REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Uwaga, zły pies! Mamy zwiastun nowego odcinka Czarnego lustra

Netflix opublikował zwiastun odcinka Twardogłowy  z mającego mieć niedługo premierę czwartego sezonu Czarnego lustra. Przykuwa uwagę nie tylko treścią, ale i formą.

04.12.2017
9:14
Czarne lustro Twardogłowy zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Czarne lustro to jeden z najlepszych seriali science-fiction w historii, a już na pewno w ostatnich latach. Emitowany od 2011 roku został przejęty od brytyjskiej telewizji przez Netfliksa. Teraz gigant usług VoD szykuje się do udostępnienia nam czwartego sezonu, drażniąc się z fanami przez publikowanie kolejnych, bardzo obiecujących zwiastunów. Najnowszy z nich to zajawka odcinka Twardogłowy.

Twardogłowy będzie pierwszym czarno-białym odcinkiem w historii Czarnego lustra.

O scenariuszu niestety (a może na szczęście? nikt nie lubi spoilerów…) z tego zwiastuna nie dowiadujemy się w zasadzie nic. Widzimy w nim bohaterkę graną przez Maxine Peake, która wyraźnie potrzebuje pomocy. Twierdzi, że „znaleźli w magazynie psa” i że udało jej się go zgubić, ale „chyba wciąż działa”. Na sam koniec widzimy, jak jej postać jest spychana przez inny pojazd z drogi, a sama postać zapewnia, że jeśli jej się nie uda, to „zawsze was kochała”.

Mroczne. I dobrze.

Czarne lustro, oceniając na razie wyłącznie po zwiastunach, trzyma swój klimat, niepokojący i nieprzyjemny, nastrajający pesymistycznie widza. Wystarczy przypomnieć sobie zwiastuny do odcinków Arkangel, Krokodyl, Black Museum czy Hang the DJ.

Nadal nie znamy daty premiery czwartego sezonu Czarnego lustra.

REKLAMA

Wiemy tylko, że ma on pojawić się jeszcze w tym roku. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy początek grudnia, nie pozostało nam wiele oczekiwania. Wiemy też, że zapowiedziany wcześniej odcinek Krokodyl będzie opowiadał o przyszłości, w której wspomnienia nie są już prywatne. Arkangel był wyreżyserowany przez Jodie Foster i skupi się na rodzicielstwie. Hang the DJ opowie o cyfrowym randkowaniu, a Black Museum o muzeum zbrodni.

Reżyserii Twardogłowego podjął się David Slade, który wcześniej pracował nad Breaking Bad i Amerykańskimi Bogami, a jego scenariusz napisał Charlie Brooker, twórca Czarnego lustra. W odcinku, obok Maxine Peake, wystąpią Jake Davies z Zaginionego i Clint Dyer z Dwojga do poprawki. Samą Peake możemy znać chociażby z Niepokornych czy Prawników.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA