REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix

Apokalipsa to świetna zabawa? Bohaterowie nowego serialu Netfliksa „Daybreak” dają temu dowód na pierwszym zwiastunie

Netflix w ostatnich miesiącach coraz częściej eksperymentuje z popularnym wśród swoich widzów gatunkiem teen drama. Produkcje o nastolatkach były już łączone z horrorem, science fiction i kryminałami, a teraz przyszła pora na komedię o apokalipsie. Serial „Daybreak” zaprezentował się właśnie na pierwszym zwiastunie.

16.09.2019
18:57
daybreak netflix zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

„Szkoła dla elity”, „Chambers” i „The Society” to tylko niektóre z ostatnich produkcji Netfliksa nastawionych na gatunkowe historie, ale zawsze z udziałem młodych aktorów i bohaterów. Nie wszystkie z nich osiągnęły równie duży sukces („Chambers” trochę niesprawiedliwie nie otrzyma 2. sezonu), ale strategia firmy jest jasna. Wskazuje na nią również przygotowywana właśnie serialowa adaptacja komiksu „Daybreak”.

Przedstawiona historia opowiada o tajemniczym wirusie, który zamienił wszystkich dorosłych w wygłodniałych, bezmyślnych zombie. Świat w rękach nastolatków szybko zamienił się w zniszczone pustkowie, które czytelnik śledzi z perspektywy jednorękiego bohatera. A przynajmniej tak jest w dziele Briana Ralpha, bo zwiastun serialu Netfliksa pokazuje zupełnie inny obraz.

„Daybreak” ma być kolorową, zabawną i pełną popkulturowych odwołań produkcją.

Głównym aktorem zwiastun jest Matthew Broderick, czyli serialowy dyrektor szkoły, do której uczęszczają bohaterowie. Jego pompatyczna przemowa o trudach i szansach dorastania jest co jakiś czas przerywana ujęciami godnymi „Mad Maxa”. Wszystko wskazuje na to, że rozmaite szkolne kliki wciąż będą ze sobą rywalizować również po wybuchu apokalipsy, a każda przyjmie swoje własne barwy i styl. Wskazują na to również opublikowane niedawno zdjęcia z produkcji.

REKLAMA

Oprócz Brodericka w obsadzie „Daybreak” znaleźli się Krysta Rodriguez, Colin Ford, Sophie Simnett, Austin Crute, Alyvia Alyn Lind i Gregory Kasyan. Widzowie będą śledzili przede wszystkim losy Forda, który wcieli się w Josha Wheelera – chłopaka z Kanady, który wraz z towarzyszami będzie przemierzać Stany Zjednoczone w poszukiwaniu swojej zaginionej dziewczyny. Netflix przedstawia produkcję jako w części battle royale jak z gier wideo, w części opowieść o dorastaniu, a także opowieść samurajska. Czy czeka nas kolejny hit platformy streamingowej?

Premiera „Daybreak” na Netflix Polska już 24 października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA