photographed for Self Assignment during 31Turin Film Festival on November 28, 2013 in Turin, Italy. (Photo by Alessandro Albert/Contour by Getty Images)

Freestyle - film

Sensacyjny film "Freestyle" w reżyserii Macieja Bochniaka zapowiada się na połączenie "Trainspotting" z estetyką znaną z kina Guya Ritchie'ego. Próbujący zdobyć pieniądze na nagranie debiutanckiej płyty uliczny raper i jego najlepszy przyjaciel wpadną w tarapaty, gdy duża transakcja sprzedaży narkotyków zakończy się totalną katastrofą. Główną rolę w filmie zagra Maciej Musiałowski.

Gatunek i data premiery: film sensacyjny, 2023

Infamia (tytuł roboczy) - serial

Serial "Infamia" jest poświęcony trudnym relacjom polsko-romskim. Główna bohaterka produkcji to nastolatka, która po latach mieszkania w Wielkiej Brytanii wraz z rodziną powraca do Polski. Dorastająca dziewczyna z czasem będzie mieć coraz większy problem, by pogodzić przynależność do współczesnego świata nastolatków z tradycyjnymi romskimi zasadami. Serial powstał na bazie pomysłu Anny Maliszewskiej, która dodatkowo wyreżyseruje go wraz z Kubą Czekajem. Nie znamy jeszcze szczegółów obsady.

Gatunek i data premiery: dramat, trzeci kwartał 2023 roku

Lovzone - serial

Fabułę "Lovzone" zdominuje z kolei temat nastoletnich miłości i przyjaźni. W centrum tej historii znajduje się kochająca kino nastolatka w spektrum autyzmu, która wraz z najlepszym przyjacielem rusza nad polskie morze. Mają tam zamiar nakręcić romans, który pozwoli im dostać się do wymarzonej szkoły filmowej. Wtedy na horyzoncie pojawia się jednak pewien chłopak ze szkoły sportowej. Jego przybycie na zawsze zmieni relację między dwójką przyjaciół. Pomysłodawczyniami serialu są Kamila Tarabura i Nina Lewandowska.

Gatunek i data premiery: young adult, 2023 rok

Pan Samochodzik i Templariusze - film

Polskie kino przygodowe otrzyma w najbliższych latach mocnego kopa za sprawą produkowanej przez Netfliksa serii filmów o Panu Samochodziku. Na pierwszy ogień pójdzie pierwsza powieść Zbigniewa Nienackiego pt. "Pan Samochodzik i Templariusze". Bohaterem filmu będzie znany historyk sztuki i łowca przygód, który natrafi na ślad mającego olbrzymią moc skarbu templariuszy. Rozpocznie się wyścig z czasem i mającą niecne zamiary wrogą organizacją. Netflix zapowiada, że adaptacja trafi do fanów oryginalnych powieści, ale zostanie też wizualnie odświeżona, by lepiej trafiać w gusta młodej widowni. Zadbają o to autor scenariusz Bartosz Sztybor i reżyser Antoni Nykowski.

Gatunek i data premiery: film przygodowy, 2023 rok

Detektyw Forst - serial

Netflix w 2023 roku dołączy do Playera i zaproponuje widzom swoją adaptację twórczości Remigiusza Mroza. Serial "Detektyw Forst" z Borysem Szycem w tytułowej roli będzie bazować na motywach powieści "Ekspozycja" i "Przewieszenie". Tatry staną się areną brutalnych morderstw i tylko komisarz Forst będzie w stanie rozwikłać kryjącą się za nimi tajemnice. Zrobi to oczywiście wbrew procedurom i we współpracy z dziennikarką Olgą Szrebską. Razem odkryją spisek sięgający czasów II wojny światowej.

Gatunek i data premiery: serial kryminalny, 2023 rok

REKLAMA

The Hive - film

Netflix zapowiada "The Hive" jako pierwszy polski film katastroficzny, ale znajdziemy tu też elementy post-apo i kina wrażliwego społecznie. Akcja dzieła będzie toczyć się w Warszawie niedalekiej przyszłości, w której społeczeństwo zostało dokładnie podzielone według stopnia zamożności. W jednym z wielkich molochów zgłoszonych do rozbiórki pozostaną ludzie, o których system zapomniał. Gdy budynek nagle się rozpadnie uwięzieni wewnątrz ludzie postanowią przeżyć za wszelką cenę. Pomysłodawcami historii są twórcy "W lesie dziś nie zaśnie nikt", autorem scenariusza Bartosz Sztybor, a reżyserem Mateusz Rakowicz.

Gatunek i data premiery: film katastroficzny, data premiery nieznana

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA