REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Masz niedosyt po „Dark” i szukasz innych seriali o podróżach w czasie? Dobrze się składa, bo mamy 7 takich propozycji

Masz niedosyt po „Dark” i szukasz innych seriali lub filmów o podróżach w czasie? No to właśnie je znalazłeś — oto nasze 7 propozycji.

06.07.2020
8:54
12 malp seriale i filmy o podrozach w czasie
REKLAMA
REKLAMA

Dark” to jeden z moich ulubionych seriali w ofercie Netfliksa, ale jego emisja wraz z 3. sezonem się już zgodnie z planem zakończyła. Większość wątków została w satysfakcjonujący sposób domknięta, a chociaż finał pozostawił pole do interpretacji, to i tak odpowiada na większość pytań, jakie widzowie mogli sobie zadawać po emisji poprzedniej serii.

Widzowie, którym udało się już rozebrać finał „Dark” na czynniki pierwsze, mogą teraz poszukiwać kolejnych seriali i filmów o podróżach w czasie, na których mogliby sobie łamać głowę. Sam tego typu produkcje zaś uwielbiam i przygotowałem listę sześciu swoich ulubionych produkcji, do której dołączyła jedna pozycja, którą z pewnością kiedyś zobaczę.

1. 12 Monkeys / 12 Małp (film z 1995 r. i serial z 2015 r.)

„12 Małp” jest kultowym już filmem inspirowanym krótkometrażówką „Filar” z 1962 r. W roli głównej wystąpił w nim Bruce Willis, który jako Jim Cole cofa się w czasie, by zapobiec zarazie, która zdziesiątkowała ludzkość. W wydanym dwie dekady później serialu o tym samym tytule, który jest luźną adaptacją kinowego hitu, w tego samego bohatera wcielił się Aaron Stanford.

2. Primer / Wynalazek (film z 2004 r.)

„Primer” stara się odpowiedzieć na pytanie, co by się stało, gdyby podróże w czasie naprawdę były możliwe, a wehikuł je umożliwiający wynalazłaby grupa nerdów. Z początku wszystko szło jak z płatka, gdy zaczęli grać i wygrywać na giełdzie, ale szybko problemem stali się ich czający się na każdym kroku „dublerzy” z przeszłości i przyszłości…

3. Continuum / Continuum: Ocalić przyszłość (serial z 2012 r.)

Młoda policjanta zostaje wbrew swojej woli przeniesiona z opanowanej przez złowrogie korporacje przyszłości do teraźniejszości razem z groźnymi terrorystami z grupy Liber8, którzy wykorzystali maszynę do podróży w czasie, by uciec ze swojej egzekucji. Kobieta planuje ich ująć i w tym celu łączy siły ze stróżami prawa.

4. Los cronocrimenes / Timecrimes / Zbrodnie czasu (film z 2007 r.)

Film z dreszczykiem przywodzący na myśl niskobudżetowe kino klasy B okazał się jedną z najlepiej napisanych opowieści o podróżach w czasie w nomen omen historii. Główny bohater o imieniu Hector podróżuje w przeszłość przypadkiem jedynie o godzinę, ale ma to fatalne skutki zarówno dla niego, jak i dla osób w jego otoczeniu.

5. 11.22.63 / 22.11.63 (serial z 2016 r.)

Serial na motywach powieści Stephena Kinga o tym samym tytule, wydanej w Polsce jako „Dallas ’63” opowiada o losach podróżnika w czasie, który planuje zapobiec zabójstwu prezydenta Kennedy’ego. W głównej roli wystąpił James Franco, który rozgościł się w przeszłości na tyle, że misja, z którą się do niej cofnął, zaczyna stać pod coraz większym znakiem zapytania.

6. The Lake House / Dom nad jeziorem (film z 2006 r.)

Piękna opowieść miłosna o dwójce ludzi, którzy komunikują się ze sobą za pośrednictwem magicznej skrzynki na listy, bo mieszkają w tym samym domu, ale w innym czasie — dzieli ich różnica dwóch lat. Kate, którą zagrała Sandra Bullock oraz Alex, portretowany przez Keanu Reeves, zawiązują niezwykłą więź, chociaż nie jest im dane się spotkać.

REKLAMA

7. Doctor Who / Doktor Who (serial z 1963 r.)

Jedna z najpopularniejszych brytyjskich produkcji w odcinkach musiała doczekać się tu honorowej wzmianki. Serial opowiadający o humanoidalnym obcym podróżującym w czasie za pośrednictwem statku kosmicznego TARDIS, który przypomina niebieską budkę policyjną, trafił na antenę BBC już w 1963 r. „Doktor Who” liczy ponad 800 odcinków i w 2005 r. doczekał się soft-rebootu, a od dwóch lat tytułowego bohatera portretuje Jodie Whittaker.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA