REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Dzieje się

Czy RAFAŁ dojechał z „The Ride” do finału? Mamy wyniki drugiego półfinału Eurowizji

Eurowizja powróciła po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Za nami dwa półfinały konkursu, które wyłoniły 20 zwycięzców. To właśnie oni będą reprezentować swoje kraje na sobotnim finale w Rotterdamie. Czy wśród nich znalazł się nasz rodak?

20.05.2021
23:03
eurowizja 2021 2 polfinal wyniki rafal brzozowski
REKLAMA

Droga Rafała Brzozowskiego na Eurowizję nie była usłana różami. Od samego początku mierzył się z hejtem, ponieważ został wybrany przez publiczną telewizję w tajnym głosowaniu. Bukmacherzy nie dawali mu żadnych szans, a jakby tego było mało, w zeszłym weekend w jego ekipie wykryto koronawirusa. Na szczęście nie przeszkodziło to w czwartkowym występie w Holandii.

REKLAMA

Czy Rafał Brzozowski dostał się do finału Eurowizji 2021?

W drugim półfinale, Polska zaprezentowała się obok Austrii, Mołdawii, San Marino, Serbii, Islandii (z powodu koronawirusa puszczono nagranie z próby), Czech, Grecji, Estonii, Danii, Bułgarii, Szwajcarii, Finlandii, Litwy, Gruzji, Portugalii oraz Albanii.

RAFAŁ, bo tak jest zapisywany przez organizatorów Eurowizji, w półfinale zaśpiewał utwór The Ride. Na marginesie dodam, że jego autorami są Szwedzi: Thomas Karlsson, Clara Rubensson (w sieci możemy znaleźć wersję demo śpiewaną właśnie przez nią), Johan Mauritzson i Joakim Övrenius, który odpowiadał również za jej produkcję. Czy to pomogło? Wszak przez niektórych, po filmikach z prób, był nazywany czarnym koniem konkursu.

Cóż... jego występu na żywo w czasie półfinału nie można zaliczyć do udanych. Jeżeli włączycie filmik poniżej, to zrozumiecie, że brakowało w nim po prostu powera. Piosenka miała potencjał, jednak słychać było, że wokalnie Brzozowski momentami nie dawał rady, a w refrenie musiały go wspierać chórki. Szkoda, bo retro-neonowa wizualizacje, fajerwerki i tancerze z lampkami w dłoniach a la Iron Man prezentowały się fajnie.

Niestety naszego rodaka nie zobaczymy ponownie w finale. Niby człowiek wiedział, ale jednak trochę się łudził...

Eurowizja 2021 – lista uczestników i wyniki drugiego półfinału

Na sobotnie wydarzenie zakwalifikowało się 10. uczestników czwartkowego półfinału. Wyłonieni zostali na podstawie punktacji zsumowanej smsów telewidzów (na swój kraj mogły głosować tylko osoby będące poza jego granicami) i głosów jury.

(pogrubioną czcionką zaznaczyłem finalistów)

 1. San Marino: Senhit – Adrenalina
 2. Estonia: Uku Suviste – The Lucky One
 3. Czechy: Benny Cristo – Omaga
 4. Grecja: Stefania – Last Dance
 5. Austria: Vincent Bueno – Amen
 6. Polska: Rafał BrzozowskiThe Ride
 7. Mołdawia: Natalia Gordienko – Sugar
 8. Islandia: Daði i Gagnamagnið – 10 Years
 9. Serbia: Hurricane – Loco Loco
 10. Gruzja: Tornike Kipiani – You
 11. Albania: Anxhela Peristeri – Karma
 12. Portugalia: The Black Mamba – Love Is On Your Side
 13. Bułgaria: Victoria – Growing Up Is Getting Old
 14. Finlandia: Blind Channel – Dark Side
 15. Łotwa: Samanta Tina – The Moon Is Rising
 16. Szwajcaria: Gjon’s Tears – Tout l’Univers
 17. Dania: Fyr Og Flamme – Øve os på hinanden

Najlepsza dziesiątka, wyłoniona w drugim półfinale to: Albania, Serbia, Bułgaria, Mołdawia, Portugalia, San Marino, Grecja, Islandia, Szwajcaria i Finlandia. Po raz kolejny w finale Eurowizji zabranie Polski.

Po pierwszym półfinale, we wtorek, również awansowało 10 reprezentantów. Są to muzycy z: Azerbejdżanu, Belgii, Cypru, Izraela, Litwy, Malty, Norwegii, Rosji, Szwecji i Ukrainy. W filmie poniżej możecie zobaczyć przegląd ich piosenek.

REKLAMA

Finał Eurowizji 2021 w sobotę, 22 maja. Start konkursu o 21:00.

* zdjęcie główne: EBU / Andres Putting

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA