REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jeden spin-off to dla George'a R.R. Martina za mało. Gra o tron może doczekać się kolejnej kontynuacji

George R. R. Martin może zmaga się od kilku ładnych lat z dokończeniem Wichrów zimy, ale nie można mu odmówić  kreatywności w wymyślaniu nowych spin-offów Gry o tron. Twórca Westeros ostatnio opowiedział trochę więcej o spodziewanym prequelu, a także o zupełnie innym pomyśle.

05.12.2018
11:01
Gra o tron spin-off
REKLAMA
REKLAMA

Większość z was pewnie spotkała się z takim terminem jak blokada pisarska. Obecnie jeden z największych współczesnych autorów fantastyki jest jej ucieleśnieniem. Martin premierę Wichrów zimy wciąż przekłada. Chodzą słuchy, że próbował już nawet zamykać się w głuszy, aby dokończyć swoją powieść. Wszystko jak na razie spełzło na niczym, przynajmniej na tym polu. Jak się jednak okazuje, wena autora bestsellerowej sagi ujawnia się na polu telewizyjnym. Współtwórca hitowej Gry o tron HBO rzuca jak z rękawa pomysłami na kolejne możliwości wykorzystania fantastycznej krainy i jej bohaterów.

W swoim ostatnim wywiadzie dla The New York Times, George R. R. Martin opowiadał o trudnościach, z jakimi musiała się zmierzyć twórczyni oficjalnie jeszcze niezatytułowanego prequela Gry o tron:

[Jane Goldman] musiała co nieco dodać. Jeśli spojrzeć na opublikowane do tej pory książki, to jest bardzo mało materiału [o tamtych czasach] – zdanie tu, zdanie tam. Stara Niania opowiada bajkę, która zajmuje około paragrafu. Więc Jane musiała stworzyć postaci, otoczenie i niektóre z wydarzeń, a potem musieliśmy razem przeglądać wszystko, co zostało stworzone i powiedzieć: „Okej, to pokazaliśmy do tego momentu, teraz musimy zgrać to z tym”. Przedyskutowaliśmy kilka pomysłów i sugestii. Jednak większość to robota Jane. Serial jest osadzony tysiące lat przed Grą o tron. Królewska Przystań nie istnieje. Żelazny Tron nie istnieje. I nie ma tam żadnych smoków.

Gra o tron spin-off to za mało.

W dalszej części wywiadu Martin wyjawił swój najnowszy pomysł na kolejną kontynuację hitowej serii HBO. Tym razem serial, miałaby się rozgrywać w czasach dużo bliższych widzom i dotychczasowym bohaterom:

Chciałem zrobić serial Spear Carriers [tłum. płotki, statyści etc. – przyp. aut.], który toczyłby się w trakcie wydarzeń z Gry o tron, ale nie podążałby za Dany, Tyrionem i Jaimem. Oni stanowiliby tło jak Hamlet [w sztuce Rosencrantz i Guildenstern nieżyją], a serial opierałby się na rzeczach w stylu „tutaj jest historia faceta ze Straży Miejskiej Królewskiej Przystani, a tu opowieść o prostytutce z jednego z burdeli Littlefingera, a tam historia mima, który jest w mieście i wystawia swoje sztuczki”. I te wszystkie postaci zostają złapane w wir większych wydarzeń. Myślę, że taki rodzaj serialu byłby świetną zabawą. Może będę w stanie przekonać [HBO], żebyśmy to zrobili!

Jak jednak podkreślił sam Martin, ten pomysł na razie nie spotkał się z akceptacją stacji, która całe swoje siły poświęcone na Westeros zdaje się kierować, po pierwsze, na promocję nadchodzącego finałowego sezonu Gry o tron, a po drugie na wspomniany prequel, w którym jedną z głównych ról ma zagrać Naomi Watts. Może więc lepszym pomysłem dla George'a R. R. Martina byłby na razie skupienie się na jednym projekcie, który faktycznie potrzebuje zakończenia?

Tymczasem w oczekiwaniu na bądź Wichry zimy, bądź 8. sezon Gry o tron możecie zagłębić się w świat Westeros w... Berlinie.

Skoro mowa o nowych projektach i nieznanych terytoriach i opowieściach Gry o tron warto też wspomnieć o wystawie Unseen Westeros.

REKLAMA

Otwiera się ona w styczniu 2019 w Berlinie. Ekspozycja ma być otwarta dla publiczności za darmo. Jest to efekt trzech lat prac artystów pracujących przy serialu, którzy tworzyli wizualizacje fantastycznych miejsc niepokazanych w serii. Wyobrażenia pokazują między innymi Valyrię, czy Asshai. Łącznie fani będą mogli podziwiać pięćdziesiąt miejsc wspominanych na przestrzeni serialu, ale nigdy niepokazanych na ekranach.

8. sezon Gry o tron będzie miał swoją premierę w kwietniu 2019, a już teraz możecie obejrzeć wszystkie siedem sezonów na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA