REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. TV

"Tu bije serce Europy. Wybieramy hit na Eurowizję". Gdzie oglądać krajowe eliminacje do konkursu?

Eurowizja 2022 coraz bliżej. Czas więc wybrać reprezentanta Polski. Już dzisiaj będziemy mogli usłyszeć piosenki wszystkich kandydatów podczas wyjątkowego koncertu "Tu bije serce Europy. Wybieramy hit na Eurowizję". Na scenie pojawią się nie tylko artyści mający nadzieję wystąpić w maju we Włoszech, ale również m.in. Ell&Nikki z przebojem "Running Scared". Transmisję z tego wydarzenia obejrzymy na TVP2.

19.02.2022
11:15
eurowizja 2022 polska gdzie oglądać
REKLAMA

"Tu bije serce Europy. Wybieramy hit na Eurowizję", czyli krajowe eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2022 odbędą się już dzisiaj. TVP zaplanowało wyjątkowy koncert, podczas którego usłyszymy 10 artystów, mających nadzieję na reprezentowanie Polski w maju we Włoszech. Wśród nich jest zespół UnMute.

UnMute to zespół wyjątkowy. Powstał w ramach kampanii prowadzonej przez Polski Związek Głuchych. To pierwszy taki przypadek w historii, żeby o miejsce na Eurowizji walczył zespół złożony z osób głuchoniemych. Co prócz ich kawałka "Głośniej niż decybele" usłyszymy podczas dzisiejszych eliminacji?

REKLAMA

Eurowizja 2022 - kto będzie reprezentował Polskę?

"Tu bije serce Europy. Wybieramy hit na Eurowizję" już dzisiaj na antenie TVP2. Podczas koncertu usłyszymy artystów, którzy walczą o tytuł reprezentanta Polski podczas tegorocznego konkursu Eurowizji. Prócz UnMute są to m.in. Ania Burcyn, Daria czy Krystian Ochman. Pełna lista muzyków i piosenek prezentuje się następująco:

 • Ania Byrcyn - "Dokąd?"
 • Daria - "Paranoia"
 • Emilia Dębska, czyli Mila - "All I need"
 • Karolina Lizer - "Czysta woda"
 • Karolina Stanisławczyk & Toro Chica - "Move"
 • Krystian Ochman - "River"
 • Siostry Szlachta - "Drogowskazy"
 • Kuba Szmajkowski - "Lovesick"
 • Lidia Kopania - "Why does it hurt"
 • UnMute - "Głośniej niż decybele"
UnMute - Eurowizja 2022

O tym, kto będzie reprezentował Polskę podczas tegorocznego konkursu Eurowizji, zdecydują zsumowane głosy telewidzów i jurorów. Same krajowe eliminacje nie są jedynym powodem, dla którego warto obejrzeć "Tu bije serce Europy. Wybieramy hit na Eurowizję". TVP przygotowało dla nas bowiem mnóstwo innych atrakcji.

Podczas dzisiejszego koncertu zobaczymy nie tylko artystów walczących o wylot do Włoch na konkurs Eurowizji 2022, ale również Justynę Steczkowską, Viki Gabor, Kasię Moś, Sarę James, Rafała Brzozowskiego i Blue Cafe. Wszyscy oni wykonają eurowizyjne hity. A jakby tego było mało, na scenie pojawi się też zespół Ell&Nikki z przebojem "Running Scared", który w 2011 roku zapewnił Azerbejdżanowi zwycięstwo w konkursie.

REKLAMA

Eurowizja 2022 - gdzie oglądać Polskie eliminacje do konkursu?

Podczas koncertu "Tu bije serce Europy. Wybieramy hit na Eurowizję" atrakcji dla widzów nie zabraknie. Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać już dzisiaj na antenie TVP2 w dwóch blokach. Pierwszy z nich rozpocznie się o 20:00, a drugi o 21:40.

Półfinały tegorocznego konkursu Eurowizji zaplanowano na 10 i 12 maja. To wtedy nasz reprezentant będzie walczył o miejsce w finale, który ma się odbyć 14 maja w Turynie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA