REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie spodziewajcie kolejnych filmów ze świata „Gwiezdnych wojen” po Epizodzie IX. Disney planuje przerwę

„Gwiezdne wojny” miały być najważniejszą marką Disneya obok Marvela. Po początkowych sukcesach produkcje z serii napotkały liczne problemy. Dlatego firma postanowiła zrobić przerwę od kinowych premier filmów „Star Wars” po Epizodzie IX. W zamian dostaniemy więcej seriali. Wiadomo już kiedy pierwsze produkcje trafią do serwisu Disney+.

12.04.2019
18:22
gwiezdne wojny epizod ix
REKLAMA
REKLAMA

Disney rozpoczął zmasowaną kampanię promocyjną związaną ze swoją nową platformą streamingową. Poznaliśmy amerykańską datę premiery produkcji i szczegółowe informacje na temat pierwszych dzieł, które na niej zadebiutują. Pośród licznych filmów, seriali, dokumentów i programów nie zabraknie też tych sygnowanych nazwą „Star Wars”.

Najważniejszą ze wszystkich zapowiedzianych produkcji jest serial „The Mandalorian”. Według opublikowanego planu dzieło Jona Favreau trafi na Disney+ już pierwszego dnia. Wraz z nim w ciągu roku na platformie zadebiutują wszystkie poprzednie pełnometrażowe części sagi „Gwiezdnych wojen” (oprócz „Ostatniego Jedi” i „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”) oraz animowane „The Clone Wars”. W dalszym okresie w serwisie pojawi się też serial powiązany z fabułą „Łotra 1”. Fani oryginalnych dzieł George'a Lucasa mają więc powody do zadowolenia. I to mimo, że wielu z nich nie jest zachwyconych sposobem, w jaki Disney kieruje marką. Czy nowa decyzja prezesa firmy, Boba Igera zmieni ich opinię na ten temat?

Disney postanowił wstrzymać się z produkcją kolejnych filmów po Epizodzie IX.


Powody przyjęcia takiej strategii Iger wytłumaczył w rozmowie z portalem Bloomberg. Zaznaczył, że 9. część serii zakończy historię Skywalkerów. W uniwersum „Star Wars” jest jeszcze mnóstwo historii godnych opowiedzenia, ale zanim do nich przejdziemy Disney planuje dać wszystkim trochę odpocząć. Faktycznie, wielu fanów sagi narzekało, że Disney tworzy kolejne filmy zbyt szybko ze stratą dla ich jakości. A finansowa porażka spin-offu o Hanie Solo pokazała, że gniew fandomu może dużo kosztować firmę.

REKLAMA

Nowe informacje na temat „Gwiezdnych wojen” pojawiają się jednak nie tylko przy okazji ogłoszenia szczegółów debiutu Disney+. Kilka tygodni temu do sieci wyciekł promocyjny plakat Epizodu IX, ale jeszcze pozbawiony tytułu. Nie chciał go też zdradzić Iger. Bardzo prawdopodobne jednak, że już niedługo ta informacja zostanie ujawniona. Wczoraj rozpoczęło się wielkie święto fanów sagi George'a Lucasa, Star Wars Celebration. Według plotek możemy liczyć nawet na premierowy teaser. Część osób sugeruje też, że tytułem 9. części będzie „Will of the Force”, ale to niekoniecznie musi okazać się prawdą.

Transmisja z wydarzenia będzie dostępna za pomocą oficjalnego kanału „Star Wars” na YouTubie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA