REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Polsat Box Go ma już kwartał - sprawdzamy ofertę serwisu. Jakie filmy i seriale tam obejrzymy?

Polsat Box Go, nowa usługa VOD Grupy Polsat Plus, wystartował we wrześniu. Po upływie ponad kwartału korzystania z serwisu przyszedł czas na podsumowanie i garść wrażeń dotyczących między innymi kontentu i wprowadzonych zmian. Jak oceniam swoją przygodę z Polsat Box Go? I jakie filmy i seriale znajdziemy w serwisie?

30.12.2021
18:25
polsat box go sport filmy seriale podsumowanie
REKLAMA

Polsat Box Go jako nowa platforma streamingowa i VOD zastąpiła Iplę i Cyfrowy Polsat GO. Swego czasu wyjaśniałem już mechanizmy rejestracji w serwisie, omówiłem też jego bibliotekę, jakość i przystępność w zakresie obsługi. Po ponad trzech miesiącach obcowania z usługą mogę potwierdzić, że były to czas w istocie przyjemny, a wszystkie zmiany, jakie zaszły w ramach platformy, okazały się zmianami na lepsze.

REKLAMA

Polsat Box Go: biblioteka filmów, seriali i programów

Polsat Box Go - co oglądać?

Na całe szczęście twórcy wzięli sobie do serca moje uwagi (schlebiam sobie, prawda?) dotyczące braku tytułów pod miniaturami w pełnej wersji katalogu filmów - wcześniej, o ile tytuł nie był widoczny na posterze, nie zawsze wiedziałem, jaka produkcja skrywa się pod okładką. By się przekonać, musiałem poprzez kliknięcie przejść z pełnego katalogu na podstronę obrazu. Teraz wszystko jest widoczne i czytelne - w przypadku filmów tytuły widnieją bezpośrednio pod miniaturkami, a w katalogu seriali widnieje on na każdej z nich.

Przybyło też filtrów, które ułatwiają wyszukiwanie materiałów po ich gatunkach. Rozrosła się zakładka "Polecane", w której dostępne w ofercie produkcje podzielone są według kategorii innych niż gatunki ("Oscarowe kino", "Filmy w 4K") - to właśnie tam serwis proponuje subskrybentowi najciekawsze i najpopularniejsze tytuły, ułatwiając szybszy wybór seansu. Podróż przez bibliotekę wciąż odbywa się sprawnie i intuicyjnie.

Polsat Box Go - jak wypada oferta? Jest dobrze!

Oferta serwisu ulega, rzecz jasna, regularnym zmianom - w pakiecie łączonym z HBO GO jej część jest przecież zależna od premier i kasacji tamtej platformy. Poza tym jednak tytuły z wybranej przeze mnie strefy Premium (by zachować klarowność, lada moment raz jeszcze przypomnę listę pakietów Polsat Box Go) są, przyznaję, coraz ciekawsze, a sama oferta poszerza się i zmierza w coraz atrakcyjniejszym kierunku.

Dostępne pakiety to Polsat Box Go Premium, Polsat Box Go Sport i Polsat Box Go HBO - kolejno 30, 40 (ceny promocyjne) i 25 zł za 30 dni użytkowania. Decydując się na zakup, możemy wybrać dostęp cykliczny (regularne ściąganie danej kwoty z konta) albo jednorazowy, czyli miesięczny, bez żadnych zobowiązań: szybka i sprawna opcja. W obu przypadkach cena za miesiąc korzystania jest dokładnie taka sama.

Cień w Polsat Box Go

Opcja Premium jest właśnie tą moim zdaniem najciekawszą (z czym zapewne nie zgodzą się fani sportu - moi redakcyjni koledzy rozpływali się już nad szeroką gamą hitów dla fanów piłki nożnej, siatkówki, koszykówki czy Formuły 1, z których część dostępna jest w jakości 4K - nie ma wątpliwości, że Polsat Box Go wyrósł na lidera oferty sportowej wśród platform streamingowych w Polsce). Znajduję w niej bowiem to, co interesuje mnie najbardziej, czyli seriale i filmy wielu gatunków, a także produkcje własne premium - premierowe i na wyłączność. Są to wszystkie produkcje Telewizji Polsat (w tym nowsze i bieżące seriale, dostępne często przedpremierowo!), nie tylko fabularne, ale i rozrywkowe, publicystyczne itp. Wśród ekskluzywnych materiałów mogę wymienić choćby "Cień", "Rysę", "Osaczonego", "Układ" czy "Backdoor - wyjście awaryjne".

Co jednak dla mnie najważniejsze, na Polsat Box Go przybywa świetnie ocenianych produkcji i świeżych kinowych hitów.

REKLAMA
polsat box go sport filmy seriale podsumowanie class="wp-image-1850044"

"Susza", "Wróg doskonały", "Jak wywołałem byłą żonę", "Minari", "Censor", "Na rauszu" to tylko część świetnych produkcji, które można obejrzeć na Polsat Box Go. A do tego, przypominam, ponad 100 różnorodnych tematycznie kanałów - Disney Channel, Cartoon Network, Cinemax, Paramount Channel, TNT, AXN czy, oczywiście, najróżniejsze Polsaty. Do wyboru, do koloru.

Jasne, jakość wizualna produkcji jest nierówna, na szczęście większość tytułów wygląda naprawdę dobrze (dostępne 1080p), a część jest przecież dostępna w 4K. Warto zatem korzystać z serwisu za pośrednictwem smart TV i oglądać wybrane tytuły ciesząc się wysoką jakością obrazu na dużym ekranie. Sam oglądam filmy przede wszystkim na inteligentnym telewizorze - i choć większość Polaków wciąż nie posiada smartów, to badania wskazują, że ich popularność szybko wzrasta, a widzowie wciąż wolą telewizor niż komputer i smartfon. Oczywiście w kontekście długich treści dominuje laptop (60%), ale jego znaczenie topnieje, podczas gdy sprzęty smart TV wciąż zyskują i zwiększają udziały, dominując nad telefonami, kompami stacjonarnymi, tabletami czy ściąganiem plików i oglądaniem za pomocą komputera na TV (za: wyniki VideoTrack 5, cyklicznego badania agencji Wavemaker). I dobrze!

Polsat Box Go to solidny, dobrze zaprojektowany serwis, którego oferta staje się coraz ciekawsza - mimo wrześniowych zastrzeżeń, po pierwszym kwartale wspólnej przygody mogę nazwać się usatysfakcjonowanym subskrybentem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA