REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Finałowy odcinek Gry o tron sprawi, że zapłaczesz. HBO szykuje brutalny koniec serialu

Produkcja 8. sezonu Gry o tron idzie pełną parą. Po wcześniejszych informacjach dotyczących miejsca rozpoczęcia zdjęć i rozważaniach nad zamknięciem wątków, przyszła kolej na wielki finał. HBO poinformowało fanów o szczegółach związanych z ostatnim odcinkiem.

13.03.2018
19:52
nocny król Gra o tron 8 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga na potencjalne spoilery dotyczące zakończenia Gry o tron!

Informacje dotyczące ostatniego odcinka serialu Gra o tron pojawiały się w sieci już od jakiegoś czasu. Aktorzy wcielający się w role Sansy Stark i Jona Snowa przyznawali się publicznie, że czytanie finalnego scenariusza było dla nich bardzo emocjonalnym przeżyciem.

Wiem już wszystko. Na sam koniec nawet płakałem – nie z powodu czegokolwiek, co się wydarzyło w serialu – ale własnych uczuć. Minęło osiem lat wspólnej pracy. Nikomu bardziej nie zależy na serialu niż nam, aktorom – powiedział Kit Harington.

 class="wp-image-142600"

Okazuje się jednak, że ostatni odcinek wzruszy nie tylko aktorów znanych z serialu. Wielu fanów może być zrozpaczonych śmiercią swoich ukochanych postaci. Jak zdradziła Francesca Orsi podczas panelu The Best of HBO na konferencji w Jerozolimie, finał opowieści będzie kosztować wielu bohaterów ich życie.

To był niezwykle mocny moment w naszym życiu i dotychczasowych karierach. Nikt z obsady nie widział wcześniej scenariusza, a ich postaci jedne za drugimi umierały. Gdy doszliśmy do końca, popłynęły łzy. A później rozpoczął się aplauz, który potrwał piętnaście minut - wyznała starsza wiceprezydent HBO ds. dramatów.

Orsi opowiedziała także o dalszych planach HBO, zwłaszcza tych związanych z produkcjami, które mają zastąpić najpopularniejszy serial w historii tej stacji. Przyznała, że rosnące koszty produkcji sprawiły HBO niemały ból głowy. Dlatego spin-offy Gry o tron przynajmniej na początku będą mogły liczyć na mniejsze budżety. Co nie oznacza, że pieniędzy zabraknie. Nie będzie to jednak poziom porównywalny z finalnym sezonem, a raczej drugim czy trzecim.

 class="wp-image-142609"
REKLAMA

Krwawy finał serii nie jest więc do pewnego stopnia zaskoczeniem. Masowa śmierć wielu bohaterów na przestrzeni jednego odcinka może dla wielu być jednak szokiem. Fanom serialu pozostaje liczyć, że ukochana postać, której zwycięstwo obstawiali od samego początku, przeżyje i zasiądzie na Żelaznym Tronie. Czy tak faktycznie będzie, okaże się dopiero w 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA