REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowe twarze w „Domu Smoka”. Do obsady prequela „Gry o tron” dołącza siedmiu aktorów

„Gra o tron” skończyła się w 2019 roku. Ale istnieje szansa, że już w przyszłym roku pojawi się jej prequel. Ostatnio pojawiły się nowe zdjęcia z planu „Domu Smoka”, a teraz ujawniono nowych członków obsady.

24.09.2021
18:48
dom smoka obsada house of the dragon
REKLAMA

„Gra o tron” była ostatnim wielkim serialem telewizji. HBO na zawsze zmieniło pejzaż produkcji odcinkowych. Nawet jeśli finał nie spełnił oczekiwań fanów, to i tak w pamięci pozostały epickie sceny batalistyczne, wciągająca, wielowątkowa fabuła, nagość i smoki. Nic dziwnego, że stacja zamierza dalej eksploatować popularność adaptacji prozy George'a R.R. Martina.

Swego czasu zapowiedziano mnóstwo spin-offów „Gry o tron”. Jak się jednak okazało, że pewny jest jedynie „Dom smoka”. Od jego sukcesu zależy czy powstaną kolejne. Jeśli wierzyć zapewnieniom Martina przekonamy się o tym już w 2022 roku, kiedy będziemy mogli zobaczyć pilotażowy odcinek serialu.

REKLAMA

Nowi aktorzy w obsadzie „Domu smoka”

Do premiery „House of the Dragon” jeszcze trochę. I jeszcze do niedawna nie mogliśmy narzekać na nadmiar newsów na jego temat. Tydzień temu w sieci pojawiły się jednak nowe zdjęcia z prequela „Gry o tron”. One na nowo rozbudziły ciekawość nadchodzącą produkcją. Dzisiaj natomiast pojawiły się kolejne doniesienia. Tym razem na temat obsady.

Jak podaje Deadline, do dotychczasowych znanych nam aktorów dołączyło siedmiu kolejnych. Są to Ryan Corr („Holding the Man”), Jefferson Hall (Devs), David Horovitch („Miss Marple”), Graham McTavish („Outlander”), Matthew Needham („Czarnobyl”), Bill Patterson („Fleabag”) and Gavin Spokes („Brexit”).

REKLAMA

Ryan Corr wcieli się w Harwina Stronga, Jefferson Hall w Jasona Lannistera, David Horovitch w Mellosa, Graham McTavish w Harrolda Westerlinga, Matthew Needham w Larysa Stronga, Bill Paterson w Lymana Beesbury'ego, a Gavin Spokes w Lyonela Stronga.

Fabuła „Domu smoka” oparta jest na motywach „Ognia i krwi” Martina. Akcja serialu osadzona jest 200 lat przed wydarzeniami znanymi z „Gry o tron” i skupia się na losach rodu Targeryenów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA