REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Ekipa Holding ogłasza pierwszą grę mobilną i wchodzi na giełdę. Wycena? 252 mln zł

Ekipa Holding, spółka Karola "Friza" Wiśniewskiego i jego Ekipy, wkrótce zadebiutuje na giełdzie. Posiadający mniejszościowy pakiet akcji szef funduszu przekazał pierwsze szczegóły. Ogłoszono też debiut ich pierwszej gry mobilnej - to "My Dino Friend".

10.12.2021
12:37
ekipa friz giełda gra my dino friend youtube
REKLAMA

January Ciszewski opowiedział o planach Ekipa Holding, czyli spółki youtube'owej Ekipy Friza, podczas wideokonferencji dotyczącej wszystkich inwestycji funduszu JR Holding ASI. Powiedział między innymi, że za miesiąc, maksymalnie trzy, Ekipa zadebiutuje na giełdzie. Będzie to zatem w pierwszym kwartale 2022 roku.

Ekipa ma informować o swojej biznesowej działalności. Zdaniem Ciszewskiego, wewnątrz grupy powstają realne biznesy, które będą chcieli zaprezentować, co może zresztą wpłynąć na podejście rynku. Wartość godziwą Ekipy Holding ustalono na 252,25 mln zł, a wartość znaku towarowego Ekipa oszacowano na niecałe 241 mln zł.

REKLAMA

EKIPA na giełdzie. Ekipa Holding warta 252 mln zł

Ekipa planuje gry, animacje i filmy

Jak wiemy, ostatecznie Friz nie podjął właściwej współpracy z notowanym na giełdzie studiem All In! Games, ale podpisał umowę ze studiem T-Bull tworzącym gry mobilne. W założeniu mieli wspólnie wydać przynajmniej dwie gry (pierwsza została już wydana - o tym za chwilę). Friz podkreslił, że biznes growy jest jego zdaniem potencjalnie najbardziej skalowalny - Ekipa ma na to duży wpływ przede wszystkim dzięki olbrzymiej rozpoznawalności, może więc rozkręcić machinę.

Ekipa Holding rozwija też studio animacji filmów Pigeon Studios, które pracuje teraz nad serialem animowanym. I w tym wypadku Wiśniewski przekonuje, że w tej sferze może wiele zdziałać - "mamy duże ambicje, żeby zrobić polskiego Disneya".

Ekipa planuje również produkować pełnometrażowe filmy fabularne, a obecnie kończy przygotowywać album muzyczny. Friz podkreśla, ze dźwignią do całego sukcesu jest wizerunek jego i jego Ekipy. W przyszłości dochody związane z social mediami mają być jedynie ułamkiem tego, co zarabia spółka - "jedną z nóg". Biznes związany z holdingiem ma zabezpieczyć ich na wszelką ewentualność. Sam Friz holdingu ma potęgować potencjalny zasięg projektów związanych z siecią i brać udział w podejmowaniu kluczowych decyzji.

Gra Ekipy: My Dino Friend

Tymczasem ogłoszono już premierę pierwszej firmowanej przez Ekipę gry (zrobionej wraz ze wpsomnianym T-Bull. S.A. i spółką zależną GG Bay) - jest to "My Dino Friend". Gra dostępna jest już w sklepie Google Play, a w najbliższych tygodniach pojawi się również na iOS.

Rozgrywka opiera się na opiece nad dinozaurem i zapewnianiu mu rozrywki - gracze zaspokajają potrzeby wirtualnego przyjaciela, urządzają jego dom, reagują i obserwują, jak ten się rozwija i ewoluuje.
To pierwsza z gier, której koncepcja i projekt zostały opracowane wspólnie z zespołem Ekipy.

REKLAMA

Zgodnie z zapowiedziami przygotowaliśmy grę, która skierowana jest do szerokiego grona odbiorców na całym Świecie. Nasz tytuł będąc w kategorii casual pozwala nam dotrzeć do międzynarodowej publiczności. Zakładamy, że dotarcie do naszych fanów, którzy np. poszukiwali naszych lodów tego lata, pomoże nam zyskać bazę pierwszych użytkowników, co będzie niewątpliwie wsparciem dla promocji gry na rynkach zagranicznych

- powiedział Krzysztof Misiałkiewicz z Ekipa Holding.
Friz i Ekipa
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA