REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Ród Smoka": flagi Targaryenów powiewają przed ratuszem hiszpańskiego miasta. Rada wdzięczna HBO

Trwają prace na planie serialu "Ród Smoka", czyli prequela słynnej "Gry o tron". Zdjęcia w Hiszpanii dobiegają końca, a przed ratuszem miasta Cáceres wywieszono flagi... Targaryenów.

10.11.2021
7:31
gra o tron ród smoka flaga targaryen house of the dragon
REKLAMA

Do końca zdjęć wyczekiwanego przez fanów na całym świecie prequela serialu "Gra o tron" pt. "Ród Smoka" pozostało już relatywnie niewiele czasu. Z doniesień wynika, że wcielający się w Daemona Targaryena Matt Smith ma pracować przy projekcie do stycznia; prace w studiu w Anglii wciąż trwają. Tymczasem jednak końca dobiegła część zdjęć realizowanych w Hiszpanii.

REKLAMA

"Ród Smoka": flagi Targaryenów w hiszpańskim Cáceres

Twórcy "Gry o tron" wykorzystywali wiele ujęć plenerowych, nie inaczej jest w przypadku "Rodu Smoka". W Hiszpanii ekipa odwiedziła m.in. Lloret de Mar, Mansanto i Cáceres. To ostatnie miasto w oryginalnym serialu odgrywało Królewską Przystań - nie mamy, rzecz jasna, żadnej pewności, że i tym razem wcieli się w tę samą lokację, można jednak pokusić się o pewne przypuszczenia.

Okazało się też, ze rada miasta Cáceres jest bardzo wdzięczna HBO za wybranie tego właśnie miejsca do realizacji zdjęć. Przed ratuszem wywieszono flagi Targaryenów - gest nie ma bezpośrednio nic wspólnego z pracami ekipy i jest wyłącznie decyzją lokalnego rządu, który chce w ten sposób uhonorować twórców. Sami zobaczcie:

REKLAMA

"Ród Smoka" to serial, który HBO promuje od dłuższego czasu, wcześniej pod tytułem "House of the Dragon". Niedawno mogliśmy przeczytać doniesienia o 17 różnych smokach pojawiających się w prequelu, a także o długiej liście aktorów obecnych w obsadzie. Spodziewaliśmy się, że kulminacją tych marketingowych starań będzie wyczekiwany od miesięcy zwiastun spin-offa "Gry o tron" - tak też się stało. Teaser zadebiutował miesiąc temu; poddaliśmy go skrupulatnej analizie.

"Ród Smoka" bazuje na książce G.R.R. Martina "Ogień i krew", która jest swoistą kroniką władców Westeros, a jej adaptacją na potrzeby HBO zajął się we współpracy z pisarzem Ryan J. Condal. Pierwszy sezon będzie składał się z 10 odcinków, a jego premiera została zaplanowana na 2022 rok. 

Ród Smoka
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA