REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zwiastun „Diuny” z nowymi scenami. Zobaczcie tę jazdę na czerwiu pustyni

Do sieci trafił chiński zwiastun „Diuny” Denisa Villeneuve'a, który – biorąc pod uwagę mnogość niepublikowanych wcześniej sekwencji – możemy potraktować jako pełnoprawny, nowy trailer.

23.09.2021
10:37
diuna zwiastun film dune box office
REKLAMA

Polacy wciąż jeszcze czekają na premierę nowej filmowej „Diuny”, która zdążyła już zadebiutować w wielu krajach świata, zdobywając uznanie dziennikarzy i krytyków. Machina promocyjna nieco już zwolniła, choć co jakiś czas do sieci trafiają nowe materiały. Teraz opublikowano chiński zwiastun filmu, wypełniony zupełnie nowymi, imponującymi fragmentami, potęgującymi niecierpliwość – wśród nich widzimy m.in. krótką sekwencję jazdy na czerwiu pustyni. Zapowiedź hipnotyzuje estetyką; możemy być absolutnie pewni, to że „Diuna” będzie wyglądać obłędnie. Zobaczcie:

REKLAMA

Diuna”: nowy zwiastun filmu

Zwiastun Diuny – premiera w tym roku

Nie da się ukryć, że „Diuna” to jedna z najbardziej wyczekiwanych filmowych premier ostatnich lat; niecierpliwość i wysokie oczekiwania napędza kilka kluczowych elementów, takich jak uznany reżyser, gwiazdorska obsada czy fakt, że powieść Herberta dotychczas nie doczekała się zadowalającej adaptacji, a fani filmów science fiction są wyjątkowo wygłodniali, biorąc pod uwagę minimalną liczbę ciekawych propozycji w tym gatunku w ostatnich latach. Część świata wstrzymała oddech, gdy okazało się, że po festiwalu w Wenecji produkcja otrzymała długie owacje na stojąco, a pierwsze recenzje były bardzo entuzjastyczne (co nie oznacza, że film jest pozbawiony wad).

REKLAMA

Wbrew obawom i czarnowidztwu, „Diuna” przerosła oczekiwania w kwestii Box Office, w pierwszy weekend wyświetlania zarabiając 36,8 mln dol. (prognozowano maksymalnie 20 mln), plasując się na szczycie zestawienia. Niemal we wszystkich 24 krajach, w których ją pokazano, zdobyła palmę pierwszeństwa, a do sukcesu przyłożył się znakomity wynik w kinach IMAX. Wygląda na to, że fani mogą być spokojni, jeśli chodzi o kontynuację obrazu.

W filmie wystąpili m.in. Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Dave Bautista, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Zendaya, Oscar Isaac, David Dastmalchian oraz Jason Momoa.

„Diuna”: premiera w polskich kinach już 22 października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA