1. Rozrywka
  2. Seriale

Osiem sezonów "Dextera" i 10 świeżutkich odcinków "Dexter: New Blood" - już w CANAL+ online

Lokowanie produktu: CANAL+

Dobra wiadomość zarówno dla fanów Dextera Morgana, jak i tych osób, które jeszcze nie miały okazji poznać tego sympatycznego psychopatycznego mordercy z sąsiedztwa. Wszystkie osiem sezonów serialu "Dexter" oraz nowiutkie "Dexter: New Blood" można już obejrzeć w serwisie CANAL+ online.

31.03.2022
18:52
gdzie obejrzec dexter canal plus online

"Dexter" to kultowy serial stacji telewizyjnej Showtime i najchętniej oglądana produkcja w jej historii. Adaptacja serii powieści pióra Jeffa Lindsaya, które opowiadają o psychopacie pracującym w policji, emitowana była pierwotnie w latach 2006-2013. Jej twórcy zgarnęli też liczne nominacje do nagród, które zaowocowały m.in. dwoma Złotymi Globami

Na każdą z ośmiu sezonów "Dextera" składa się po tuzin blisko godzinnych odcinków, co daje nam łącznie 96 epizodów, które wciągają jak mało który inny serial w historii telewizji - a jeśli ktoś nie miał okazji ich oglądać, to powinien je koniecznie nadrobić! Na szczęście wszystkie z nich można obejrzeć teraz w serwisie wideo na żądanie CANAL+ online.

gdzie obejrzec dexter canal plus online class="wp-image-1911736"
"Dexter" ma fenomenalne plakaty

Dexter Morgan, czyli morderca z sąsiedztwa

Główny bohater "Dextera" może i jest psychopatą zabijającym w wolnym czasie ludzi, ale twórcy serialu wykreowali postać, której nie da się nie lubić. Sam przez lata z sercem na ramieniu śledziłem losy zarówno jego, jak i jego bliskich i wielokrotnie drżałem o ich los. Zdarzało mi się nawet uronić łzę czy dwie (ale raczej ze smutku, niż ze wzruszenia).

Nie da się jednak pominąć faktu, że serialowa wersja Dextera, podobnie jak jego książkowy pierwowzór, nosi w sobie Mrocznego Pasażera. Na cel bierze zaś innych morderców, którym udało się uniknąć kary, dzięki czemu łatwiej nam jest zaakceptować to, że kibicujemy tu de facto zwyrodnialcowi. Do tego Morgan w interpretacji Michaela C. Halla jest uroczy i charyzmatyczny jak sam diabeł.

Jako widzowie z fascynacją obserwujemy, jak ten drapieżnik w postaci niepozornego analityka policyjnego poluje na niczego nieświadome ofiary.

Oczywiście te "ofiary" są jeszcze gorsze od naszego uwielbiającego zabijać protagonisty, a do tego tylko im się wydawało, że są na samym szczycie łańcucha pokarmowego. Dexter pokazuje im, gdzie ich miejsce, aczkolwiek trudno powiedzieć, by mieli wynieść z tego nauczkę - po spotkaniu z rzeźnickim nożem głównego bohatera nie mają już zbyt wiele czasu na rozmyślania i pokutę.

gdzie obejrzec dexter canal plus online 2 class="wp-image-1911739"
Z zawodu Dexter Morgan jest analitykiem policyjnym badającym ślady krwi

Główny bohater "Dextera" jest niczym taka fabryka trupów, a na jego stole co rusz lądują kolejne osoby odpowiedzialne za potworne zbrodnie. Jak długo jednak pracownik policji w Miami, który zawodowo zajmuje się analizą śladów krwi, będzie w stanie ukrywać swoje hobby? I to przed ludźmi, z którymi pracuje i których zadaniem jest przyskrzynić takich ludzi jak on?

O tym właśnie można się przekonać oglądając "Dextera".

"Dexter" jest przy tym jednym z niewielu seriali, które polubiłem tak bardzo, że planuję obejrzeć ponownie. Do dzisiaj wspominam te silne emocje towarzyszące tym dziesiątkom godzin spędzonych przed ekranem, a chociaż wiem, do czego zmierza ta historia, to z chęcią przyjrzałbym się jeszcze raz drodze, jaką przebył Morgan - a teraz będę miał ku temu wreszcie okazję za sprawą CANAL+.

Stacja wykupiła licencję na pełne osiem sezonów "Dextera", a w dodatku na tym się nie skończyło. CANAL+ przygotował jeszcze jedną niespodziankę dla fanów tego charakterystycznego (anty)bohatera, która ucieszy zarówno tych widzów, którzy planują oglądać pierwsze osiem sezonów serialu (czy to po raz pierwszy, czy to ponownie), jak i tych fanów, których ciekawi po prostu dalszy ciąg tej historii.

dexter-new-blood-canal-plus-online-5 class="wp-image-1911133"
"Dexter: New Blood" nakręcono po wielu latach od zakończenia 8. sezonu

"Dexter: New Blood" w CANAL+

Zarówno w telewizji CANAL+, jak i w usłudze CANAL+ online, można teraz obejrzeć "Dexter: New Blood", czyli nakręcony po latach mini-serial z Dexterem w roli głównej. Nowe odcinki przygotowali Clyde Phillips (showrunner pierwszych czterech sezonów) oraz Michael C. Hall (odtwórca głównej roli), którzy byli świadomi, iż nie wszystkim widzom przypadło do gustu zakończenie 8. serii.

Czytaj też: Jak się skończył "Dexter"? Przypominamy

W nowym mini-serialu przenosimy się ze słonecznego Miami na północ stanu Nowy Jork do małego fikcyjnego miasteczka Iron Lake. W ramach "Dexter: New Blood" osadzonego fabularnie 10 lat po finale poznajemy zupełnie nowych ludzi, którzy niefortunnie znaleźli się na orbicie Dextera Morgana i nawet nie zdają sobie sprawy, w jak dużym niebezpieczeństwie się z tego powodu znaleźli...

dexter-new-blood-canal-plus-online class="wp-image-1911118"
"Dexter" i "Dexter: New Blood" w CANAL+ online

"Dexter" to nie wszystko, a w CANAL+ online można znaleźć masę innych seriali kryminalnych.

W bibliotece można znaleźć sporo produkcji „z dreszczykiem”, które powinny się spodobać fanom "Dextera". Wśród nich warte wzmianki są m.in. polskie tytuły jak "Kruk", "Belfer", "Klangor" oraz "Żmijowisko". Jest to zaledwie część seriali kryminalnych, jakie można znaleźć w CANAL+ online. Dodatkowo fani kryminałów powinni docenić także zagraniczne seriale takie jak:

  • świetnie oceniana "Obława" o londyńskim nadkomisarzu próbującym odkryć sprawcę morderstwa młodej Francuzki;
  • obsypane nagrodami hiszpańskie "Hierro" o śledztwie prowadzonym na jednej z Wysp Kanaryjskich;
  • "Ojciec chrzestny Harlemu", w którym główną rolę gra laureat Oscara Forest Whitaker;
  • "Pokonani", w których jedną z gwiazd jest Michael C. Hall, a akcja dzieje się w zniszczonej wojną stolicy Niemiec;
  • "Granica zbrodni" do której muzykę napisał jeden z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej Hans Zimmer;
  • "Przesłuchanie" z tak świetną obsadą jak Peter Sarsgaard, David Straithairn czy nominowany w tym roku do Oscara Kodi Smit-McPhee.

Nie jest to jednak koniec oferty, gdyż tej wiosny dodatkowo na CANAL+ online trafią tak oczekiwane tytuły jak m.in. głośne "Yellowjackets" o żeńskiej drużynie piłkarskiej przeżywającej katastrofę samolotu, który rozbija się głęboko w lesie w Ontario czy "Rdza" będąca adaptacją powieści Philippa Meyera, którą porównywano do dzieł najwybitniejszych amerykańskich pisarzy - Cormaca McCarthy’ego, Ernesta Hemingwaya czy Johna Steinbecka.

Lokowanie produktu: CANAL+
Najnowsze
Zobacz komentarze
Advertisement