REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD
  4. Netflix

Gwiazdy nie patrzą w górę, a Matrix zmartwychwstaje. Podpowiadamy, co oglądać w świąteczny weekend

Jakie filmy i seriale na weekend? Sprawdzamy najgorętsze nowości tego tygodnia, aby podpowiedzieć wam, co oglądać w ten świąteczny czas. Nie brakuje bowiem premier w kinach, ani interesujących tytułów na Netfliksie czy HBO GO. Wśród nich "Matrix Zmartwychwstania" i "Nie patrz w górę". A jakby wam było mało, to w TV od rozmów z krewnymi przy świątecznym stole uratują was "Szybcy i wściekli 8" i "Gladiator".

25.12.2021
8:07
nie patrz w górę netflix premiery weekend co oglądać
REKLAMA

Jakie filmy i seriale oglądać w ten weekend? Tak, zdajemy sobie sprawę, że są święta i rodzina wtedy jest najważniejsza. Ciągłe miganie się od odpowiedzi na pytania o ewentualnego kawalera/partnerkę i kłótnie o politykę mogą jednak negatywnie odbić się na naszej psychice. Może więc warto rozważyć odejście od świątecznego stołu i udanie się do kina, bądź włączyć sobie coś na platformach VOD. Na szczęście na wielkim ekranie jest już nowy "Matrix", a na Netfliksie "Nie patrz w górę". Nie zabraknie też znanych i lubianych hitów w TV.

REKLAMA

Filmy, seriale, programy – podpowiadamy, co oglądać w weekend

Hiszpański romans

Woody Allen wraca do Europy. Tym razem dzieli się swoimi neurozami przy pomocy pisarza, który pojechał z żoną na festiwal filmowy w San Sebastian. Obydwoje przeżywają tam romans. Bynajmniej nie ze sobą. Mnóstwo tu błyskotliwych absurdów, a jeszcze więcej miłości do kina. Miłośnicy twórczości reżysera powinni być więc zadowoleni.

Film już w kinach.

Matrix 4 - zwiastun - premiera

Na ten sequel nikt nie czekał, dopóki nie pojawiły się pierwsze doniesienia na jego temat. Neo i Trinity powracają, aby ożywić legendę (i może zlikwidować niesmak po "Reaktywacji" i "Rewolucjach"). Bohaterowie żyją sobie teraz w Matriksie, nieświadomi, że są wykorzystywani przez maszyny. Grupa buntowników będzie musiała im to udowodnić. Ten film to tak naprawdę metakomentarz do całej trylogii oraz kondycji współczesnej popkultury. Wielu fanom sprawi więc niemałą frajdę.

Film już w kinach.

Adam McKay po "Big Short" i "Vice" postanowił powiedzieć o ludziach w czasie pandemii... tfu, w stanie zagrożenia. Naukowcy odkrywają zbliżającą się do Ziemi kometę. Świat może przestać istnieć, a pani prezydent zainteresowana jest sondażami, milioner chce się wzbogacić na katastrofie, a dziennikarze robią sobie jaja. Na ekranie zobaczycie mnóstwo gwiazd. W "Nie patrz w górę" występuje m.in. Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Jonah Hill czy Ariana Grande.

Film już na Netfliksie.

The Silent Sea

Netflix eksploatuje Koreę jak tylko może. Po "Squid Game" i "Hellbound" przyszedł czas na "The Silent Sea". W serialu zobaczymy badaczkę, która dołącza do misji, mającej na celu zebranie próbek z księżycowej bazy, gdzie, w wyniku wypadku, zginęli ludzie - w tym jej siostra.

Serial już na Netfliksie.

Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri - zwiastun - HBO GO

Siedem nominacji do Oscara i dwie statuetki powinny wam wiele powiedzieć o jakości tego filmu. Ponieważ ma się pojawić na HBO GO, to idealna okazja, aby sobie przypomnieć, jak samotna matka walczy o sprawiedliwość dla swojej córki.

Film już na HBO GO.

Co oglądać w weekend? Sprawdzamy program TV

  • W pierwszy dzień świąt szczególnie polecamy: gotowych na wszystko gliniarzy "Zabójcza broń 2 & 3" (Warner TV, sobota 20:00) szalone "Szybcy i wściekli 8" (TVN, sobota 20:05), starcie wielkich potworów "Godzilla vs. Kong" (HBO, sobota 20:10) i dokument o Maryli Rodowicz "Maryla. Tak kochałam" (TVP1, sobota 21:00).
  • W drugi dzień świąt szczególnie polecamy: komedię, która nastroi was pozytywnie na cały dzień "Brzdąc w opałach" (Polsat, niedziela 09:45), epicki dramat katastroficzny "Titanic" (Polsat, niedziela 20:00), emocjonujący "Gladiator" (TVN7, niedziela 20:00) i adaptację słynnej serii gier wideo "Assassin’s Creed" (Warner TV, niedziela 21:55).
REKLAMA

Filmy, seriale, programy – premiery na weekend

Jakie filmy i seriale oglądać w ten weekend? Propozycji nie brakuje. Znajdą się interesujące premiery tak w repertuarze kin, jak i na platformach streamingowych. A jakby to było za mało, to zawsze można włączyć telewizor i skupić się na którymś ze znanych lubianych hitów. Być może nasze propozycje pozwolą wam uciec myślami od niewygodnych pytań bliskich przy świątecznym stole.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA