REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Czy Rowling jest wykluczona? Niby tak, ale Warner Bros chce robić z nią nowe filmy

Co dalej z filmami z uniwersum Harry'ego Pottera? Szef Warner Bros. Discovery jest otwarty na realizację nowych tytułów, o ile J.K. Rowling będzie chciała dalej współpracować z wytwórnią. Od teraz firma ma bowiem skupiać się na rozwoju należących do niej franczyz.

04.11.2022
12:08
harry potter filmy nowa część
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Szef Warner Bros. Discovery - David Zaslav podczas sprawozdania dla inwestorów zapowiedział, że wytwórnia ma zamiar eksploatować przede wszystkim należące do niej franczyzy. Jak powszechnie wiadomo mowa tu o potężnych i rozpoznawalnych markach pokroju DC czy Harry'ego Pottera.

Jeśli chodzi o filmy z superbohaterami z katalogu DC, to już od jakiegoś czasu Warner Bros. Discovery stawia na rozwijanie uniwersum wzorem MCU. Wytwórnia nie tylko stworzyła specjalną jednostkę, która ma się tym zajmować, ale też rozgrzała wyobraźnię fanów za sprawą powrotu Henry'ego Cavilla do roli Supermana (aktor w ikonicznym kostiumie pojawił się już w scenie po napisach w "Black Adam").

REKLAMA

Harry Potter - dostaniemy nowy film?

Teraz dowiedzieliśmy się, że Warner Bros. Discovery chciałoby rozszerzyć nie tylko uniwersum superbohaterów DC, ale również Harry'ego Pottera. Jak bowiem stwierdził Zaslav:

Filmu o Supermanie nie było od 13 lat. Filmu o Harrym Potterze nie było od 15 lat. Produkcje DC i Harry Potter przyniosły Warner Bros. spore zyski na przestrzeni ostatnich 25 lat. Chciałbym się przekonać, czy wraz z J.K. [Rowling] będziemy mogli ruszyć naprzód z Harrym Potterem.

Chęć powrotu do świata J.K. Rowling jest zrozumiała. W końcu filmy z serii "Harry Potter" zarobiły łącznie niecałe 8 mld dolarów. Zainteresowanie spin-offami, czyli "Fantastycznymi zwierzętami" drastycznie spadło przy okazji premiery ich trzeciej odsłony. "Tajemnice Dumbledore'a" zarobiły nieco ponad 400 mln dolarów. Żeby wytwórnia uznała produkcję za hit, suma ta musiałaby być dwukrotnie większa.

REKLAMA
Fantastyczne zwierzęta - Harry Potter

Na ten moment nie wiadomo, co dalej z "Fantastycznymi zwierzętami". Seria miała składać się z pięciu części. Po finansowej klapie "Tajemnic Dumbledore'a" Warner Bros. Discovery jeszcze nie zapowiedziało kolejnej odsłony. Ze słów Zaslava wynika jednak, że Potterheadzi mogą w przyszłości dostać za to film bezpośrednio powiązany z Harrym Potterem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA