REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Halloween nie musi oznaczać, że padniesz ze strachu. Polecamy najlepsze horrory dla młodszych widzów

Nie wszystkie filmy na Halloween muszą być brutalne, krwawe i budzące przerażenie do szpiku kości. Czasem mamy ochotę na gotycki horror pełen klimatu, straszną baśń dla dzieci czy czarną komedię z elementami grozy. Polecamy horrory na Halloween, które obejrzą ludzie o słabszym sercu.

28.10.2021
20:19
filmy na halloween dla dzieci młodzieży top
REKLAMA

Filmy na Halloween dla dzieci i osób, które nie szukają najbardziej przerażającego i obrzydliwego horroru w historii? Wbrew pozorom taka lista jak najbardziej ma sens. Filmy grozy nie są przecież wcale wąskim gatunkiem, gdzie trafiają tylko demoniczne klauny i seryjni mordercy w hokejowych maskach. Horror kryje się w wielu różnych tytułach, również tych skierowanych do młodszych widzów czy osób, które niekoniecznie lubią się bać. Wiele z tych dzieł jest dostępnych na platformach VOD, a najbliższe Halloween wydaje się idealnym momentem, by je obejrzeć.

REKLAMA

Filmy na Halloween - produkcje dla dzieci, nastolatków i fanów gotyku:

Gnijąca panna młoda

Twórcy filmów animowanych od niepamiętnych czasów sięgali po estetykę i tematy rodem z horrorów. Dość powiedzieć, że już w latach 20. XX wieku Walt Disney tworzył "straszne" animacje takie jak kultowe "The Skeleton Dance". Jednym z reżyserów najchętniej łączących grozę z animacją stop motion jest Tim Burton odpowiedzialny za produkcję takich hitów jak "Miasteczko Halloween" czy "Gnijąca panna młoda". Drugi ze wspomnianych tytułów opowiada historię żyjącego w epoce wiktoriańskiej mężczyzny, który przypadkowo oświadcza się zmarłej przed wielu laty kobiecie, a ta w odpowiedzi wstaje z grobu.

Gdzie obejrzeć: Chili, iTune, Rakuten TV, a od 1 listopada też Netflix

Upiorne opowieści po zmroku

"Upiorne opowieści po zmroku" to jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat, co nie powinno dziwić, skoro za jego produkcję odpowiada sam Guillermo del Toro. Fabuła debiutującego w 2019 roku filmu bazuje na najlepszych opowiadaniach skierowanej do młodszych czytelników antologii o tym samym tytule autorstwa Alvina Schwartza. Niech was jednak nie omami wizja naiwnych opowiastek strachliwych dla dzierlatek. "Upiorne opowieści o zmroku" były skierowane do dzieci, ale wcale nie pozbawiało ich to niezwykle klimatycznej i przerażającej atmosfery. Film też może się pochwalić tymi elementami.

Gdzie obejrzeć: Netflix, Chili, Player, Rakuten TV, VOD.pl, Play Now, Canal+ online

Sok z żuka

Wspomniany wcześniej Tim Burton jak nikt inny w Hollywood potrafi łączyć horror nie tylko z animacją, ale też komedią. Najlepszym przykładem kultowy "Sok z żuka" z 1988 roku. Fabuła produkcji kręci się wokół młodego małżeństwa, które tuż po przeprowadzce do nowego domu ginie w pechowych okolicznościach. Adam i Barbara budzą się niedługo później jako duchy, po czym postanawiają wykurzyć nowych lokatorów. W czym pomóc im ma demoniczny Beetlejuice. W rolach głównych zagrali tu Alec Baldwin, Geena Davis, Winona Ryder i Michael Keaton.

Gdzie obejrzeć: Netflix, iTunes, Rakuten TV

Ulica strachu: Trylogia

"Ulica strachu" to najnowsza ze wszystkich produkcji wymienionych na tej liście. W ciągu zaledwie kilku miesięcy od premiery ta filmowa trylogia ugruntowała swoją pozycję jako jeden z najlepszych młodzieżowych horrorów dostępnych na Netfliksie. Uwspółcześniona adaptacja kultowej serii R.L. Stine'a rozgrywa się kolejno na trzech płaszczyznach czasowych: w 1994, 1978 i 1666 roku. Twórcy mieszają przy tym rozmaite gatunkowe rozwiązania, dzięki czemu widzowie ani przez moment nie mogą się nudzić.

Gdzie obejrzeć: Netflix

Doktor Sen

Stara i niepodważalna zasada głosi, że w internecie nie może powstać halloweenowa topka bez choćby jednego wspomnienia o Stephenie Kingu. Ex-mistrz grozy od lat nie pisze horrorów, ale kolejne odwołania do jego książek i ich ekranizacji są stałym elementem Halloween. To zresztą do pewnego stopnia zrozumiałe. King przyłożył rękę do tak wielu podgatunków literatury grozy, że siłą rzeczy zawsze można znaleźć na podorędziu coś z jego biblioteki. Akurat "Doktor Sen" wpisuje się jednoznacznie w grono horrorów dla młodzieży, choć jego filmowa adaptacja chętnie sięga też po wizualne nawiązania do "Lśnienia" Stanleya Kubricka.

Gdzie obejrzeć: HBO GO, Chili, Rakuten TV, Netflix, iTunes

Crimson Peak. Wzgórze krwi

Gotyckie kino i literatura uwielbiają łączyć horror z romansem. Wyreżyserowany przez Guillermo del Toro film "Crimson Peak. Wzgórze krwi" nie jest więc jakimś wyjątkiem, ale i tak warto zwrócić na niego swoją uwagę. Któż bowiem nie lubi upiornych posiadłości, spirytystycznych wizji z zaświatów i romantycznych historii o świeżo upieczonych małżonkach? Wszystko to dostajemy tutaj z nadmiarem, a wielu widzów przyciągną też mocne nazwiska w obsadzie. Główne role w "Crimson Peak" zagrali bowiem Mia Wasikowska, Jessica Chastain i Tom Hiddleston.

Gdzie obejrzeć: Chili, HBO GO, Rakuten TV, iTunes, Netflix

Van Helsing

Mieliśmy już animację, komedię i romans, więc najwyższy czas na kino akcji. Kino rozrywkowe w ostatnich dwóch dekadach coraz śmielej sięga po elementy horroru, bo finansowy potencjał tego typu produkcji systematycznie wzrasta. Jedną z bardziej odjazdowych produkcji łączących akcję z makabrą jest "Van Helsing" z Hugh Jackmanem w tytułowej roli. Produkcja opowiada o spotkaniu słynnego łowcy potworów i nieumarłych z monstrualnym hrabią Drakulą i innymi kultowymi stworami z gotyckiej literatury.

REKLAMA

Gdzie obejrzeć: Amazon Prime Video, Netflix, iTunes, Chili, Rakuten TV

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA