REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Ujawniono członków obsady premierowego odcinka 8. sezonu „Gry o tron”. Jest kilka niespodzianek

Pewne informacje dotyczące finałowego sezonu „Gry o tron” są rzadkie, dlatego fanom produkcji przez większość czasu pozostają domysły. Bardzo możliwe jednak, że nareszcie udało się zdobyć konkretne wieści dotyczące fabuły pierwszego odcinka nowej serii. Ujawniona lista występujących w nim aktorów zdradza potencjalne spoilery.

21.02.2019
11:44
gra o tron obsada
REKLAMA
REKLAMA

Życie fana seriali fantasy pod pewnymi względami nie jest łatwe. Z jednej strony gatunek jest coraz bardziej popularny, a swoje plany związane z wielkimi produkcjami mają Netflix, HBO i Amazon. Jednocześnie widzowie są zmuszeni żyć przez długie miesiące w niepewności, ponieważ powstają one pod nieprzekraczalną osłoną tajemnicy. A wszystkie próby zdobycia spoilerów dotyczących ich fabuły kończą się niepowodzeniem.

Choć lepiej byłoby powiedzieć: „prawie wszystkie”. Ledwie przed kilkunastoma godzinami aktualizacja listy aktorów dała widzom wgląd w szczegóły fabuły „Wiedźmina”, a dzisiaj podobna sytuacja ucieszy fanów „Gry o tron”. Do nowych informacji na temat produkcji HBO dotarli użytkownicy portalu Watchers on the Wall. Szczegóły dotyczące obsady serialu nie zostały jeszcze oficjalnie pokazane na platformie HBO GO. Fani zdobyli jednak URL strony z opisem pierwszego odcinka.

Gra o tron obsada - co wiemy?

Na ujawnionym obrazku znajduje się ogromna większość najbardziej popularnych aktorów z „Gry o tron”. Jeżeli lista jest autentyczna, to w 1. odcinku 8. sezonu zobaczymy Tyriona, Jaimego, Cersei, Daenerys, Jona Snow, Aryę, Sansę oraz Davosa. W epizodzie, który według rozpiski będzie trwać równo godzinę, pojawią się też najbliżsi współpracownicy Lannisterów i Starków. Nie brakuje kilku niespodzianek.

Na liście figurują aktorzy wcielający się w Berica i Tormunda (co zdaje się potwierdzać wcześniejsze informacje, że przeżyli upadek Muru). Wśród wymienionych osób odnaleźć można również Jerome'a Flynna jako Bronna, Gemmę Whelan znaną z roli Yary Greyjoy oraz Carice van Houten jako Melisandre. Czyżby teoria dotycząca zbierania armii przez czerwoną kapłankę okazała się prawdziwa? Oprócz tego na liście aktorów znalazła się dwójka dawno niewidzianych bohaterów. Wyraźnie widać również brak głównego antagonisty.

gra o tron obsada
REKLAMA

W premierowym epizodzie mają się pojawić Robin Arryn i Edmure Tully. Zabraknie za to Nocnego Króla.

Jedyny prawowity potomek Jona Arryna był po raz ostatni widziany w 6. sezonie, gdy za namową Littlefingera wysłał armię Vale na północ w celu obrony Sansy. Od dawna widzowie „Gry o tron” nie mieli także okazji śledzić losów Edmure'a Tully'ego. Mężczyzna został pojmany przez Greyów. Gdy Arya dokonała swojej zemsty za Krwawe Gody, nie uwolniła go z lochów władcy Bliźniaków. Jaki wpływ na fabułę 8. sezonu wywrą te postaci? Nie wiadomo. Natomiast pewne jest, że mimo nieobecności w 1. odcinku Nocny Król powróci ze swoimi armiami siać zniszczenie i śmierć w Westeros. Wiemy to choćby dzięki ujawnionym szczegółom na temat wielkiej bitwy między Winterfell i Innymi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA