REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Głośny polski serial trafił do serwisu Netflix. Wyprodukowała go Telewizja Polska

Produkcja, która zadebiutowała w marcu 2023 roku na antenie Telewizji Polskiej, do tej pory była dostępna wyłącznie na platformie TVP VOD. Od dziś mogą ją jednak obejrzeć także subskrybenci Netfliksa, bo głośny serial "Polowanie na ćmy" właśnie wpadł do serwisu.

01.11.2023
9:04
Głośny polski serial trafił do serwisu Netflix. Wyprodukowała go Telewizja Polska
REKLAMA

Telewizja Polska do tej pory dostarczyła swoim widzom sporo chętnie oglądanych produkcji, szczególnie kostiumowych oraz tych, których akcja rozgrywa się w minionych wiekach. Popularnością cieszy się m.in. serial "Dewajtis", "Korona królów. Jagiellonowie" czy "Kres niewinności". Te i inne tytuły do tej pory były dostępne wyłącznie w telewizji oraz serwisie TVP VOD. Netflix postanowił jednak rozszerzyć swoją ofertę polskich produkcji i do serwisu wpadł serial sygnowany logo TVP - "Polowanie na ćmy".

REKLAMA

"Polowanie na ćmy" to nowość w serwisie Netflix

Akcja serialu "Polowanie na ćmy" rozgrywa się w Warszawie w 1905 roku, kiedy rosyjskie represje coraz bardziej skłaniają Polaków do zrywu niepodległościowego. By nie dopuścić do buntu, szef carskiej Ochrany prowokuje w mieście zamieszki na tle obyczajowym w celu odwrócenia uwagi mieszkańców. Od tego momentu obiektem ich nienawiści, która została sprowokowana przez referenta carskiej policji Wiktora Gruna, stają się domy publiczne i ich bywalcy. Bohaterkami produkcji są trzy kobiety - Yvette, Franciszka Szlimakowska oraz Nastazja Jurina. Yvette to dziewczyna wykpiona przez sutenera handlującego żywym towarem, Franciszka jest właścicielką luksusowego warszawskiego domu publicznego, a Nastazja to Rosjanka i nieszczęśliwa mężatka, która jest w związku zaaranżowanym przez jej wpływowego ojca. Mimo przeciwności losu, rewolucyjnych nastrojów i burzliwych wydarzeń, kobiety pragną zmienić swoje życie za wszelką cenę.

REKLAMA

Za kamerą serialu stanął Michał Rogalski, z kolei za scenariusz odpowiedzialne są Anna Gabryś i Katarzyna Tybinka. W rolach głównych wystąpili Sonia Mietielica, Monika Krzywkowska, Piotr Nerlewski, Daria Polunina, Karolina Rzepa oraz Przemysław Stippa.

Zwiastun serialu "Polowanie na ćmy"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA