REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Zwycięzcy Eurowizji 2022 oddają swoją nagrodę. Kalush Orchestra chce wesprzeć wojsko

Tego jeszcze nie było. Zwycięzcy Eurowizji przekazują swoją nagrodę na cele charytatywne. Cały dochód ze sprzedaży szklanego mikrofonu, który trafił w tym roku w ręce Kalush Orchestra zostanie przekazany na rzecz ukraińskiej armii. Jakby tego było mało, wśród uczestników aukcji zostanie wylosowany nowy właściciel ikonicznej różowej czapki wokalisty zespołu.

25.05.2022
17:11
kalush orchestra eurowizja aukcja ukraina
REKLAMA

Walka podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji była zacięta. Krystian Ochman chociaż nie zdobył pierwszego miejsca, to i tak poradził sobie świetnie. Zgodnie z oczekiwaniami wygrana przypadła reprezentantom Ukrainy - zespołowi Kalush Orchestra. To oni decyzją jurorów i fanów z całej Europy (i nie tylko) zdobyli szklany mikrofon. Ta nagroda może teraz trafić w wasze ręce.

Tego w historii Eurowizji jeszcze nie było. I nie mówię tu o podejrzewanym przez Europejską Unię Nadawców spisku, w który zaangażowana była Polska. Zwycięzcy tegorocznego konkursu postanowili bowiem przekazać szklany mikrofon na aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na ukraińską armię.

REKLAMA

Kalush Orchestra zbiera na ukraińską armię

Na Instagramie Kalush Orchestra pojawił się post, w którym poinformowano, że po raz pierwszy w historii zwycięzcy Eurowizji przekażą swoją nagrodę na aukcję. Pieniądze, jakie zostaną z niej uzbierane, pójdą na ukraińską armię, aby pomóc jej w walce z rosyjskim najeźdźcą. Pod opublikowanym w mediach społecznościowych wideo, czytamy:

Po raz pierwszy w historii Eurowizji, jej zwycięzcy przekazują swoją nagrodę na aukcję, aby pomóc ukraińskiej armii! Możesz przemienić symbol ich zwycięstwa na kolejne wielkie zwycięstwo Ukrainy!!

Kalush Orchestra - Ukraina - Eurowizja 2022

To jednak nie wszystko. Wśród osób, które zdecydują się wpłacić pięć euro lub więcej zostanie wylosowany nowy właściciel różowej czapki wokalisty Kalush Orchestra. Już za nieco ponad 20 zł możecie więc wejść w posiadanie ikonicznego nakrycia głowy Oleha Psiuka. To w nim właśnie wokalista zespołu przykuwał uwagę podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

Khalush Orchestra - Eurowizja 2022
REKLAMA

Kalush Orchestra - jak wziąć udział w aukcji zwycięzców Eurowizji?

Nie ma co zwlekać. Aukcja, organizowana wspólnie z wolontariuszem armii ukraińskiej potrwa tylko do 28 maja do godziny 19:00. Do tego czasu możecie wziąć w niej udział, wpłacając wybraną przez siebie kwotę na stronie Monobanku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA