REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Boksuj jak Muhammad Ali. Pierwsze materiały z nadchodzącego filmu Float Like a Butterfly

Boks od lat jest jednym z najchętniej pokazywanych w kinie sportów. Do takich klasyków, jak Rocky czy Wściekły byk, być może wkrótce dołączy film Float Like a Butterfly. Obraz został zaprezentowany na pierwszych materiałach.

22.08.2018
20:56
float like a butterfly film
REKLAMA
REKLAMA

Każdy miłośnik kina zna takie klasyki Hollywood jak Rocky, Za wszelką cenę czy Wściekły Byk. Filmy pokazywały boks w najwyższym wydaniu, jednocześnie opowiadały o problemach osób uprawiających sport. Życie największych nieraz stanowiło przecież kanwę dla wielkich sfabularyzowanych hitów.

Podobną drogą zdają się kierować twórcy filmu Float Like a Butterfly. Tytuł filmu nawiązuje do słynnej wypowiedzi Muhammada Alego z 1962 roku, gdy był jeszcze znany jako początkujący bokser – Cassius Clay. Ali nigdy nie imponował pod względem fizycznym, ale dostosował do tego swój styl walki, o którym powiedział:

Szybuj jak motyl, kłuj jak osa. Dłonie nie mogą uderzyć tego, czego oczy nie widzą.

To motto będzie przyświecać głównej bohaterce filmu w reżyserii Carmel Winters. Wychowana na irlandzkiej wsi piętnastoletnia Frances walczy o swoje miejsce w lokalnej społeczności. Jej idolem jest Muhammad Ali, ale los dziewczyny okazuje się nawet trudniejszy od zmagań późniejszego mistrza.

float like a butterfly film class="wp-image-194020"

Środowisko nie uznaje pasji Frances. A jej ojciec poddaje się naciskom i zabrania jej walczyć. Dziewczyna nie ma jednak zamiaru się poddać. Zamiast tego ćwiczy, ćwiczy i jeszcze raz ćwiczy. Nawet w najtrudniejszych warunkach.

REKLAMA

Pokazuje to pierwszy fragment Float Like a Butterfly opublikowany przez serwis Deadline.

Float Like a Butterfly przypomina również dwa filmy z serii Creed. W produkcji wystąpią Hazel Doupe, Dara Devaney, Aidan O’Hare, Lalor Roddy i Hilda Fay. Czy film zdoła dorównać najważniejszym filmom z gatunku? Przekonamy się już wkrótce. A przecież to niejedyny film o dochodzeniu do mistrzostwa w sztukach walki, który niedługo pojawi się na ekranach kin.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA