REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Upadek smoczego imperium i dojście Targaryenów do władzy w drugim spin-offie Gry o tron

Nie ma dnia bez nowych informacji dotyczących Gry o tron. Najsłynniejszy serial HBO zmierza ku końcowi, ale w zamian pojawia się coraz więcej doniesień o planowanych spin-offach serii. Drugi z serialowych prequeli ma zostać umiejscowiony w czasach upadku Valyriańskich włości.

10.07.2018
21:31
Gra o tron: Drugi spin-off podobno pokaże upadek smoczego imperium
REKLAMA
REKLAMA

Finałowy odcinek Gry o tron będzie niezapomnianym wydarzeniem telewizyjnym, które przyciągnie przed ekrany miliony osób. To akurat wiadomo na pewno. Nie dziwi więc, że HBO nieszczególnie chce się żegnać ze swoją złotą marką. Stąd plany stworzenia aż pięciu różnych spin-offów rozgrywających się w świecie Westeros.

Trwają prace nad pilotażowymi odcinkami dwóch produkcji, które będą prequelami serialu Gra o tron.

Pierwszy z nich ma opowiadać o starciu ludzi pod wodzą legendarnego Azora Ahai z Innymi. O tej produkcji wieloktrotnie wypowiadał się już George R. R. Martin, który pełni rolę konsultanta przy pracach nad spin-offami. Autor Sagi ognia i lodu chciałby, aby prequel nosił tytuł The Long Night. Nic nie jest jednak przesądzone.

Znacznie mniej pewnych informacji wiąże się z drugim z przygotowywanych prequeli. Scenariusz pilota pisze Max Borenstein, autor skryptu do Kong: Wyspa Czaszki. Według doniesień i plotek z fanowskiego portalu Watchers on the Wall, kształtów zaczyna nabierać fabuła serialu.

 class="wp-image-180961"

Empire of Ash (bo tak ma się nazywać serial) zostanie umiejscowione w czasach upadku Valyrii.

REKLAMA

Martin wielokrotnie określał Valyriańskie włości jako odpowiednik Imperium Rzymskiego dla wzorowanej na średniowieczu Gry o tron. Upadek niegdyś potężnego państwa, które wykorzystywało do walki smoki to jeden z najbardziej ekscytujących momentów w historii Westeros i Essos.

Czasy Valyrii łączy z wydarzeniami Sagi ognia i lodu ród Targaryenów, wówczas małej rodziny smoczych lordów. Możliwość zobaczenia na właśne oczy jak ta z pozoru nieistotna familia wspięła się na wyżyny władzy byłaby dla wielu fanów Gry o tron ziszczeniem marzeń. Oczywiście, to na razie jedynie spekulacje, ale to nie byłby pierwszy przypadek, gdy dobrze poinformowani fani przewidują decyzje HBO związane z Grą o tron. Nie wspominając o tym, że swoje do plotkarskiego koszyczka dokładają też aktorzy występujący w serialu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA