REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Showmax znika z Polski, ale to nie znaczy, że „Kler” nie trafi do VOD. Premiera wkrótce w serwisie Player

„Kler” Wojciecha Smarzowskiego jest największym finansowym sukcesem polskiego kina w ostatnich kilkunastu latach. Nawet tak popularny film musiał jednak w końcu opuścić kina. Dobra wiadomość jest taka, że produkcję wkrótce będzie można oglądać w serwisie streamingowym Player.

24.01.2019
9:16
kler w player
REKLAMA
REKLAMA

Zeszły rok był dla polskiego kina jednym z najlepszych w historii. Wyraźnie przyczyniła się do tego najnowsza pełnometrażowa produkcja Wojciecha Smarzowskiego - „Kler”. Film jeszcze przed premierą wywoływał emocje, ale prawdziwa burza miała dopiero przyjść. Polacy masowo wybrali się do kin, dzięki czemu dzieło Smarzowskiego zostało nowym rekordzistą polskiego box office w XXI wieku.

Produkcja miała też swoich bardzo zdecydowanych krytyków i przeciwników. W większości trudno było ich jednak traktować poważnie, ponieważ bez żenady przyznawali się, że filmu nie widzieli i nie mają zamiaru go oglądać. Niektórzy posuwali się nawet do utrudniania tego innym, głównie przez blokowanie projekcji „Kleru” w mniejszych miejscowościach. Dlatego spokojnie można założyć, że część potencjalnych widzów wciąż nie widziała filmu Smarzowskiego.

Na szczęście wkrótce będą mieli do tego okazję. „Kler” zmierza do VOD.

Według pierwotnego planu hitowa produkcja miała po opuszczeniu dystrybucji kinowej trafić na wyłączność na platformę Showmax. Tak się jednak nie stało. Showmax od dawna współpracował z Wojciechem Smarzowskim i dlatego został koproducentem „Kleru”. Niestety, zanim film zdążył trafić na platformę, szefostwo serwisu zdecydowało o wycofaniu się z Polski. Showmax jest dostępny w naszym kraju tylko do końca stycznia. Jak poinformowały Wirtualne Media, „Kler” mimo wszystko pojawi się w streamingu. Produkcję obejrzymy w Player.pl należący do Grupy TVN Discovery Polska.

REKLAMA

Kler w Player - kiedy premiera?

Platforma wykupiła od Showmax Polska prawa do pokazywania dzieła Smarzowskiego. Debiut produkcji w VOD nastąpi 6 lutego tego roku. Za trwający 72 godziny nieograniczony dostęp do filmu użytkownicy będą musieli zapłacić 10 zł. Według informacji portalu, „Kler” w przyszłości być może pojawi się też w telewizji - premierowo na kanałach TVN-u. Czy druga premiera filmu, tym razem w Internecie wywoła kontrowersje i dyskusje równe tym sprzed kilku miesięcy? Przekonamy się za niecałe dwa tygodnie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA