REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Mój dług" i "Teksańska masakra piłą mechaniczną". Sprawdzamy najciekawsze premiery filmowe lutego

W lutym będzie się działo. W kinach nie zabraknie premier, a na Netfliksie nowości. Filmów jest bez liku, więc postanowiliśmy podpowiedzieć wam, których z nich nie możecie przegapić. Na wielki ekran zmierza już bowiem nowa produkcja sygnowana nazwiskiem Patryka Vegi, adaptacja kultowej gry wideo z Tomem Hollandem i dalsza część "Długu". Na Netfliksie natomiast "Teksańską masakrę piłą mechaniczną" ma rozpętać Leatherface. A to przecież nie wszystko.

27.01.2022
18:38
teksańska masakra piłą mechaniczną netflix premiera luty
REKLAMA

Gorące premiery filmowe lutego nie pozwolą wam się nudzić w nadchodzącym miesiącu. Na wielkim ekranie zobaczycie wyczekiwane przez wielu produkcje, a i Netflix może was mile zaskoczyć. W zbliżających się tygodniach do kin trafi bowiem m.in. widowiskowy "Moonfall" czy adaptacja kultowej gry wideo "Uncharted". A jakby tego było mało Leatherface na wspomnianej platformie zapewni wam "Teksańską masakrę piłą mechaniczną".

REKLAMA

Filmy na luty 2022

Luty będzie gorący. Tak w kinach jak i na Netfliksie. Na wielki ekran zmierzają widowiskowe produkcje, ale wśród nadchodzących premier znalazło się też miejsce na film ambitniejszy. Na wspomnianą platformę streamingową zawita natomiast nowa inkarnacja horrorowej legendy.

Oszust z Tindera

Każdy pragnie miłości. A to czyni z nas łatwe ofiary. Pewien oszust podszywał się na Tinderze pod playboya. Pewna kobieta go jednak przejrzała i zapragnęła zemsty. Ten dokument będziecie oglądać niczym trzymający w napięciu thriller.

Premiera: 2 lutego na Netfliksie.

Moonfall

Moonfall - premiera - zwiastun

A gdyby tak coś wybiło Księżyc z jego orbity i nasz naturalny satelita zmierzałby prosto na Ziemię? Michael Bay wysłałby w jego kierunku bomby albo robotników, aby bomby w jego wnętrzu umieścili. A jak poradzi sobie z tematem mistrz kina katastroficznego Roland Emmerich? Na pewno będzie widowiskowo.

Premiera: 4 lutego w kinach.

Patryk Vega powraca. Emocje po "Small World" i "Pitbullu" jeszcze nie opadły, a reżyser już serwuje nam kolejną swoją produkcję. Ponownie odnosi się do aktualnych wydarzeń. Zgodnie z zapowiedziami pandemia służy tu uwydatnieniu egzystencjonalnej pustki i samotności, a Warszawa wygląda jak z postapokaliptycznego filmu. Atrakcji będzie mnóstwo.

Premiera: 4 lutego w kinach.

Uncharted

Dobra adaptacja gry wideo? Jedni uważają, że "Tomb Raider", inni drapią się po głowie i nie mogą znaleźć żadnego tytułu. Czy "Uncharted" będzie produkcją, na jaką gracze czekają już od dawna? O tym przekonamy się w przyszłym miesiącu. Zapowiada się naprawdę znakomicie, bo Tom Holland i Mark Wahlberg mają zapewnić wam emocje na poziomie największych bohaterów Kina Nowej Przygody.

Premiera: 11 lutego w kinach.

Teksańska masakra piłą mechaniczną

Teksańska masakra piłą mechaniczną - Netflix - premiera - zwiastun

Grindhouse'owy klasyk Tobe'a Hoopera doczekał się wielu sequeli, rebootów czy nawet remake'ów. Żaden z nich (prócz zrealizowanej również przez Hoopera drugiej części) nie może równać się z oryginałem. Czy tym razem będzie inaczej? Oby Leatherface nas nie zawiódł i miał kogo zawieszać na rzeźniczych hakach.

Premiera: 18 lutego na Netfliksie.

Matki równoległe

A teraz coś dla fanów ambitniejszego kina. Pedro Almodovar powraca w wielkim stylu. Mistrz prezentuje nam tym razem historię dwóch kobiet, które tego samego dnia stają się matkami. Na ekranie zobaczymy m.in. stałą współpracowniczkę reżysera Penelope Cruz.

Premiera: 18 lutego w kinach.

Mój dług - premiera - zwiastun

Czas na dalszą część kultowego "Długu". Film Krzysztofa Krauze zna chyba każdy. Dzięki niemu rozpoczęła się walka o wolność pierwowzorów ekranowych bohaterów. Jak to wyglądało z perspektywy Sławomira Sikory dowiecie się właśnie z "Mojego długu".

Premiera: 25 lutego w kinach.

Filmy na luty 2022 - nie tylko premiery

REKLAMA

Nie samymi nowościami człowiek żyje. Czasami warto też nadrobić zaległości albo przypomnieć sobie jakąś lubianą produkcję. W lutym będzie ku temu doskonała okazja, bo na Playerze pojawi się uhonorowana nagrodą dla najlepszego reżysera na festiwalu w Cannes polska "Zimna wojna".

Jakby wam wciąż było jednak mało polskiego kina, to warto mieć na uwadze nadchodzące premiery Polsat Box Go:

  • Zupa nic - 4 lutego
  • Żeby nie było śladów - 11 lutego
  • Lokatorka - 18 lutego
  • Powrót do tamtych dni - 25 lutego
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA