REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Widzowie żądają, żeby nakręcić "Halloween. Finał" jeszcze raz. Czują się oszukani

Rok czekania na Micheala Myersa i na nowy film z serii "Halloween", czyli "Halloween. Finał" i ogromne rozczarowanie. Fani są wściekli i żądają nowego, lepszego finału tej opowieści. O co chodzi? Czy naprawdę film ten jest tak zły?

20.10.2022
9:06
halloween final premiera
REKLAMA

Fani serii "Halloween" cały rok czekali na powrót Micheala Myersa. Zamiast zębów ostrzyli sobie przez ten czas noże kuchenne na - zgodnie z zapowiedziami - finałowe starcie mordercy z Laurie Strode. I co? Teraz piszą petycję, aby zrealizować film od nowa. Jest tak źle, jak twierdzą?P

Polscy fani jeszcze muszą chwilę poczekać na powrót Michaela Myersa. W Stanach Zjednoczonych "Halloween. Finał" już się jednak pojawiło - tak w kinach, jak i na platformie Peacock. Miłośnicy horrorów zasiedli do niego z wielkimi nadziejami. Jak się jednak okazuje, David Gordon Green zawiódł ich oczekiwania.

Z krążących po sieci opinii i recenzji wynika, że zakończeniem "Halloween zabija" Green wpuścił wszystkich w maliny. Michael Myers po ataku ze strony mieszkańców Haddonfield odzyskuje w nim siły i znika po krwawej jatce. "Finał" ma być jego ostatnim starciem z Laurie Strode. Fani oczekiwali więc kolejnej serii wymyślnych morderstw i lejącej się na wszystkie strony krwi. Miało być z przytupem, a wyszło według nich niezgrabnie.

REKLAMA

Halloween. Finał - fani niezadowoleni

Największy problem z "Halloween. Finał" wynika z tego, że to wcale nie jest film z Michaelem Myersem. Brzmi absurdalnie? Wygląda jednak na to, że Green poszedł w ślady twórców oryginalnej serii, którzy w "Halloween 3: Sezon czarownic" zaserwowali nam opowieść oderwaną od głównej linii fabularnej. Oczywiście, nie aż tak drastycznie, bo w zwiastunach produkcji możemy zobaczyć kultowego mordercę.

Halloween. Finał

Jak piszą fani, fabuła "Halloween. Finał" skupia się na historii nowej postaci i to Corey Cunningham jest głównym bohaterem. W przeszłości chłopak brał udział w tragicznych wydarzeniach. Teraz jest wytykany palcami przez mieszkańców Haddonfield. Wdaje się też w romans z wnuczką Laurie i przywdziewa maskę znanego nam mordercy.

Halloween. Finał - fani żądają nowego filmu

Niezadowoleni z "Halloween. Finał" fani stworzyli petycję, w której żądają realizacji nowej wersji filmu. Motywują to następująco:

REKLAMA

"Halloween. Finał" to nie film, którego chcieli fani! To origins story! To historia Corey'ego! Zasługujemy na film godny Michaela Myersa i serii Halloween. Kochamy franczyzę całym sercem i ta odsłona nas zasmuciła, rozzłościła i zawiodła. Prosimy, dajcie nam film, który pokaże istotę "Halloween". Naszego drapieżnika... Króla Slasherów Michaela Myersa! Ten film dał nam żałosnego, słabego Michaela, który potrzebuje maski, aby przetrwać. To nie jest nasz MICHAEL MYERS! Nasz zabójca jest silny, bezwzględny i niepowstrzymany! Prosimy naprawcie to! Błagamy was!!!

Czy rzeczywiście jest tak źle, jak twierdzą fani? Będziemy mogli się o tym przekonać już w następny piątek - 28 października, kiedy to film będzie miał swoją polską premierę. Wiele jednak wskazuje na to, że podczas tegorocznego Halloween Green zamiast dać nam cukierek, wywija psikusa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA