REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

HBO rozpoczyna prace nad nowym serialem ze świata "Gry o tron"

HBO powoli rozpoczyna prace nad kolejnym z prequeli serialowej "Gry o tron". Poznaliśmy nazwisko scenarzysty i producenta zapowiadanego już jakiś czas temu "Dunk & Egg".

01.12.2021
8:26
gra o tron dunk and egg serial prequel hbo
REKLAMA

"Dunk & Egg" to projekt HBO, o którym dowiedzieliśmy się w styczniu tego roku. Kolejny z prequeli "Gry o tron" nabiera kształtów; jak wiadomo, serial o Dunku i Jaju będzie bazował na antologii opowiadań autorstwa Georga R.R. Martina wydanych w Polsce pod tytułem "Opowieści z Siedmiu Królestw", wcześniej zaś - "Rycerz Siedmiu Królestw".

Bohaterami rozgrywającego się w Westeros mniej więcej 90 lat przed wydarzeniami z "GoT" zbioru są wędrowny rycerz ser Duncan Wysoki, późniejszy legendarny dowódca Gwardii Królewskiej, oraz jego giermek - Jajo (późniejszy król Aegon Piąty). Od pewnego czasu wiemy, że Martin planuje wydanie kolejnych opowiadań skupionych na tych lubianych przez czytelników bohaterach.

REKLAMA

Gra o tron: poznaliśmy scenarzystę i producenta serialu Dunk & Egg

Autorem scenariusza do serialu będzie Steve Conrad, w którego portfolio znajdziemy takie tytuły jak "W pogoni za szczęściem", "Prognoza na życie", "Sekretne życie Waltera Mitty", "Cudowny chłopak" czy serial "Patriota". Conrad będzie też jednym z producentów projektu. W skład wspomnianych opowieści, na których bazować będzie nowy serial, wchodzą historie "Błędny rycerz", "Zaprzysiężony miecz" i "Tajemniczy rycerz".

REKLAMA

Tymczasem fani wciąż czekają na ujawnienie oficjalnej daty premiery pierwszego z serialowych prequeli pt. "Ród smoka", który ma zadebiutować na HBO w 2022 roku. Czas mija, a konkretów brak. Dotychczas musieliśmy się zadowolić króciutkim teaserem i serią zdjęć z planu produkcji. Nadchodzący serial oparty jest na książce Martina pt. "Ogień i krew", a jego fabuła skupia się na domowej wojnie Targaryenów, czyli słynnym Tańcu Smoków.

Gra o tron: Ród smoka
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA