REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie Barbie, nie Ken i nie Wednesday. Za kogo mogą przebrać się aktorzy na Halloween?

Za kogo macie zamiar przebrać się w nadchodzące Halloween? Barbie? Oppenheimer? A może Wednesday Addams? Zrzeszeni w SAG-AFTRA aktorzy nie będą mogli pójść w wasze ślady. Związek zawodowy wydał bowiem dokładne zalecenia dotyczące kostiumów. Wszystko po to, aby ktoś przypadkiem nie złamał zasad trwającego od lipca strajku.

20.10.2023
15:16
aktorzy strajk halloween kostiumy
REKLAMA

Jakiś czas temu AMPTP (stowarzyszenie wielkich wytwórni, nadawców telewizyjnych i platform streamingowych) dogadało się z WGA, czym ugasiło jeden z pożarów, jakie wybuchły w Hollywood w ostatnich miesiącach. Scenarzyści zakończyli już swój strajk, ale spór dotyczący kontraktów aktorskich od lipca pozostaje nierozwiązany. Członkowie SAG-AFTRA nie mogą tym samym pracować, co oznacza, że nie tylko nie występują przed kamerami, ale też nie chodzą na przykład na castingi i nie biorą udziału w promocji danych filmów.

SAG-AFTRA kategorycznie zakazuje jakichkolwiek form promocji tytułów wielkich wytwórni, nadawców telewizyjnych czy platform streamingowych. Dlatego z obawy przed złamaniem zasad strajku, gildia opublikowała zalecenia dotyczące kostiumów na Halloween. Zrzeszeni w związku zawodowym aktorzy nie mogą przebrać się m.in. za postacie z najpopularniejszych tegorocznych produkcji.

Więcej o strajkach w Hollywood poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Halloween - za kogo mogą przebrać się strajkujący aktorzy?

Podczas gdy większość z nas będzie brylować w strojach Barbie, Kena lub Oppenheimera, bo tegoroczny fenomen "Barbenheimera" już zapisał się wielkimi zgłoskami w annałach popkultury, hollywoodzcy aktorzy będą musieli wyróżniać się z tłumów. Żadna ze strajkujących artystek nie założy też stroju Wednesday Addams z serialu Netfliksa, gdyż SAG-AFTRA w opublikowanej grafice jasno wskazuje, że dobierając stroje na Halloween członkowie i członkinie mogą inspirować się jedynie "zgeneralizowanymi bohaterami i stworzeniami", jak duchy, zombie, pająki, etc.

 class="wp-image-2449708"
Aktorzy - strajk - SAG-AFTRA

SAG-AFTRA zakazuje dodatkowo publikowanie w mediach społecznościowych zdjęć kostiumów inspirowanych licencjonowanymi treściami i lepiej postawić na postacie z nielicencjonowanych seriali animowanych.

REKLAMA
Hollywood - strajk - aktorzy

Wytyczne SAG-AFTRA nie wzięły się znikąd. Związek zawodowy chce pokazać swoją siłę wielkim wytwórniom, nadawcom telewizyjnym i platformom streamingowych. Podczas strajku aktorzy walczą m.in. o bardziej uczciwy podział zysków z treści eksploatowanych w internecie i ochronę przed bezprawnym wykorzystywaniem ich wizerunku przez sztuczną inteligencję.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA