REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Imperial stout, którym nie pogardziłby sam Jon Snow. Ile kosztuje piwo na cześć Króla Północy?

Gra o tron to serial, którego wpływ dalece wykracza poza zwyczajowe ramy. Mamy na to kolejny dowód. HBO stworzyło linię piw nawiązujących do swojej produkcji. Najnowszy kraftowy trunek – Król Północy – honoruje postać Jona Snow.

24.08.2018
14:11
gra o tron hbo
REKLAMA
REKLAMA

Serial Gra o tron znany jest z bezlitosnego traktowania swoich postaci. Liczba zgonów najważniejszych bohaterów serii wciąż rośnie. Niektórzy z nich wracają do świata żywych. To samo spotkało samozwańczego Króla Północy, Jona Snow, który powstał z martwych dzięki magicznemu wsparciu Melisandre.

Na jego cześć powstało piwo Król Północy

Popkulturowe oddziaływanie Gry o tron zatacza coraz szersze kręgi. Nowe piwo stworzone przez browar Ommegang to część większej serii honorującej postaci z hitowego serialu. Król Północy będzie imperial stoutem dojrzewającym w beczkach. Doświadczeni piwowarzy odnajdą w nim aromat palonego słodu, czekolady i kawy, połączony ze smakiem burbonu i wanilii.

gra o tron ostatni sezon class="wp-image-194641"

Trunek ma rzekomo zapewnić siły każdemu przywódcy rebeliantów, nawet w czasie zimnych nocy na Północy Westeros. Obowiązkiem każdego pijącego jest podnoszenie okrzyków na cześć Króla Północy. Cena nowego piwa nie będzie jednak mała. Entertainment Weekly donosi, że koszt jednej butelki będzie niewiele mniejszy niż miesięcznej subskrypcji HBO w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

Niedawno pisaliśmy o postaciach z serialu, które zasługują na więcej czasu antenowego. A którzy bohaterowie Gry o tron również powinni otrzymać swoją markę piwa? To nie wszystkie pytania pozostające bez odpowiedzi. Jakiego trunku napiła się Sophie Turner, że ośmieliła się zdradzić tajne informacje dotyczące ostatniego sezonu Gry o tron? I dlaczego polski aktor grający w produkcji nie otrzymał szansy na ocenę smaku Króla Północy?

Gra o tron powróci z ostatnim sezonem w pierwszej połowie 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA