REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Oba seriale o żywych trupach połączy jedna postać. Wiemy, kto z obsady The Walking Dead wystąpi w spin-offie

AMC podgrzewa atmosferę wokół obu swoich seriali o Żywych Trupach. Pomostem pomiędzy nimi będzie jeden aktor z The Walking Dead, który pojawi się młodszym o kilka lat spin-offie.

27.11.2017
18:00
fear the walking dead crossover morgan
REKLAMA
REKLAMA

The Walking Dead straciło koronę najchętniej oglądalnego serialu, jeśli chodzi o te będące obecnie w emisji, na rzecz Gry o tron. Oglądalność 8. sezonu rozczarowuje, tak samo jak opowiadana historia. Spin-off serii o tytule Fear The Walking Dead nigdy nie zdobył tak dużej popularności, jak jego starszy brat. AMC nie składa jednak broni.

Stacja nie jest gotowa posłać na emeryturę zombie wykreowanych przez Roberta Kirkmana. AMC ma pomysł, jak rozpalić na nowo zainteresowanie widzów obiema seriami. Zapowiedziano pierwszy crossover, który zarazem będzie można traktować jak prequel ze względu na czas akcji obu seriali.

Nietypowy crossover pomiędzy The Walking Dead oraz Fear The Walking Dead.

Seriale rozgrywają się w tym samym uniwersum, ale fabularnie umiejscowiono je w innym czasie. Fear the Walking Dead przedstawia wydarzenia niedługo po rozpoczęciu się apokalipsy zombie w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy główna seria pokazuje wydarzenia na kilka lat po wybuchu epidemii.

Szefostwo stacji AMC razem ze scenarzystami obu seriali wykoncypowało, że w Fear The Walking Dead pojawi się jedna postać z The Walking Dead. Padło na Morgana, który dopiero stosunkowo niedawno powrócił do grupy Ricka. Niezbyt dużo jednak wiemy na temat jego losów z ostatnich kilku lat.

Na pytania o przeszłość Morgana odpowie właśnie Fear The Walking Dead.

Morgan Jones, którego odgrywa Lennie James, jest jednym z najważniejszych bohaterów The Walking Dead. Pojawił się w pierwszym odcinku serialu. Właśnie jego spotkał Rick Grimes po przebudzeniu się ze śpiączki. Drogi bohaterów na kilka lat się rozeszły po tym, jak Rick ruszył na poszukiwanie swojej rodziny.

Lennie James pojawił się na chwilę w jednym z odcinków 3. serii The Walking Dead, ale na dobre powrócił do obsady dopiero dwa lata później. Nie wiadomo jeszcze, czy przeniesienie Morgana do Fear The Walking Dead oznacza, że aktor pożegna się na dobre z główną serią The Walking Dead.

Niewykluczone, że Lennie James będzie brał równolegle udział w obu produkcjach.

Nie zdziwię się jednak, jeśli Morgan zginie podczas walki ze Zbawcami dowodzonymi przez Negana, a jego pojawienie się w Fear The Walking Dead będzie de facto flashbackiem i swoistym requiem postaci, która jest z widzami, z przerwami, od samego początku.

REKLAMA

Muszę też przyznać, że jako fan Żywych trupów jestem nieco rozczarowany. Spośród wszystkich bohaterów wybrano akurat tego, który niewiele mnie interesuje. Jest znacznie więcej postaci, o których przeszłości z dala od grupy dowiedziałbym się chętnie więcej.

Przyznam też, że wolałbym by crossover zadziałałby w drugą stronę, a jedna z postaci Fear The Walking Dead trafiła do The Walking Dead. Zdaję sobie jednak sprawę, że scenarzyści woleliby tego nie robić, bo odebrałoby to suspens scenom z udziałem takiego bohatera w jego pierworodnym serialu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA