REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Zapowiedź serialu Netfliksa "Forst" śmiga już w sieci. To adaptacja powieści Remigiusza Mroza

Netflix zaprezentował pierwszą zapowiedź nadchodzącego serialu "Forst", który jest adaptacją dwóch powieści Remigiusza Mroza - "Ekspozycja" i "Przewieszenie". Polska produkcja z Boysem Szycem w roli głównej zadebiutuje w serwisie już w przyszłym roku.

29.11.2023
11:36
Zapowiedź serialu Netfliksa Forst śmiga już w sieci. To adaptacja powieści Remigiusza Mroza
REKLAMA

W pokaźnej bibliotece Netfliksa coraz częściej zaczynają pojawiać się hitowe polskie produkcje, wyprodukowane pod szyldem serwisu. Na platformie zadebiutował niedawno serial oryginalny "Informacja zwrotna" na podstawie powieści Jakuba Żulczyka, a jeszcze wcześniej widzowie mogli obejrzeć odświeżoną wersję "Znachora" z Leszkiem Lichotą w roli głównej, "Infamię" czy "Wielką wodę". Do polskiej kolekcji popularnych tytułów dołączy już niebawem serial kryminalny, który jest adaptacją powieści Remigiusza Mroza, najbardziej poczytnego i płodnego autora kryminałów w Polsce.

REKLAMA

"Forst" to nowy polski serial wyprodukowany przez serwis Netflix. Powstał na motywach powieści Remigiusza Mroza

Akcja serialu, który powstał na motywach powieści Remigiusza Mroza ("Ekspozycja" i "Przewieszenie"), rozgrywa się w Tatrach, która stają się areną brutalnych morderstw. Komisarz Wiktor Forst, wbrew procedurom, postanawia wkroczyć do akcji i rozwikłać mroczną zagadkę. Nie działa jednak sam - w duecie z dziennikarką Olgą Szrebską odkrywa spisek, który sięga korzeniami II wojny światowej. W rolach głównych wystąpili Borys Szyc i Zuzanna Saporznikow. W obsadzie znaleźli się także Remigiusz Mróz, Andrzej Bienias, Kamilla Baar, Aleksandra Grabowska, Szymon Wróblewski, Maciej Pesta, Michał Suwada, Tomasz Pogoń, Artur Barciś, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik i inni.

Netflix: zapowiedź serialu "Forst"

Za kamerą produkcji stanął Daniel Jaroszek, laureat Nagrody Publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz czterech Orłów za swój pełnometrażowy debiut "Johnny". Za scenariusz odpowiadają Agata Malesińska i Jacek Markiewicz, a za zdjęcia Piotr Uznański. Producentami filmu są Borys Szyc, Marta Barańska i Tomasz Morawski. Premiera serialu "Forst" zaplanowana jest na pierwszą połowę 2024 roku.

REKLAMA

O polskich produkcjach Netfliksa przeczytasz więcej na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA