REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zapnijcie pasy, bo są zdjęcia z 8. sezonu „Gry o tron”. A na nich kilka wskazówek dotyczących finałowej serii

W sieci wylądowały nowe zdjęcia z finałowego sezonu „Gry o tron”. Nie zdradzają one fabuły kolejnych odcinków, ale potwierdzają doniesienia dotyczące premierowego epizodu 8. serii oraz dają kilka wskazówek.

06.02.2019
21:55
Są nowe zdjęcia z 8. sezonu Gry o tron, a na nich kilka wskazówek
REKLAMA
REKLAMA

Już wcześniej donoszono, że w finałowym sezonie zobaczymy w końcu spotkanie Sansy z Daenerys. Opublikowane fotografie zdają się to potwierdzać, gdyż widzimy całą świtę Matki Smoków, podobnie jak ją samą, odzianych w ciepłe ubrania i na tle będącym najpewniej Winterfell. To właśnie w siedzibie Starków spotkają się sprzymierzone siły, których celem jest powstrzymanie nadchodzącej zimy.

Znajome zaśnieżone belki i bijące chłodem sale. To nie może być inne miejsce niż rosnące ponownie Winterfell. A tam Tyrion, Lord Varys i Arya.

Spojrzenie młodej Starkówny jest skierowane w górę. Na co patrzy? Nie wiemy, ale jeżeli założymy, że to fotografia z premierowego odcinka, w którym do grodu jej rodziny przybywa Denaerys, to można założyć, że patrzy własnie na nią. Podkreślałoby to dostojność Matki Smoków. Do tego za Aryą widać cały sztab ludzi. Być może to komitet powitany na cześć przedstawicielki Targaryenów.

gra o tron sezon 8 hbo class="wp-image-250519"
gra o tron sezon 8 hbo class="wp-image-250522"
gra o tron sezon 8 hbo class="wp-image-250525"

Stroje Daenerys zmieniały się z każdym sezonem, teraz nie jest inaczej.

Nosiła co innego, będąc żoną Khala Drogo, a co innego wkładała na siebie, budując swoją armię w Essos. Już wcześniej pożegnała się ze zwiewnymi sukienkami. Nadciągającą zimę doskonale widać w jej nowych kreacjach. Tu też należą się brawa ludziom odpowiedzialnym za kostiumy, gdyż ponownie pokazali swoje przywiązanie do detali.

gra o tron sezon 8 hbo class="wp-image-250537"
gra o tron sezon 8 hbo class="wp-image-250540"

Przenieśmy się z Winterfell do Królewskiej Przystani.

gra o tron 8 sezon hbo class="wp-image-250531"

Dużą zagwozdką jest zdjęcie przedstawiające Jaime'ego. Po pierwsze twarz Nikolaja Costera-Waldau pokryła się gęściejszą brodą, co jest zmianą w wyglądzie postaci w stosunku do minionej serii. Jednak prawdziwą perełką na tej fotografii jest jego zbroja. Dokładnie taką samą nosił Robb Stark, nim wyzionął ducha w Bliźniakach, w 3. sezonie. Co to jednak oznacza? Czyżby Jaimie chciał zagrać na nosie Starkom i zademonstrować im swoją przewagę już samym ubiorem? Być może oręż to nie wszystko, a gra psychologiczna potrafi równie skutecznie rozbroić przeciwnika.

Poniżej znajduje się reszta zdjęć z 8. sezonu „Gry o tron”:

REKLAMA

Szczegóły 8. sezonu to wciąż tajemnica, ale kilka rzeczy jest pewnikiem, jak na przykład wojna między żywymi a nieumarłymi. Nie ma też wątpliwości, że pożegnamy część z bohaterów, którzy dotrwali przy życiu do finałowego sezonu. Wiemy przecież, że w nowej serii ma odbyć się największa bitwy w historii telewizji, która potrwa cały jeden odcinek. To już zwiastuje, że polecą głowy. Aktorzy zdradzili też, że ma być naprawdę krwawo, a trup ma się ścielić gęsto. W tym świetle wizja pośmiertnych posągów bohaterów ze zwiastuna serialu, nie wydaje się wcale niczym, co miałoby nas zwieść na manowce w snutych domysłach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA