REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Jeszcze więcej Marvela i „Star Wars” na Disney+. Wśród nowych seriali produkcja o Obi-Wanie z Ewanem McGregorem

Ostatnie dni były dla Disneya czasem dużych kłopotów związanych z postacią Spider-Mana. Firma zdecydowanie zmieniła jednak tor dyskusji o swoich produkcjach, dzięki panelowi na odbywającym się właśnie D23. Ogłoszono tam choćby kilka nowych seriali ze światów Marvela i „Gwiezdnych wojen”, które trafią na platformę Disney+.

24.08.2019
9:45
disney plus seriale
REKLAMA
REKLAMA

Disney+ szykuje się na coraz groźniejszego konkurenta takich serwisów VOD jak Netflix czy Amazon Prime Video. Serwis zaoferuje nie tylko najważniejsze produkcje z filmowego katalogu Disneya i 20th Century Fox, ale też mnóstwo zupełnie nowych seriali z bohaterami znanymi z choćby z MCU. O części z nich („Loki”, „WandaVision”, „The Falcon and the Winter Soldier”) wiedzieliśmy już wcześniej, ale właśnie ogłoszono, że to nie koniec niespodzianek.

Disney Plus seriale - nowe produkcje ogłoszone podczas D23:

She-Hulk

disney plus seriale class="wp-image-316827"

Postać She-Hulk jest dobrze znana wszystkim fanom komiksów i animacji Marvela. Jej obecność w MCU rodzi jednak sporo pytań, głównie ze względu na bardzo niejasną pozycję Hulka. Bruce Banner otrzymał dosyć ograniczone tło w swoim pierwszym (i jedynym ) solowym filmie, ale w międzyczasie zmieniono aktorów, a sam Hulk funkcjonował głównie jako część Avengers. Serial „She-Hulk” opowie o Jennifer Walters, prawniczce z niezwykłymi supermocami. Szef Marvel Studios, Kevin Feige powiedział na D23, że Bruce Banner nie jest już jedynym Hulkiem w MCU. Ale w jaki sposób Walters przejmie jego umiejętności nie zostało póki co wyjaśnione. W komiksowej rzeczywistości kuzynka Bannera otrzymuje od niego transfuzję krwi, po tym jak zostaje poważnie ranna w trakcie jednej z walk Hulka.

Serial o Obi-Wanie Kenobim

disney plus seriale class="wp-image-316818"

Pierwsze wieści na temat serialu poświęconego Obi-Wanowi pojawiły się w mediach tydzień temu. Nie było to jednak jeszcze oficjalna informacja, bo wciąż trwały negocjacje. Cała operacja najwyraźniej zakończyła się jednak powodzeniem, bo grający go w prequelach Ewan McGregor pojawił się na panelu Disneya wraz Kathleen Kennedy i zapowiedział powrót do ikonicznej roli. Jak zwykle w przypadku produkcji związanych z marką „Star Wars” nie ujawniono na razie szczegółów dzieła, ani nawet tytułu. Wiadomo jednak, że serial zastąpi planowany pierwotnie spin-off o Obi-Wanie i jest częścią nowej strategii Disneya. Wytwórnia pragnie odzyskać zaufanie fanów serii i wyciąga rękę do wielbicieli prequeli.

Moon Knight

disney plus seriale class="wp-image-316821"

Spośród wszystkich zapowiedzianych dzisiaj w nocy produkcji to właśnie „Moon Knight” brzmi dla wielu fanów Marvela najbardziej ekscytująco. Jednocześnie mowa o bohaterze dosyć niszowym, dlatego nie wszyscy widzowie mogą go kojarzyć. „Moon Knight” będzie serialem akcji połączonym z elementami przygodowymi. Główny bohater serii - Marc Spector - to w tradycji komiksowej były agent CIA i wojskowy, który zostaje najemnikiem. W trakcie jednego ze zleceń kończy pokonany i pozostawiony na skraju śmierci na egipskiej pustyni. Objawia mu się wówczas bóg księżyca Khonshu, który ofiarowuje mu supermoce. Ale czy aby na pewno?

Ms. Marvel

disney plus seriale class="wp-image-316824"
REKLAMA

W świecie Marvela nie brakuje bohaterek o pseudonimie wzorowanym na nazwie wydawnictwa. Jedną z nich, Kapitan Marvel, widzowie mogli już poznać dzięki solowemu filmowi. Carol Danvers nie była jednak pierwszą bohaterką z tym mianem, a po niej przyszła jeszcze nowa Ms. Marvel. Została nią Kamala Khan, która jest pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych Pakistanką. Dziewczyna potrafi zmieniać kształt i rozmiar swojego ciała, co wykorzystuje w walce ze złem.

Disney nie podał jeszcze dat premier swoich nowych produkcji, bo wszystkie są we wczesnej fazie produkcji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA