REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Gdzie obejrzeć "Erynie"? Serial zostanie wyemitowany w telewizji

"Erynie", serial kryminalny na podstawie powieści Marka Krajewskiego, będzie wyemitowany w telewizji. Odcinki produkcji, które do tej pory dostępne były jedynie w serwisie VOD, teraz co tydzień będzie można obejrzeć w telewizji.

07.09.2023
14:39
erynie serial marek krajewski gdzie obejrzeć tvp vod
REKLAMA

"Erynie" to ekranizacja czterech tytułów Marka Krajewskiego, autora powieści kryminalnych: "Erynie", "Liczby Charona", "Rzeki Hadesu" i "W otchłani mroku". Fabuła serialu, którego akcja rozgrywa się we Lwowie i ma swój początek tuż przed wybuchem II wojny światowej, skupia się na Edwardzie Popielskim. Kontrowersyjny komisarz, początkowo wyrzucony z policji, wraca do służby. Popielski, który z powodu padaczki wywoływanej światłem skrywa wzrok za przyciemnianymi okularami, prowadzi nocne życie w swoim naturalnym środowisku, jakim są burdele, mroczne zaułki i funkcjonujące nocą puby. Prześladowca lwowskich kryminalistów w swojej pracy wykorzystuje nie tylko siłę mięśni, ale też wybitny intelekt oraz swoje epileptyczne wizje. Całość skąpana jest w surrealistycznym klimacie międzywojennego Lwowa, w którym zaobserwować można cały przekrój społeczeństwa.

REKLAMA
Zwiastun serialu "Erynie"

Gdzie obejrzeć "Erynie"? Serial zostanie wyemitowany w telewizji TVP HD

Serial "Erynie" początkowo miał zostać wyprodukowany wraz z Netfliksem. Serwis finalnie zrezygnował jednak ze współpracy i produkcja została w całości zrealizowana bez jego udziału. Do tej pory "Erynie" w reżyserii Borysa Lankosza można było oglądać na platformie TVP VOD, gdzie należało jednak wykupić dostęp. Teraz polski serial kryminalny, w którym wystąpili m.in. Marcin Dorociński, Wiktoria Gorodeckaja, Wojciech Mecwaldowski, Szymon Wiśniewski i Eryk Lubos, obejrzeć będzie można w każdą sobotę w telewizji TVP HD.

Pierwszy odcinek "Eryni" wyemitowany został 2 września. Każdy kolejny pojawiać się będzie co sobotę o godzinie 21:00 w telewizji TVP HD.

REKLAMA

Przeczytaj więcej o kryminałach:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA