REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Harry Potter i przeklęte dziecko" ma szansę na ekranizację. W planie są aż dwa filmy

"Harry Potter i przeklęte dziecko" może doczekać się dwuczęściowej adaptacji kinowej. Jeden z producentów chciał przenieść sztukę na wielki ekran już jakiś czas temu. Wtedy nie było jednak takiej możliwości. Teraz sytuacja prezentuje się inaczej. Co się zmieniło?

15.11.2022
10:30
harry potter przeklęte dziecko film
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Warner Bros. Discovery szuka nowych sposobów na eksploatację uniwersum Harry'ego Pottera. Szef firmy David Zaslav już chwilę temu zapewniał, że firma będzie starała się zrealizować kolejne filmy osadzone w świecie młodego czarodzieja, a przedstawicielka HBO Max teasowała serial.

Teraz dowiadujemy się, że WBD zamierza przenieść na wielki ekran teatralny sequel oryginalnej serii - "Harry Potter i przeklęte dziecko". Akcja sztuki rozgrywa się w czasach, kiedy tytułowy bohater pracuje już w Ministerstwie Magii i zmaga się z demonami przeszłości. Jego najmłodszy syn Albus musi natomiast zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem.

REKLAMA

Harry Potter i przeklęte dziecko trafi do kin?

Trwająca pięć godzin sztuka autorstwa J.K. Rowling, Johna Tiffany'ego i Jacka Thorne'a była ogromnym sukcesem w Londynie i na Broadwayu. Została obsypana nagrodami i według raportu Puck News producent Toby Emmerich już wcześniej chciał zrobić film na jej podstawie sztuki.

Harry Potter i przeklęte dziecko - film
REKLAMA

Dwuczęściowa adaptacja kinowa "Harry'ego Pottera i przeklętego dziecka" nie doszła do skutku z kilku powodów. Chociażby firma Rowling and Co. nie była projektem zainteresowana, bo zajęcie się nim byłoby równoznaczne z przyznaniem, że "Fantastyczne zwierzęta" nie są sukcesem. J.K. Rowling była tak w serię zaangażowana, że mogłaby tego nie przełknąć. Teraz jednak sytuacja rysuje się zupełnie inaczej.

"Fantastyczne zwierzęta" początkowo planowano jako serię pięciu filmów. Po słabych wynikach "Tajemnic Dumbledore'a" WBD prawdopodobnie zdecydowało się ją skasować. Do tego teraz sam David Zaslav ma nalegać, aby kinowa adaptacja "Harry'ego Pottera i przeklętego dziecka" jednak powstała.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA