REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Comic-Con 2014: Podsumowanie sPlay

Od zakończenia Comic-Conu w San Diego minęły już trzy dni. Wielkie święto geeków/nerdów, fanów komiksów, gier, filmów, seriali – wszystkiego w zasadzie co związane ze współczesną popkulturą – dobiegło końca. Jak co roku, również tym razem pojawiło się mnóstwo informacji, które do tej pory były trzymane w tajemnicy, a dzięki Comic-Conowi ujrzały światło dzienne. Na tyle, na ile jest to możliwe, postaram się podsumować wieści i ciekawostki z tegorocznego Comic-Conu.

30.07.2014
11:10
comic-con san diego
REKLAMA

Agent Carter

REKLAMA
agent carter

Zaczynami od Agent Carter, czyli nowego serialu osadzonego w uniwersum Marvela. Najważniejszą informacją, jaka wypłynęła podczas tegorocznego Comic-Conu jest to, że nad serialem będzie pracować kilku reżyserów (nic nowego w tej branży). Wiadomo, że za drugi i trzeci odcinek pierwszego sezonu Agent Carter odpowiedzialni będą bracia Russo, którzy nakręcili Captain America: The Winter Soldier – zważywszy na koncepcje serialu (lata 40-te i walka z obcym wywiadem) taki wybór wydaje się bardzo odpowiedni. Wygląda na to, że Agent Carter będzie mieć bardzo udany start

Premiera serialu w styczniu 2015 roku.

Agents of S.H.I.E.L.D.

Pierwszy sezon Agents of S.H.I.E.L.D. skopał na koniec wiele tyłków, a potężny cliffhanger z pewnością przyciągnie rzesze kolejnych widzów. Widzowie kochają to luźne podejście w serialu Marvela i niezwykły koloryt postaci, zarówno tych z mocami jak i bez. Nic dziwnego więc, że wygłupy Pattowa Oswalta (Agen Koenig) zostały entuzjastycznie przyjęte przez fanów zgromadzonych na panelu. Swoją drogą, czy Koenig nie jest przypadkiem klonem/androidem o różnych imionach?

Wracając do newsów, wiadomo już, że głównym szwarccharakterem w drugim sezonie Agents of S.H.I.E.L.D. będzie Daniel Whitehall aka Kraken (grany przez Reed Diamonda), czyli legendarny agent HYDRA, który dla agentów TARCZY pozostaje nieuchwytny. Jak agenci Koenig zdradzili, pewnie możemy się też spodziewać pojawienia Bobbie Morse aka Mockingbird, agentki TARCZY (byłej członkini Avengers) i byłej żony Clinta Bartona aka Hawkeye. W nowym sezonie zobaczymy również Lucy Lawless (tak, to ta Wojownicza Księżniczka Xena), która wcieli się w Isabelle Hartley (agentkę S.H.I.E.L.D. z długim stażem) oraz Nicka Blood w roli Lance’a Huntera (dyrektor S.T.R.I.K.E., brytyjskiego odpowiednika S.H.I.E.L.D.).

Poza tym, aktorka wcielająca się w Skye (Chloe Benett) potwierdziła najoczywistsze przypuszczenia, tzn. niebieskim kosmitą był faktycznie przedstawiciel rasy Kree (którego reprezentantem jest również Ronan the Accuser, będący szwarccharakterem w filmie Guardians of The Galaxy). Ostatnią rzeczą dotycząca serialu Agents of S.H.I.E.L.D. jest ogłoszenie przez Marvel, że Mark Waid będzie odpowiedzialny za tworzenie serii komiksów SHIELD, gdzie bohaterami będą postacie z serialu. To oznacza, że dyrektorem S.H.I.E.L.D. będzie Coulson, a jego drużyna składać się będzie ze Skye, Melindy May, Fitza i Jemmy Simmons. Okładke widzicie poniżej.

komiks SHIELD

Premiera 2 seoznu Agents of S.H.I.E.L.D. 23 września 2014 roku, natomiast pierwszy zeszyt SHIELD ukaże się w grudniu tego roku.

Ant-Man

ant-man douglas rudd

Ant-Man to jedyny film w planach Marvela, który do tej pory wydawał się niepewny pod każdym względem. Roszady na stanowisku reżysera i scenarzystów dokuczały chyba każdemu. Ostatnio jednak sprawy mają się lepiej, a panel z Ant-Mana na Comic-Conie z pewnością dał poczucie ulgi fanom komiksów. Wiele się zmieniało do tej pory przy pracach nad filmem, ale jedno pozostaje niezmienne, obsada.

ant-man hełm

Oryginalny Ant-Man, czyli Hank Pym zagrany będzie przez Michaela Douglasa, nowy Ant-Man (Scott Lant) przez Paula Rudda, Hope Pym (córka Hanka) zagra Evangelin Lily, a w rolę Darrena Crossa aka Yellowjacket wcieli się Corey Stoll. Według słów Douglasa, Darren Cross miałby być partnerem biznesowym Pyma, który postanawia skierować firmę na nowy (zły) kurs. Zachowanie Crossa spotyka się ze sprzeciwem Pyma i ten postanawia, że czas na nowego bohatera w mieście, nowego Ant-Mana. Scott Lang ma pomóc Pymowi w utrzymaniu tajemnicy niezwykłego stroju, który pozwala się  zmniejszać, a jednocześnie zwiększać siłę. Jeżeli chcecie posłuchać wersji Darrena Crossa, to znaczy Coreya Stolla, obejrzyjcie filmik poniżej.

Arrow

Co nowego w Arrow? Przede wszystkim zwiastun trzeciego sezonu serialu, z którego naprawdę wiele można się dowiedzieć. Nowym głównym przeciwniekiem Arrow będzie Ra’s al Ghul, nie jest to jednak specjalną niespodzianką dla fanów serialu, bowiem przybycie Ra’s al. Ghula było już wspominane w poprzednim sezonie. Widać również, że Oliver Queen aka Arrow (Stephen Amell) chce odkupić własną firmę, ale napotyka na opór ze strony Raya Palmera aka The Atom (Brandon Routh), który ma najwyraźniej plan zmiany Starling City w… Star City, czyli komiksowego miasta Green Arrow – protoplasty serialowego Arrow.

Arrow-Arsenal

Widać też jak na dłoni, że Oliver zaczyna kolejny miłosny podbój, tym razem chodzi o Felicity. Roy Harper oraz Quentin Lance dostali nowe uniformy. Roy wreszcie zacznie przypominać swój komiksowy odpowiednik, czyli Arsenal (drugie wcielenie Roya Harpera, po byciu Speedy, a przed Red Arrow). Na zdjęciach z Entertainment Weekly Arsenal prezentuje się całkiem nieźle. Nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że lepiej niż główny bohater Arrow. Pytanie tylko, czy serialowy Arsenal również dostanie w pewnym momencie metalowe ramię. Ale nawet jeśli nie, cieszę się niezmiernie, że serialowy Roy Harper wreszcie zacznie być jakimś bohaterem, a nie przemykającym w cieniu zapłakanym chłoptasiem.

Z ważnych rzeczy trzeba także odnotować, że nastąpiła zmiana w obsadzie. Nowym Count Vertigo został Peter Stormare. Zmiana na lepsze? Zdecydowanie. Jeżeli chcecie zobaczyć panel z Arrow (a także Flash, Gotham i Constantine) na Comic-Conie, zobaczcie powyższy filmik.

Z najnowszych - poza Comic-Conowych - informacji wynika, że w trzecim sezonie Arrow pojawi się również Ted Grant aka Wildcat grany przez J. R. Ramireza. Komiksowy Wildcat to typowy twardziel, pięściarz wagi ciężkiej, a także ekspert w Krav-Madze, który był nauczycielem dla m.in. Batmana i Black Canary. Wildcat w magiczny sposób dostał także dziewięć żyć, dzięki którym nawet w podeszłym wieku miał sporo sił

Avengers: Age of Ultron

avengers plakat

O Avengers: Age of Ultron już wiemy naprawdę sporo. Nie oznacza to jednak, że nie pojawiły się żadne ciekawostki a propos kolejnego filmu Jossa Whedona. Przede wszystkim, grafika, o której wspominałem niedawno, jest już kompletna i widać wszystkich Avengersów walczących z armią Ultrona oraz trailer, którego niestety my – nieobecni na Comic-Conie – nie mieliśmy szansy zobaczyć. Zostaje nam tylko zapis audio, z którego słyszymy złowieszczy głos Jamesa Spadera (w roli Ultrona) grożącego „wymarciem” rodzajowi ludzkiemu. W trailerze, Ultron przerywa „zabawę” Avengersów, którzy próbują podnieść młot Thora (jedynie Kapitanowi Ameryce udaje się go lekko przesunąć) i mówi, że jedyną drogą do pokoju jest wymarcie gatunku ludzkiego (a na pewno śmierć Avengersów). Później pokazane są sceny, gdy Tony Stark stoi pośród zgliszczy, a wokół niego martwi Avengers. Na dowód tego, możecie również zobaczyć zdjęcie przedstawiające połamaną tarczę Kapitana Ameryki, szczątki Ultrona oraz jednego z dronów.

avengers połamana tarcza kapitana ameryki
Avengers-2-Ultron-Mark-1

Miłą niespodzianka dla Marka Ruffalo było spotkanie poprzedniego Hulka, tj. Lou Ferrigno.

mark-ruffalo-lou-ferrigno-103715

A tak Josh Brolin (Thanos) chwalił się swoją Infinity Gauntlet na Comic-Conie.

avengers2comiccon052

Poza Comic-Conem, dzięki serwisowi Collider dowiedzieliśmy się także, że Kevin Feige (dyrektor artystyczny Marvela) nie zamierza wprowadzać żeńskiego Thora do świata filmów. Póki co, na kartach komiksów jest mnóstwo kobiecych postaci (Ms. Marvel?), które można zaadaptować. Cóż, ciężko się z tym nie zgodzić. To samo tyczy się czarnoskórych bohaterów. Zamiast implementować Sama Wilson aka Captain America, prędzej zobaczymy bohaterów, jak Black Panther.

Batman v Superman: Dawn of Justice

Na temat newsów a propos Batman v Superman: Dawn of Justice zdążyłem napisać wcześniej, dlatego odsyłam was do tego tekstu.

 Constantine

O nadchodzącym serialu Constantine (adaptacji komiksów Hellblazer), fani DC trochę już wiedzą. Do tej pory ukazało się parę zwiastunów, sytuacja z Johnem Constantinem (Matt Ryan) jest całkiem jasna. Na Comic-Conie dostaliśmy jednak kolejny, nowy zwiastun i garść nowych informacji. Jedne są dobre, a drugie trochę mniej.

Po pierwsze, widzimy, że Constantine trochę więcej rozmawia ze swoim „kumplem” aniołem Manny (Harold Perrineau). Po drugie na nowym zwiastunie widać jeszcze więcej horrorowych elementów. Po trzecie, w pierwszym sezonie z pewnością pojawi się Papa Midnite - czarownik voodoo. To wszystko brzmi ok. Gorzej sprawa wygląda z Justice League Dark. Guillermo del Toro wyznał na Comic-Conie, że jego film nie będzie się łączyć z uniwersum serialowego Constantine. Z jednej strony to dobrze, ze Guillermo del Toro ma wolną rękę, ale z drugiej… wydaje mi się, że Matt Ryan całkiem nieźle pasuje do roli (ekhm, nie zaciągającego się papierosami) Constantine.

Premiera serialu 24-go października 2014 roku.

 Evil Dead

sam raimi comic con

Na Comic-Conie padło właściwie tylko jedno oświadczenie a propos Evil Dead - powstanie serial, a za jego wygląd odpowiedzialny będzie bracia Sam i Ted Raimi oraz Bruce Campbell. Nie jest jednak pewne, czy Campbell po raz kolejny wcieli się w rolę Asha, chociaż na Twitterze daje nam do zrozumienia, że tak właśnie będzie.

Flash

plastique flash

Z przykrością muszę stwierdzić, że nic ciekawego a propos serialu Flash nie zostało powiedziane na Comic-Conie, poza jedną informacją. W piątym odcinku serialu ma pojawić się Plastique, czyli Bette Sans Souci. Była saper i weteranka z Iraku, która po wybuchu w STAR Labs, odkrywa, że może naładować każdy przedmiot energią. W Plastique ma wcielić się Kelle Frye.

Game of Thrones

Fani Gry o Tron powinnni być zadowoleni. Na tegorocznym Comic-Conie ujawniono nowych członków obsady 5 sezonu serialu od HBO. Lista wygląda następująco:

Alexander Siddig jako Doran Martell - głowa domu Dorne i starszy brat Oberyna.

Toby Sebastian jako Trystane Martell - syn Dorana, następca trony, którego żoną ma być Myrcella Baratheon.

Nell Tiger Free jako Myrcella Baratheon - najstarsza córka Cersei i (oficjalnie) Roberta Baratheona. Nell Free zastąpi w tej roli Aimee Richardson.

DeObia Oparei jako Areo Hotah - kapitan straży Dorana Martell.

Enzo Cilenti jako Yezzan - był bogatym handlarz niewolników, zanim Daenerys pozbawiła go profitów...

Jessica Henwick jako Nymeria Sand - jest drugą najstarszą córką (z nieprawego łoża) księcia Oberyna.

Rosabell Laurenti Sellers jako Tyene Sand - kolejna córka księcia Oberyna,  która podobnie jak ojciec, upodobała sobie truciznę jako broń i obiekt zainteresowań.

Keisha Castle-Hughes jako Obara Sand - najstarsza córka Oberyna i wieśniaczki, wojowniczka.

Jonathan Pryce as the High Sparrow - bogobojny człowiek, który przybył do Królewskiej Przystani by służyć biednym.

Na koniec jeszcze zestawienie wpadek, które zdarzyły się podczas kręcenia 4 sezony Gry o Tron.

Godzilla

godzilla comic-con mothra rodan

Fani Godzilli po Comic-Conie w San Diego powinni być ukontentowani. Najłysnniejszy kaiju powróci na ekrany kin z "obstawą". Godzilla 2 (w reżyserii Garetha Edwardsa) będzie zawierać takie legendarne potwory jak Mothra, Rodan i Ghidorah. Wygląda na to, że Godzilla 2 będzie zawierać dużo więcej ujęć na potwory niż na ludzi. Niezadowoleni z części pierwszej widzowie, powinni już powoli zacząć się cieszyć. Sprawdźcie też grafiki koncepcyjne Godzilli, które zostały niedawno opublikowane. Tak Godzilla mogła wyglądać...

Guardiands of the Galaxy


Premiera Guardians of the Galaxy już za dwa dni, więc twórcy filmu nie mieli zbyt dużego pola manewru na Comic-Conie. W zasadzie o filmie już wszystko zostało powiedziane, w Sieci można znaleźć recenzje, jest więc jeszcze coś, co może ucieszyć fanów Guardians? Ano jest. Chociażby dodatkowy materiał zakulisowy oraz informacja, że pojawi się kreskówka Guardians of the Galaxy na kanale Disney XD. Bohaterami serialu animowanego będą Strażnicy, ktorych poznaliśmy już wcześniej w innej kreskówce, tj. Ultimate Spider-Man. Dodatkowo wiemy już, że sequel Guardians of the Galaxy pojawi się w kinach 27-go lipca 2017 roku.

Horns

Wreszcie w nasze ręce trafił porządny trailer Horns z Danielem Radcliffem w roli głównej oraz plakat. Dużo ciekawsze wydaje się jednak to, że Radcliffe w trakcie Comic-Conu przechadzał się w stroju... Spider-Mana.

King Kong

king kong skull island comic-con

Godzilla to nie jedyny potwór, który znalazł się w centrum zainteresowań na Comic-Conie. Ku zdumieniu wszystkich, ogłoszono, że powstanie film o King Kongu (jego narodzinach) zatytułowany Skull Island. Produkcją filmu zajmie się wytwórnia Legendary Pictures. Na Comic-Conie został również pokazany teaser filmu z King Kongiem, niestety w Sieci nigdzie nie można go znaleźć. Premiera filmu ma się odbyć 4 listopada 2016 roku.

Mad Max

O Mad Maxie pisał już Kuba, więc z przyjemnością odsyłam was do jego tekstu.

Sin City 2

Hot news z Comic-Conu dotyczący Sin-City 2? Lady Gaga wystąpi w filmie! Dosyć niespodziewana to informacja, ponieważ piosenkarka/aktorka nie była wymieniana nigdy wśród obsady. A tu pojawia się nowy zwiastun filmu i... widać wyraźnie Lady Gagę (2:48). Premiera Sin City: A Dame to Kill For 22 sierpnia.

Walking Dead

REKLAMA

Oczywiście nie mogło zabraknąć także Walking Dead na tegorocznym Comic-Conie i zwiastunu kolejnego, 5 sezonu serialu o zombiakach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA