REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Bagno wciągnęło wszystkich. Już dziś finałowy odcinek serialu Rojst na Showmax Polska

Rojst to jeden z najlepszych polskich seriali, jakie widzieliśmy w tym roku (wciąż waham się, czy wygrywa z Krukiem). Dzisiaj premierę ma ostatni, 5. odcinek serialu. Wątpliwości przed finałem było wiele. Już teraz możecie je rozwiać.

14.09.2018
8:00
ROJST Dawid Ogrodnik
REKLAMA
REKLAMA

Zachwycałam się niedawno, że rok 2018 jest przełomowym czasem dla polskich seriali. I przyznajcie, że trudno temu zaprzeczyć - świetna premiera serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku, teraz Rojst, który ocieka gęstym klimatem i wciąga od pierwszego odcinka. Przed nami Nielegalni od Canal+, którzy będą mieć premierę w październiku 2018 roku, 1983, pierwszy polskojęzyczny serial Netfliksa, który reżyserują Agnieszka Holland i Kasia Adamik, Znaki od AXN, kryminalna produkcja rozgrywająca się w Górach Sowich czy Ślepnąc od świateł HBO, na podstawie powieści Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Tak, jest tego sporo.

Nie sposób jeszcze stwierdzić, jak nas tle tych wszystkich tytułów wypadnie Rojst, ale po czterech dotychczasowych odcinkach muszę podtrzymać moją opinię - polscy twórcy mają się czego obawiać.

rojst showmax class="wp-image-181189"

Polski serial Showmaksa jest na wysokim poziomie, zarówno jeśli chodzi o przedstawioną historię, jak i kreacje aktorskie. Andrzej Seweryn w roli Witolda Wanycza, dziennikarza z przeszłością i Dawid Ogrodnik jako młody, początkujący dopiero pismak, są rewelacyjni i autentyczni. Jan Holoubek stworzył naprawdę świetną opowieść z pięknymi kadrami i genialną muzyką, która przenosi nas do lat 80. jednym dźwiękiem.

Już teraz możemy poznać na nie odpowiedzi, choć nie jest powiedziane, że wszystkie wątki zostaną wyjaśnione. Mam jednak nadzieję, że najważniejsze niewiadome, czyli to, kto odpowiada za śmierć Grochowiaka i prostytutki Lidki, czy nastolatkowie na pewno sami popełnili samobójstwo (znamy już poniekąd ich motywy) oraz o co chodzi z tajemniczym lasem, zostaną wyjaśnione.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA